Co z tą Polską?

2
3124

Każdy wie, że Polska to kraj cechujący się pięknym krajobrazem, kulturą, językiem i tradycjami. Mówi się, że Polak powinien być dumny ze swojego pochodzenia, dlaczego więc tak wielu rodaków wstydzi się swojego pochodzenia?.
Człowiek, który chociaż raz w życiu był na emigracji wie, jak postrzegani są Polacy za granicą. Często jesteśmy wytykani palcami i wyśmiewani. Obcokrajowcy szydzą, że nie potrafimy zarobić pieniędzy za własną granicą.

No właśnie, dlaczego nie potrafimy? Co stało się z Polską?.
Coraz częściej dzieci wychowują się bez matki i ojca – nazywa się je euro sierotami. To dość bulwersujące, ale prawdziwe, ponieważ te dzieci naprawdę są poniekąd sierotami, wychowywanymi przez dziadków lub innych członków rodziny. Kontakt z rodzicami mają tylko przez telefon, nie mogą się do nich przytulić czy po prostu porozmawiać bez powodu i wtedy, Gdy tego potrzebują. Polska cechuje się dużym bezrobociem a rodzice migrują, żeby móc wszelkimi możliwymi sposobami utrzymać rodzinę.
Starsi ludzie pracują ponad miarę, nawet wtedy, gdy przyjdzie czas na odpoczynek po emeryturze. Nie stać ich na utrzymanie się z samej emerytury chociaż przez całe życie bardzo ciężko na nią pracowali. Niestety, ceny leków, które często są nierefundowane przerastają możliwości polskich emerytów.

Służba zdrowia, to miejsce, do którego chorzy boją się chodzić, ponieważ często czas oczekiwania na specjalistę jest szokujący i nie do przyjęcia. Brakuje lekarzy specjalistów – jedyną opcją zostaje zwykle specjalista chorób wewnętrznych. Wspomniane wcześniej kolejki zmuszają chorych do korzystania z prywatnej opieki medycznej nawet jeśli mają prawo do korzystania z państwowej.
Rząd wydaje się być obojętny na potrzeby obywateli. Rozwiązuje problemy innych państw pozostawiając nas z ogromnymi podatkami na pastwę losu. Utrzymujemy Państwo, odprowadzając kolosalne sumy od wypłat a dalej słyszymy o kryzysie i dziurze budżetowej.

Szkolnictwo również pozostawia wiele do życzenia. Rokrocznie zmieniany jest zestaw podręczników, zwłaszcza w szkołach podstawowych i gimnazjalnych, co zmusza rodziców do zakupu nowych książek, a to oczywiście wiąże się z wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Niski poziom przygotowania do życia w rodzinie przykłada się do nastoletnich ciąż wśród dziewczyn.

Powstańcy walczący w obronie ojczyzny nie otrzymują należnego szacunku i wdzięczności i żyją w Domach Spokojnej Starości samotnie patrząc przez okno. Według dzisiejszego Państwa Polskiego nie zasługują nawet na należytą egzystencję w podzięce za zasługi dla kraju.

W Polsce brakuje perspektyw, wykształcony człowiek z tytułem magistra sprzedaje hot-dogi w podrzędnym Fast foodzie. Po ulicach wałęsają się bez celu bezdomni i głodni Polacy, ponieważ właśnie zakończono budowę nowych bloków – dla mniejszości narodowej.

Nie odprowadzamy składek, ponieważ nie dostajemy umów o pracę. Zamiast nich mamy tak zwane śmieciówki czyli umowy-zlecenie, których tak samo mogłoby nie być. Polska gospodarka upada – upadają fabryki, zakłady pracy i rolnictwo.

Ktokolwiek uważa, że Polska jest piękna – ma rację, ale jest chora i najwyższy czas, aby obywatele zamiast narzekać i użalać się nad swym nędznym losem uzdrowi ją i postawi na nogi, abyśmy znów mogli być dumni ze swojej polskości.

2 KOMENTARZE

  1. Dzięki za podzielenie się info. Naprawdę doceniam twoje wysiłki i będę czekał na
    Twoje dalsze upy pisać jeszcze raz podziękować .

  2. Na pewno jest lepiej niż było 🙂 Oczywiście wiele rzeczy trzeba zmienić i można było już zmienić na lepsze wiele lat temu. Mnie trochę przeraża to, że ludzie, którzy mogą coś zmienić (politycy) jakoś „nie mają na to ochoty”. Mam wrażenie, że rozsądni ludzie, którzy faktycznie mogli by zmienić Polskę na lepsze nie pchają się do polityki, a szkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here