Czas i energia

0
4329
czas i energia
czas i energia

Obie te rzeczy mają niebagatelne znaczenie w życiu – czas i energia. Dobre zarządzanie sobą w czasie i odpowiednie skupienie energii na własnych priorytetach to podstawa, jeśli chodzi o uzyskanie właściwych rezultatów w życiu. Każdy człowiek, który jest odpowiednio zorganizowany, osiąga odpowiednie wyniki oraz sukces. Jeśli nie, to ma problem.

W większości przypadków ludzie trwonią własny czas i energię na lewo i prawo nie zdając sobie sprawy z konsekwencji takiego postępowania. Rozproszenie się w wielu kierunkach przynosi słabe i mizerne rezultaty. Dlatego tak ważne jest dobre rozporządzanie własną energią i sobą w czasie. Czytaj dalej, jeśli chcesz się więcej na ten temat dowiedzieć.

Czas i energia.

To Ty w dużej mierze odpowiadasz za to, jak sobą gospodarujesz – dosłownie to właśnie robisz, zawsze. Od Ciebie zależy, w jakim stopniu przykładasz do tego uwagę. Zauważ, że ludzie bardzo często narzekają na brak czasu i na to, że nie mają energii, co powoduje brak sił, aby cokolwiek zrobić. Przyjrzyj się jednak bliżej temu, co robią i w jaki sposób a ujrzysz, dlaczego tak jest – i przy okazji zrozumiesz, dlaczego nie osiągają w życiu wymarzonych rezultatów i sukcesu.

Rozproszenie to jedna z głównych przyczyn, która sprawia, że efekty wyglądają tak, a nie inaczej, czyli zazwyczaj słabo. Łapanie się w jednym czasie za robienie wielu czynności to niezbyt korzystne rozwiązanie. Uwaga jest tak rozstrzelona w wielu kierunkach, że ciężko tutaj mówić o skupieniu się w 100% na jednej sprawie bądź rzeczy, a jeśli nie poświęca się czemuś pełnej uwagi to nie powinny być zaskoczeniem następstwa takiego postępowania.

Natomiast kierując własną energię wszędzie, kieruje się ją tak naprawdę nigdzie. Brak wyraźnego priorytetu lub priorytetów w życiu to kolejna niestety bolączką zbyt wielu osób. Jeśli ich nie ma, to i nie ma gdzie kierować energii i zazwyczaj trwoni się ją na robienie rzeczy zbędnych i mało przydatnych. Zatem pierwsze co należy uczynić to ustalenie tego, co jest naprawdę ważne i co koniecznie należy zrobić.

Z kolei czas to również wielki problem dla ludzi. Tutaj również nie jest niespodzianką, że ludzie tak sobą zarządzają, a raczej niezbyt dobrze zarządzają, że później wynika dla nich z tego powodu cała masa problemów z „czasem, którego nigdy nie mają”.

Ważne jest także ustalić priorytet – o czym była przed chwilą również mowa. Jest to istotne z tego powodu, że w tym momencie ustala się cel, na zrobienie którego będzie można kierować własną energię i skupienie. To już duży krok do przodu. Następnie należy rozsądnie zarządzać sobą w czasie, czyli tak wpasować siebie do tego, co zamierza się zrobić, żeby wszystko współgrało. Co dalej? Prosta sprawa. Nie rozpraszać się. Jeśli się już coś postanowiło, podjęło decyzję, to należy się na tym skupić. Działając w ten sposób, efekty będą o wiele lepsze. Można zaryzykować nawet stwierdzenie, że będą zgodne z oczekiwaniami. Zobacz, że każdy ekspert, fachowiec, zawodowiec wyspecjalizował się w jakiejś określonej dziedzinie, a nie we wszystkim naraz. I dlatego jest autorytetem, ponieważ całą swoją energię i czas poświęcił na zgłębianie dziedziny, którą się zajmuje.

Zarządzaj swoim czasem i swoją energią we właściwy sposób.

I naucz się to robić odpowiednio. Nie „rozjeżdżaj” się w każdym możliwym kierunku. Wybierz sobie coś, co Cię naprawdę interesuje i kręci i na czym będziesz mógł się skupić. Chcąc odnieść sukces i uzyskać wymarzone rezultaty nie zrobisz tego, działając na pół gwizdka w zbyt wielu dziedzinach. Skieruj całą swoją uwagę na jedną rzecz. Widzisz, dla przykładu piłkarz nie skacze jednocześnie o tyczce, nie jeździ zawodowo na łyżwach i nie uprawia kolarstwa. On gra tylko i wyłącznie w piłkę. Czas i energię poświęca na to, żeby być jak najlepszym w swojej dziedzinie. Wiesz teraz, w czym rzecz. Czas i energię wykorzystaj mądrze. Dzięki temu odniesiesz sukces i będziesz działał bardzo sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here