Costa Brava: największe skarby „urwistego wybrzeża”

2
2401

Jest najpopularniejszym regionem turystycznym, jakim może się pochwalić Hiszpania. Wczasy na Costa Brava to synonim dobrego wypoczynku i wspaniałej zabawy. Świetne zagospodarowanie oraz moc atrakcji sprawiają, że każdy może tu spędzić wyjątkowe wakacje. Co koniecznie trzeba zobaczyć na terenie Costa Brava? Skąd tak wielka popularność tego regionu?

W krainie pięknych krajobrazów

Costa Brava to przede wszystkim wyjątkowe krajobrazy. Liczące ponad 200 km długości wybrzeże czaruje pięknymi plażami, klifami oraz imponującymi urwiskami skalnymi. Nie brak tu również zatok, które ze względu na piękne otoczenie stały się magnesem przyciągającym turystów z całego świata. Nie brak tu parków przyrody, parków morskich oraz miejsc, które mają wyjątkową wartość przyrodniczą i krajobrazową. Są one wielkimi atrakcjami dla tych, dla których Hiszpania to przede wszystkim kraj pełen skarbów natury. W tej pięknej scenerii nie brak miasteczek, których najcenniejszymi skarbami są wspaniały klimat oraz tradycyjna architektura. Dziś wiele z nich to popularne letniska, choć nowe kurorty rywalizują między sobą o uwagę turystów. W których z nich można spędzić najciekawsze wczasy? W jakich miejscowościach można najefektywniej odkryć piękno Costa Brava?

Figueres: stolica urwistego wybrzeża
Najważniejszej miejscowości na terenie Costa Brava nie można pominąć. Rodzinne miasto Salvadora Dali może się pochwalić licznymi atrakcjami. Teatr stworzony przez słynnego malarza jest jedną z tych najważniejszych. Warto tu również zwrócić uwagę na zabytkowy kościół parafialny oraz niezwykle atrakcyjne Muzeum Zabawek. Wielu wrażeń może też dostarczyć wizyta na placu La Rambla, który jest głównym punktem spotkań dla turystów oraz mieszkańców miasta. W okolicy tego miasta nie brak ciekawych zabytków z czasów średniowiecza, w gronie których wyróżnia się leżąca w odległości niespełna kilometra od centrum miasta forteca. Wzniesiona w VIII wieku, jest cennym zabytkiem oraz atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego turysty.

Girona: skarby średniowiecznego miasta
Wspaniałe zabytki i wyjątkowy klimat to czynniki, dzięki których turyści spędzających wczasy w Hiszpanii tak chętnie zaglądają na teren Girony. Tutejsza starówka przyciąga wspaniałą zabudową, w której wyróżnia się potężna katedra. Jest to jednocześnie miasto, które przyciąga licznymi placówkami muzealnymi. W gronie tych najciekawszych znajduje się Muzeum Historii Żydów oraz Muzeum Archeologiczne Katalonii. Warto tu zajrzeć i do tej placówki, w której prezentowana jest unikalna kolekcja sztuki gotyckiej i romańskiej. Dla miłośników średniowiecza będzie to nie lada gratka, podobnie zresztą jak spacer po historycznej Gironie.

Cadaques: perełka Costa Brava
Cadaques, zwane też białym miasteczkiem, jest jedną z najpiękniejszych miejscowości na terenie Costa Brava. Położenie na terenie półwyspu Cap de Creus oraz bliskość wyjątkowo atrakcyjnego parku przyrodniczego to najlepsze zachęty dla tych, którzy chcą spędzić wspaniałe wczasy w Hiszpanii. Kusi tutejsza starówka, wiele uroku ma też malowniczy port rybacki. W tym kurorcie każdy turysta znajdzie dla siebie moc atrakcji, dzięki którym wczasy na terenie urwistego wybrzeża staną się dla niego wyjątkowym doświadczeniem. Goszcząc w tej miejscowości, koniecznie trzeba też zajrzeć do pobliskiego Portu Lligat. Panujaca tu atmosfera zachwyca, podobnie jak pamiątki przypominające o twórczości Salvadora Dalego.

Begur: w cieniu obronnych wież
To historyczne miasto przyciąga cennymi zabytkami oraz wspaniałą panoramą. Wycieczki po terenie Begur to wielka gratka dla każdego miłośnika historii. Wspaniałe wieże obronne, wznoszone w XVI i w XVII stuleciu, stanowią najważniejszy element w miejskiej panoramie. Ruiny średniowiecznego zamku również mają swój urok i skutecznie zachęcają do odwiedzenia miasta. Begur może jednocześnie oczarować turystów wyjątkową kolekcją kolonialnych domów, z których większość powstała w XIX wieku. Cenne zabytki oraz pobliskie plaże, będące idealnym miejscem do wypoczynku, przemieniły to miasto w ważny ośrodek turystyczny. Tu każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji i miło spędzi wakacje w Hiszpanii.

