Age of Empires – porady dla początkujących graczy

0
2492

Przedstawiam szereg porad dla początkujących graczy, którzy przymierzają się do standardowej rozgrywki na mapach losowych – startują we wczesnym średniowieczu, posiadają kilku wieśniaków i zmierzają do wybudowania potężnej cywilizacji. Oto one:

a). Skoncentruj się w pierwszej fazie gry na pozyskiwaniu drewna i żywności. Używaj tych zasobów do tworzenia kolejnych wieśniaków i budowy domów. Wszystkich nowych wieśniaków kieruj od razu do zbierania drewna i żywności. Na początek zbierz tylko tyle drewna ile musisz zużyć na domy dla wieśniaków na dwa budynki potrzebne do przejścia do Ery Feudalnej.
b). Zbieraj żywność z zarośli znajdujących się w pobliżu miasta. Zbuduj obok nich młyn, a zbiory ulegną przyspieszeniu. Analogicznie zbuduj obozowisko drwali obok lasu i obozowisko górników obok kopalni.
c). Zbuduj młyn i koszary. Potrzebujesz tych dwóch budynków do rozpoczęcia Ery Feudalnej, dodatkowo koszary są wymagane do budowania bardziej zaawansowanych budowli w następnych erach.

d). Kiedy w polu widzenia pojawi się owca, kliknij wieśniaka, a następnie prawym klawiszem kliknij owcę. Wieśniak zapędzi ją w pobliże młyna albo miasta, gdzie zostanie przerobiona na żywność. Możesz także kliknąć owcę, a następnie prawym klawiszem młyn albo miasto. Wówczas zwierzę uda się na rzeź.
e). Stwórz wielu wieśniaków (10 do 15 w samym wczesnym średniowieczu).
f). Wyślij swoich zwiadowców, aby przeszukali mapę celem odkrycia kolejnych źródeł surowców, zlokalizowania wrogich miast oraz znalezienia strategicznych miejsc do budowy murów i wież. Odkryj jak największy fragment mapy, aby bacznie przyglądać się poczynaniom wroga.
g). Poczekaj z wydobyciem złota i kamienia do Ery Feudalnej, ale zbieraj cały czas drewno.
h). W Erze Feudalnej zbuduj kilka gospodarstw. Buduj je jak najbliżej siebie, a także tuż obok młyna lub miasta. To zmaksymalizuje zbiory i skróci do minimum czas potrzebny na dostarczenie zasobów do miejsca składowania. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł także szybciej je odbudowywać, kiedy staną się ugorami.
i). Kliknij klawisz Bezczynny wieśniak (obok minimapy, w prawym dolnym rogu ekranu) albo naciśnij KROPKĘ ( . ), aby odnaleźć wieśniaków, którzy nie pracują.
j). Naciśnij PRZECINEK ( , ), aby odnaleźć jednostki wojskowe bez przydziału.
k). Atakuj całymi siłami.
l). Ulepszaj pancerze i siłę ataku swoich jednostek w kuźni od samego początku Ery Feudalnej.
ł). Jeżeli zostaniesz zaatakowany, uderzaj w dzwon miejski, aby zwołać wieśniaków i ulokować ich w budynkach, gdzie będą bezpieczniejsi.
o). Ucz się strategii, śledząc posunięcia jednostek komputera. Aby obserwować gracza komputerowego, przed rozpoczęciem gry wybierz opcję Wszystko widzialne (na liście Odsłanianie mapy w Ustawieniach gry dla trybu jednoosobowego Mapy losowej). Jeśli to zrobisz, będziesz widział, jak komputer buduje swoją cywilizację.
p). Buduj mury i wieże, aby chronić swoje miasto przed atakami wroga. Przeszukaj mapę, aby znaleźć tereny łatwe do odgrodzenia (na przykład pomiędzy lasami albo na mieliznach).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here