Atrakcje Pobrzeża Słowińskiego.

0
12036

Pobrzeże Słowińskie jest terenem atrakcyjnym zarówno pod katem turystycznym, jak i wypoczynkowym. Można tu spędzić nie tylko udane wczasy, ale i podratować nieco stan swego zdrowia. Panujący na jego obszarze klimat sprzyja w szczególności tym, których często nękają anginy i inne schorzenia związane z górnymi drogami oddechowymi. Korzystne warunki klimatyczne nie są jednak jedyną mocną stroną Pobrzeża Słowińskiego. Na jego terenie znaleźć można wiele atrakcyjnych miejscowości wypoczynkowych i doskonale przystosowanych do obsługi turystów ośrodków. W których miejscowościach Pobrzeża można dobrze wypocząć? Jakie atrakcje turystyczne czekają na tym terenie na gości?

Ustronie Morskie – turystyczna stolica Pobrzeża Słowińskiego
Ta miejscowość jest bez wątpienia najbardziej znanym letniskiem na terenie Pobrzeża Słowińskiego. Taką rolę Ustronie Morskie zaczęło pełnić już w XIX wieku, kiedy to dostrzeżono jej walory wypoczynkowe. W efekcie w zabudowie typowej osady rybackiej zaczęły pojawiać się coraz liczniejsze wille i pensjonaty. Do dnia dzisiejszego można tu ujrzeć wiele ciekawych przykładów takich budowli. Ustronie Morskie kusi również malowniczym wybrzeżem klifowym, które przed atakami morskiej wody zabezpiecza ciąg drewnianych falochronów. Jest tu i ciekawa plaża, na której można odpocząć od codziennych problemów.

Letniska w pobliżu Ustronia Morskiego
Wśród miejscowości, w których można spędzić wczasy w tej części Polski, w rejonie Ustronia Morskiego wyróżniają się Sianożęty. To ciekawe letnisko, które jeszcze nie tak dawno było zwykłą wioską rybacką. Turystyka pomyślnie rozwija się również w Strzepowie, wsi znanej przede wszystkim z neobarokowej rezydencji. Ten ciekawy pałac powstał w XIX wieku, a otoczony pięknym parkiem nadal prezentuje się ciekawie. Piękna plaża i wybrzeże są natomiast największymi walorami Pleśni, w której również można spędzić ciekawie wczasy w pięknym otoczeniu. To jedna z najspokojniejszych miejscowości w rejonie Ustronia, do której nie dotarła jeszcze ani masowa turystyka, ani związany z nią gwar. Na dobry wypoczynek można również liczyć w Gąskach, których największą ozdobą jest XIX – wieczna latarnia morska. Kusi również Sarbinowo, znane ze starej zabudowy oraz dobrych warunków do wypoczynku.
Ci, którzy chcą spędzić wczasy nad morzem w typowej wiosce rybackiej, powinni zainteresować się miejscowością o nazwie Chłopy. Tu można odnieść wrażenie, że czas się zatrzymał, a tradycyjna zabudowa czyni to letnisko miejscem wyjątkowym. Czeka tu jednocześnie piękna plaża, na której można znaleźć bursztyny oraz miejsce do beztroskiego wypoczynku.

Nad jeziorem Jamno
Pobrzeże Słowińskie to również znane miejscowości wypoczynkowe znajdujące się nad brzegami jeziora Jamno. W tym rejonie turystyka bardzo dobrze rozwija się w takich punktach, jak Mielno i Unieście. Tu dużą ciekawostką jest samo jezioro Jamno, które jeszcze nie tak dawno było zatoką morską. Nanoszone piaski spowodowały jednak oddzielenie się tego akwenu od morza, a w efekcie powstało ciekawe jezioro. Jest ono obecnie chętnie odwiedzane zarówno przez letników, jak i wędkarzy. Turystyka bardzo dobrze rozwija się w Mielnie, które może się pochwalić dobrą infrastrukturą. Można tu podziwiać zarówno dawną zabudowę letniskową, można też wypocząć w miejscowym parku zdrojowym. Ciekawie prezentuje się tutejsza plaża, wzdłuż której można spacerować dzięki wygodnej promenadzie. Dobre warunki do wakacyjnego wypoczynku można znaleźć również w pobliskim Unieście, znanym z plaży oraz rybackiego portu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here