Portbou: przygraniczny kurort dla każdego

Bliskość granicy z Francją oraz położenie nad malowniczą zatoką sprawiły, że Portbou: stał się popularnym letniskiem. W gronie gości spędzających tu wczasy, Francuzi stanowią dość liczną grupę. Piękne plaże oraz ciekawe przykłady katalońskiej architektury sprawiają, że każdy może tu wypocząć w pięknym otoczeniu. To jedna z tych miejscowości na terenie Costa Brava, na terenie której każdy z nas może wypocząć i miło spędzić czas na dobrej zabawie.

Tossa de Mar: piękno nadmorskich miejscowości

Ta miejscowość to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w całej Hiszpanii. Świetne zagospodarowanie oraz szeroka oferta ośrodków sportów wodnych to podstawa dla każdego, kto chce tu spędzić atrakcyjne wczasy. Zachęcają też liczne zabytki oraz malownicze mury miejskie, których zachowane fragmenty cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających. Ciekawe placówki muzealne oraz piękna dzielnica rybacka to kolejne skarby, którymi może się pochwalić ta miejscowość.

Roses: kurort pełen zabytków
Z jednej strony Roses jest ważnym portem oraz miejscowością o typowo turystycznym charakterze. Z drugiej strony to miejsce, które przyciąga miłośników cennych zabytków i historycznych atrakcji. Prehistoryczne grobowce, które zachowały się w pobliżu miasteczka, stanowią wyjątkowy skarb w tej części Costa Brava. Zachwyca też XVI-wieczna cytadela oraz piękna starówka, która swym charakterem może oczarować każdego turystę.

Park Przyrodniczy Cap de Creus

Ten park to wielka atrakcja dla każdego miłośnika przyrody. Wycieczki po jego terenie to szansa na poznawanie uroków hiszpańskiego wybrzeża oraz jego naturalnego bogactwa. Na jego terenie nie brak też atrakcji o historycznym charakterze. Prehistoryczne budowle oraz tajemnicze ruiny zamków prezentują się wspaniale w krajobrazie urwistego wybrzeża. Na turystów czeka tu również piękna latarnia morska oraz ciekawe szlaki piesze, dzięki którym zaplanowanie wycieczki po terenie parku staje się łatwym zadaniem dla każdego turysty.

Park Przyrodniczy Błota Emporda
To kolejny skarb przyrodniczy na terenie Costa Brava, który przyciąga mokradłami i pięknymi lagunami. Ta ptasia ostoja jest wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla ornitologów, mogących tu podziwiać ibisy, bociany oraz błotniaki. Często pojawiają się tu i flamingi, z kolei w gronie ssaków wyróżniają się tchórze oraz wydry europejskie. Ciekawa roślinność oraz piękne krajobrazy to kolejne walory, dzięki których wędrówki po tym parku każdemu sprawiają wiele radości.

Islas Medas – niezwykły park morski

Ten rezerwat przyrodniczy obejmuje aż siedem wysp, których walory dostrzeżono już w początkach lat 80. To właśnie skaliste wysepki stały się największą ozdobą parku morskiego, będącego jednym z największych rezerwatów tego typu w rejonie Morza Śródziemnego. Znane już w czasach starożytnych, spełniały ważną rolę strategiczną w okresie średniowiecza. W XV wieku budowano na terenie tych wysp potężne fortece, które miały zapewniać ochronę przed piratami. Dziś są one wielkim skarbem dla tych turystów, którzy na terenie Costa Brava szukają możliwości wypoczynku w otoczeniu wyjątkowej przyrody. Wiele atrakcji czeka tu na miłośników jaszczurek oraz ptaków, które stały się najważniejszymi atrakcjami. Kusza też rafy oraz niezwykłe piękno świata podwodnego, z którego bogactwem można się zapoznać podczas nurkowania w rejonie tych wysp.

Costa Brava
to wyjątkowa część świata. Na terenie tego wybrzeża Hiszpania prezentuje się wspaniale, a liczne atrakcje zachęcają do wypoczynku w tym regionie. Wczasy spędzone na tutejszych plażach, połączone z wycieczkami na teren najciekawszych parków przyrodniczych oraz historycznych miasteczek to wyjątkowa przygoda.

2 KOMENTARZE

  1. cześć

    ciekawy wpis o atrakcjach costa brava. moglbys jeszcze dodac tam zdjecia tych atrakcji, ludzie lubia zdjecia
    fajnie ze poruszyles ten temat, niedlugo wakacje to ludzie z checia powinni przeczytac

    • Pracujemy na ciekawymi wpisami na temat wakacji, pomysłu na wakacje. Zdjęcia to dodatkowe koszty dla nas. Musi być więcej czytelników na temat wakacji. Brak lepszych reklamodawców. Musimy rozbudować nasz portal o dużą liczbę odwiedzających, by 1% z klików w reklamy stanowiło fajną kwotę. Na razie nam się nie opłaca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here