Afrykańskie TOP 10: największe atrakcje RPA

0
1801

Czy urlop w Republice Południowej Afryki może okazać się wspaniałą przygodą i szansą na relaks? Czy znany z walki z nierównością oraz niewolniczej pracy w kopalniach diamentów kraj może być atrakcyjnym miejscem dla turystów? Pełna kontrastów i niezwykłych atrakcji RPA nie bez powodu staje się coraz bardziej popularna. Oto najważniejsze miejsca, które warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym kraju.

Miejsce 10: Jaskinie Cango

Te wapienne pieczary są jedną z największych osobliwości słynnej Trasy Ogrodów, która pozwala na zapoznanie się z największymi atrakcjami w południowej części RPA. O tym, że przed wiekami ludzie szukali w nich schronienia, przypominają nam znalezione w ich wnętrzu malowidła. Jaskinie te zachwycają jednocześnie wspaniałą szatą naciekową, na którą z pewnością warto zwrócić uwagę. Wielką atrakcją w pobliżu tych jaskiń są strusie fermy oraz stacja hodowlana, której działalność skupiła się na ochronie zagrożonych gatunków zwierząt.

Miejsce 9: Park Narodowy Wilderness

Park Narodowy Wilderness znany jest z przede wszystkim jaki niezwykłe skupisko słodkowodnych jeziorek. Poruszenie się między nimi ułatwia specjalna trasa turystyczna, a spacery po drewnianych mostkach sprawiają wiele radości małym turystom. Nie brak tu ptaków, których liczne gatunki stają się magnesem przyciągającym na teren parku ornitologów z całego świata.

Miejsce 8: Rezerwat Przyrody Robberg

Ten rezerwat to miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników klifów. Jedno z najbardziej malowniczych miejsc na wybrzeżu RPA może się pochwalić tak pięknym zakątkiem, jakim jest półwysep Robberg. To właśnie on znany jest z klifowego wybrzeża, które swym pięknem przyciąga tu wycieczki z całego świata. Na turystów czekają tu malownicze zatoczki oraz ciekawa trasa spacerowa, która pozwala zobaczyć najpiękniejsze miejsca tego ozdobionego klifami półwyspu.

Miejsce 7: Park Słoni

To jedna z największych atrakcji turystycznych w rejonie Knysny. W miejscu, w którym niegdyś żyły stada dzikich słoni, obecnie żyją słonie częściowo udomowione. Są to słonie, które na teren parku trafiły z różnych stron RPA, a które ze względu na uzależnienie od człowieka nie są w stanie samodzielnie funkcjonować. Przyzwyczajone do obecności człowieka słonie są zatem dla turystów oglądających park wielkimi maskotkami. Można je karmić, można je też głaskać. I choć widoku tutejszych zwierząt nie można porównać do wrażeń z prawdziwego safari, dla wielu turystów (szczególnie tych najmłodszych), wycieczki po tym parku stają się wyjątkowym przeżyciem.

Miejsce 6: Rezerwat Cederberg

Jest jednym z najciekawszych rezerwatów przyrody na terenie RPA, a choć wycieczki na jego teren są możliwe dzięki specjalnym licencjom, z pewnością warto się o nie w porę postarać. Ten górski rezerwat o jedno z najpiękniejszych miejsc na terenie Przylądka Dobrej Nadziei. Czekają tu i wspaniałe skały z piaskowców, i liczne jaskinie. Znalezione w ich wnętrzach malowidła są wielkimi atrakcjami oraz niezwykle cennymi zabytkami sztuki prehistorycznej.

Miejsce 5: Kapsztad

Jest jednym z najważniejszych miast RPA, a położenie na terenie Przylądka Dobrej Nadziei jest jego ogromnym walorem. Kapsztad z pewnością zasługuje na uwagę turystów, a jego ciekawa zabudowa i placówki muzealne na większe zainteresowanie ze strony zwiedzających. W gronie najciekawszych atrakcji miasta znalazło się m. in. Muzeum Południowoafrykańskie oraz gmach Parlamentu, który został udostępniony do zwiedzania. Zachęcają też Ogrody Kompanii oraz stare miasto z malowniczym portem.

Miejsce 4: West Coast

Zachodnie Wybrzeże to idealne miejsce dla tych, którym marzą się wczasy na malowniczej plaży. Kameralna atmosfera sprawia, że można tu wypoczywać w pięknym otoczeniu, a jednocześnie w ciszy i spokoju. Piękne porty kuszą swą malowniczością, i choć baza turystyczna jest tu jeszcze dość słabo rozwinięta, wybrzeże to stało się rajem dla miłośników ptaków. Warunki do ich obserwacji są tu rewelacyjne, a same ptaki chętnie pojawiają się w tak spokojnej części wybrzeża.

Miejsce 3: Przylądek Dobrej Nadziei

Znany z licznych opowieści o dawnych żeglarzach i podróżnikach, jest też miejscem wyjątkowo malowniczym. Przylądek Dobrej Nadziei to jeden z najpiękniejszych punktów na terenie RPA. Turyści chętnie zaglądają na jego teren, pragnąć na własne oczy ujrzeć miejsce tak często wspominane w relacjach z dalekich wypraw. Możliwość delektowania się pięknymi widokami oraz zwiedzenia Kapsztadu to największe atrakcje, dzięki którym wycieczki po tej części kraju cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Miejsce 2: Park Narodowy Zebr Górskich

To miejsce wyjątkowo atrakcyjne dla miłośników przyrody. Główną atrakcją na terenie tego parku jest możliwość zobaczenia zebry górskiej, jeszcze nie tak dawno całkowicie zagrożonej wyginięciem. Kudu, antylopy oraz rysie stepowe to równie ciekawi mieszkańcy parku, z którymi można się spotkać w czasie wędrówek po jego terenie. Piękna okolica jest kolejną atrakcją, dzięki której wycieczki po parku cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony turystów.

Miejsce 1: Park Narodowy Krugera

To najstarszy i najważniejszy park na terenie RPA, dzięki któremu poruszono problematykę ochrony afrykańskiej przyrody. Jest to największa atrakcja turystyczna na terenie kraju i główny cel niemal każdej wycieczki. Biura podróży właśnie wizytą na terenie tego wyjątkowego parku starają się zachęcić turystów do wyprawy na teren Republiki Południowej Afryki. Urządzane tu safari to jedyna w swoim rodzaju szansa na podziwianie stad dzikich zwierząt oraz tradycyjnych, murzyńskich wiosek, w których zabudowie do dziś dominują plecione chaty budowane zgodnie z tradycją.

RPA może być atrakcyjnym kierunkiem wycieczki, a atrakcji na terenie tego kraju nie brakuje. Biura podróży, które dostrzegły jego potencjał, mogą zaskoczyć turystów ciekawymi programami takich wypraw. Ten kraj to niezwykły zakątek świata, który może zadziwić swą bogatą kulturą, niezwykłym światem przyrody oraz scenerią, w której każdy z nas może doskonale wypocząć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here