ABC hosting

0
823

Myślisz o tanim hostingu dla swojej powstałej strony? Zastanawiasz się jak go znaleźć? A dokładniej jak znaleźć firmę, która oferuje tani hosting. Oczywiście nie chciałbyś się zawieść. Twoje obawy są uzasadnione. Do wielu ofert taniego hostingu można mieć zastrzeżenia. Hosting może być tani z powodu tego, ze serwery, na których przechowywane są pliki strony zlokalizowane są za granicą. Niestety nie zawsze można liczyć na pomoc techniczną w przypadku takich serwerów.

Tani hosting a jakość

Trzeba więc zwrócić uwagę, czy tani hosting zlokalizowany jest w dobrej polskiej serwerowni oraz czy firma ma biuro obsługi klienta z doświadczonymi administratorami. Na próbę można wysłać zapytanie do takiej firmy dotyczące taniego hostingu. Po odpowiedzi dowiemy się, jak traktuje się klientów w tej, danej firmie. Hosting to poważna rzecz. To można by powiedzieć podstawowa rzecz, ponieważ na nim opiera się działanie naszej strony, sklepu internetowego czy jakiejkolwiek aplikacji w Internecie.

O tanim hostingu warto wcześniej poczytać, dowiedzieć się czegoś więcej, by nie być kompletnym laikiem w tej kwestii. Najlepiej też popytać wśród znajomych, w jakiej firmie umieścili swoje strony, czy są zadowoleni z usług i czy faktycznie jest to tani hosting. Warto też czasem poczekać i kolokwialnie mówiąc upolować tani hosting na promocji. Najczęstsze promocje, jakie można spotkać w firmach hostingowych to oferta taniego hostingu na pierwszy rok, czyli pierwszy abonament taniej lub rejestracja domeny za darmo. Warto także, gdy już kolejny rok z rzędu opłacamy usługę w jednej firmie, zapytać czy dostaniemy rabat.

Działanie taniego hostingu

Zazwyczaj firmy chcąc zadbać i utrzymać swojego klienta godzą się na 5-20% zniżki na przedłużenie usługi hostingu. I firma i ty będziesz zadowolony. Najważniejsze to orientować się i mieć chociaż minimalną wiedzę na temat hostingu.

Potrzeba jest matką wynalazku. Trzeba było przemieszczać się, wynaleziono koło, trzeba było uchronić maszyny od ciągłych przestojów, wynaleziono łożysko, była potrzeba szybszej komunikacji i interaktywności, wynaleziono telefon, radio, telewizję i… hosting www.

Hosting www – wynalazek na miarę

Hosting w porównaniu do innych wymienionych rzeczy to pojęcie całkowicie nowe. Dopiero raczkujące pośród wielu innych nowości technicznych. Oczywiście nie jest to coś tak nowego jak iPad, czy inne nowinki. Hosting www jest obecny na świecie od około 20 lat, ale czy jest obecny w naszej świadomości? Nie sądzę. Mało kto wie tak na prawdę, co to jest. Gdybym zapytał ludzi na ulicy, czy spotkali się kiedykolwiek z pojęciem hosting www, prawdopodobnie 90% stwierdziło by, że nie ma pojęcia, o czym mówię. Przez długi czas hosting był pojęciem, którym operowali informatycy i osoby tworzące strony www. To oni najbardziej potrzebowali hostingu www i oferowali swoje usługi w pakiecie razem z nim.

Wybierz świadomie hosting www

Teraz użytkownicy Internetu są bardziej świadomi, wybierają swoją firmę hostingową, są w stanie zmienić usługodawcę, w momencie, gdy nie są zadowoleni z jego usług. Mimo to hosting dalej dla niektórych jest czarną magią. Niektórzy wiedzą mniej więcej do czego to złuże, ale nie byliby w stanie poradzić sobie w zamówienie usługi i korzystaniem z niej.

Bogata oferta rynku hostingu www

Oferta na rynku jest tak bogata, że nastręcza trudności w wyborze. Decyzja często jest trudna i wymaga porównania usług, sprawdzenia firmy hostingowej, sprawdzenia jej biura obsługi klienta i tak dalej. Z hostingiem www nie jest tak, jak z produktami na półkach. Nie jest łatwo dokonać porównania. Musimy wiedzieć jakie parametry charakteryzują dany pakiet. I musimy wiedzieć, co dany parametr oznacza.

Jeśli jesteś zainteresowany postawieniem swojej strony internetowej to powinieneś wiedzieć jakie istnieją rodzaje różnych hostingów. W największym skrócie wyróżnić można różne rodzaje metod na udostępnienie hosting stron www. W zależności od kosztów i możliwości można wyróżnić takie rodzaje jak hosting współdzielony, VPS, a także serwery dedykowane. Wbrew pozorom nie zawsze cena musi oznaczać wysoką jakość hostingu. W największym skrócie hosting współdzielony oznacza hosting gdzie na jednej maszynie znajduje się kilkudziesięciu różnych klientów. Jeśli chodzi o serwery VPS to jest to hosting bardziej wydajny gdzie jedną maszynę dedykowaną dzieli się na kilku klientów i zapewnia im konkretne zasoby sprzętowe. Najbardziej wydajnym rodzajem serwerów są serwery dedykowane co oznacza jedną konkretną maszynę dla jednej osoby. Jest to najdroższe rozwiązanie jeśli chodzi o hosting stron internetowych, ale także najbardziej wydajne. Każdy powinien sam zdecydować jakie rozwiązanie będzie dla niego odpowiednie.

Wielu pyta, co to jest pakiet hostingowy? Do czego służy? Jakie jest jego przeznaczenie i zastosowanie i w ogóle z czym to się je? Pakiet hostingowy to jednostka, w jakiej jest sprzedawana usługa hostingowa.

Jest to zestaw konfiguracji, limitów i parametrów hostingu, który jest oferowany przez firmy hostingowe. Pakiety hostingowe najczęściej odnoszą się do wielkości zasobów, jakie obejmują i różnią się parametrami np. powierzchni serwera. Wiele pakietów hostingowych jest przeznaczonych dla pewnego rodzaju odbiorców: te najmniejsze zazwyczaj skierowane są do odbiorców prywatnych, te większe do firm, które wykorzystują więcej zasobów. Wartość pakietu hostingowego opiera się zazwyczaj na wielkości.

Czasem można spotkać pakiety hostingowe, które są wydzielone na serwerach w różnych lokalizacjach. Te zlokalizowane w Polsce są droższe, te za granicą tańsze. Lepiej zdecydować się na pakiet hostingowy, który leży na serwerze w Polsce. Mamy wtedy zapewniona obsługę techniczną w języku polskim. Z innych właściwości pakietu hostingowego, warto zwrócić uwagę na cenę przedłużenia na następny rok i skalkulować, czy to jest to, czego szukaliśmy.

Pakiety hostingowe występują pod rożnymi nazwami. Niech nas nie zwiodą kreatywne nazwy i marketingowe podejście. Wciąż najważniejsze są parametry pakietów hostingowych, o których przy natłoku kolorów i nazw można łatwo zapomnieć. Jedną z kluczowych kwestii jest, aby zamawiane pakiety hostingowe spełniały nasze wymagania. I tak naprawdę tym, należy się kierować.

Oczywiście można zwrócić uwagę na jakąś promocję łączoną jak na przykład: zestaw złożony z pakietu hostingowego i gratisowej rejestracji domeny. Takie zestawy najczęściej się opłacają, gdy akurat tej domeny potrzebujemy. Tak więc, najpierw potrzeby, a później zniżki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here