Brafitterka – zawód dla kobiet

0
2650
Biustonosze
Biustonosze

Każda kobieta ma biust. Z tą oczywistą prawdą nie będziemy polemizować. Każdy biust jest inny. Każdy biust potrzebuje też odpowiedniego biustonosza. Biustonosz jest więc jedną z najważniejszych części damskiej bielizny i to nie tylko ze względów estetycznych. Noszenie prawidłowo dobranego stanika jest ważne również dla kobiecego zdrowia. Statystyki pokazują jednak, że 90 procent kobiet nosi źle dobrany biustonosz. Dlaczego? Ponieważ nie korzystamy z pomocy zawodowych brafitterek. Kim jest brafitterka i gdzie możemy spotkać taką osobę?

Rodzaje biustonoszy
Rodzaje biustonoszy

Czym skutkuje źle dobrany biustonosz?

Źle dobrany biustonosz powoduje przede wszystkim dyskomfort w jego noszeniu. Kolejnym zauważalnym skutkiem są wpijające się ramiączka, a najbardziej widocznym i poważnym jest zdeformowany biust. Wszystko to razem prowadzi do poważnych chorób. Gdy więc zaczynają boleć barki i ramiona, występują skurcze karku i częste bóle głowy, przyczyną jest najprawdopodobniej źle dobrany biustonosz, a zwłaszcza jego wpijające się ramiączka. Kolejnym problemem jest złe rozłożenie ciężaru piersi. Jego powodem jest najczęściej zbyt mała miseczka. Zły obwód biustonosza prowadzi natomiast do uszkodzeń kręgosłupa, zwłaszcza w jego części piersiowo-krzyżowej. Może też być przyczyną powstawania torbieli, a ostatecznie i raka piersi. Jeśli chcesz uniknąć tych wszystkich problemów i mieć dobrze dobrany biustonosz, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej brafitterki.

Dopasowywanie biustonosza
Dopasowywanie biustonosza

Brafitterka – damski zawód

Brafitting to nic innego, jak idealne dopasowanie biustonosza na podstawie indywidualnych wymiarów kobiety, ale nie tylko. Są też ściśle określone zasady. Zgodnie z nimi dobór biustonosza odbywa się także pod względem wysokości osadzenia biustu. Ważny jest również rozstaw piersi, ich kształt oraz konsystencja. Osoba, która dobiera biustonosze w profesjonalny sposób to brafitterka. Brafitterka nie ocenia biustu, ale podobnie jak krawcowa, ustala wymiary kobiety, które pomoże w dopasowaniu biustonosza. Na ich postawie następuje wstępne określenie rozmiaru niezbędnego biustonosza. Warto pamiętać, że biustonosze poszczególnych marek różnią się od siebie i rozmiar 75D jednego producenta nie jest taki sam jak rozmiar 75D innej firmy. Brafitterka zna natomiast rozmiarówkę i orientuje się na przykład, który biustonosz się bardziej rozciąga, a który nie oraz gdzie miseczka będzie mniejsza, a gdzie większa. Brafitterka zna także fasony i kształty biustonoszy i będzie wiedziała, w którym biustonoszu jej klientce będzie najwygodniej oraz który wyeksponuje odpowiednio biust. Brafitterki pracują w dobrych sklepach z bielizną damską i współpracują z wieloma renomowanymi firmami.

Kursy brafittingu
Kursy brafittingu

Gdzie można nauczyć się zawodu?

Brafittingu można nauczyć się na kursach. Kobiety, które się decydują na ten zawód są najczęściej gorseciarkami, czyli osobami, które zajmowały lub zajmują się szyciem bielizny, więc mają podstawy, by doradzać w jej doborze. Kurs brafittingu można odbyć za granicą. Najlepsze kursy są we Francji – w Paryżu. Stolica Francji może nawet pochwalić się specjalistycznymi szkołami. Koszt takich kursów to kilka tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here