Czy Twoje myśli kreują Twoja rzeczywistość?

1
3857

Jaki wpływ na nasze życie mają nasze myśli? Czy są tylko czymś abstrakcyjnym, istniejącym w umyśle, czy raczej mają większe znaczenie? Jak odbijają się na nas samych oraz na tym, co robimy? Te pytania zawsze nurtowały ludzkość i cały czas to robią. Jednak odpowiedzi na nie zostały już udzielone. Jesteś ciekawy? To czytaj dalej.

Od wieków – a w zasadzie od tysiącleci – filozofowie, mędrcy, ludzie oświeceni itd. przekazywali prostą prawdę mówiącą o tym, iż nasze myśli mają wpływ na to, kim jesteśmy oraz na to, co robimy, jak i na naszą rzeczywistość. Zresztą spójrz, co na ten temat miał do powiedzenia rzymski cesarz i filozof, Marek Aureliusz:

Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli.
I jest to prawda. Zasadniczo ludzie nie przywiązują do tego wagi lub nie mają pojęcia o tym, jak bardzo ich myśli mogą kierować nimi samymi i co za tym idzie wpływać na ich życie. Może w końcu warto przyjrzeć się temu, co jak się potocznie mawia, siedzi w głowie? Dzięki temu można dokonać radykalnych zmian w swoim życiu. Świadomych i pozytywnych zmian – trzeba dodać. Myślenie może sprowadzić człowieka w dół albo wywindować go w górę. Człowiek, który wie, o czym myśli, jest w stanie odpowiednio ukierunkować tok swojego myślenia, co w rezultacie doprowadzi go do pożądanych efektów osiąganych w życiu.

Przyjrzyj się temu, o czym myślisz.
Sukces, powodzenie, szczęśliwe życie itd. nie są wynikiem okoliczności zewnętrznych. To okoliczności zewnętrzne odpowiadają na wewnętrzny stan człowieka – w zasadzie są przez niego przyciągane podług jego nastawienia i sposobu myślenia. Kształtują się według tego. Czy jest to szczera prawda? Być może zapytasz o to. W takiej sytuacji pozostaje tylko jedno. Zrób sobie eksperyment i przyjrzyj się dokładnie ludziom i temu, co robią, jak to robią, czy są szczęśliwi w życiu i odnoszą wymarzone sukcesy itp. Przyjrzyj się także sobie. Z całą pewnością zauważysz, że ich wewnętrzny stan, a także i Twój, przekłada się na rzeczywistość.

Różnica pomiędzy ludźmi sukcesu a tymi borykającymi się z problemami tkwi w mentalności. Dzieje się tak, ponieważ człowiek sukcesu zdaje sobie sprawę z faktu, iż dzięki konstruktywnemu, twórczemu myśleniu nadaje odpowiedni kierunek, w którym płyną jego myśli. Jego uwaga jest skupiona na realizowaniu celu i szukaniu możliwości urzeczywistnienia go. Taki człowiek działa pomimo wszelkich trudności i nie popada w fatalizm przy pierwszym lepszym niepowodzeniu, czego nie można powiedzieć o ludziach, u których negatywizm przejawia się w każdej możliwej formie. Tacy ludzie albo świadomie wybierają narzekanie i problemy, albo są zupełnie tego nieświadomi. Możesz teraz zapytać, jak można wybrać narzekanie i problemy? Prawda jest taka, że są tzw. toksyczni ludzie, którzy uwielbiają wszelki dramat i ich postępowanie polega na szukaniu ludzi, którym mogliby ponarzekać i ukraść czyjś czas, byleby tylko dostać chwilę uwagi. Są też tacy, którzy nie wiedzą, że ich myśli przekładają się na rzeczywistość, a w ich umysłach panuje wieczny niekontrolowany bałagan, co przekłada się na ich życie codzienne. Przyjrzyj się ludziom różnego typu, to zobaczysz te powiązania.

Wybieraj to, o czym myślisz.
Jeśli do tej pory panował w Twoim umyśle chaos to warto nieco go uporządkować. Przede wszystkim należałoby zacząć wybierać to, o czym się myśli. Zatem wybieraj myśli, które są pozytywne, twórcze i w jakiś sposób napędzają Cię do działania. Natomiast nie przydawaj uwagi negatywnym myślom. Owszem, one na pewno się pojawią, z tym że jako człowiek świadomy tego, co robisz i o czym myślisz, możesz wybrać, na czym chcesz się skupić i gdzie ma podążać Twoja uwaga. Za negatywnymi myślami czy pozytywnymi? Jeśli pragniesz gdzieś odnieść sukces, to wybór jest wiadomy. Musisz pamiętać, że ludzie sukcesu to nie są ludzie, którzy nie mają negatywnych myśli. Mają je tak samo, jak i inni. Każdemu się to przecież zdarza. Jednak radzą sobie z nimi poprzez skupienie swojej uwagi na tym, co trzeba, a nie odwrót; w ten sposób postępują ci, którzy pozwalają na to, aby negatywne lub nieukierunkowane na nic szczególnego myśli kontrolowały ich. Zatem warto byłoby to sobie zapamiętać.

Wszyscy myślimy. Pytanie tylko, o czym? W tym kryje się cały sekret sukcesu. Jest on bardzo prosty, jednak tak niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Może więc warto przebudzić się ze snu i żyć świadomie oraz inspirować tych, którzy wciąż tkwią w uścisku negatywnych i pełnych chaosu myśli? Na pewno będzie to miało pozytywny wydźwięk i przysłuży się każdemu. Zatem do dzieła!

1 KOMENTARZ

 1. Pozwolę sobie dorzucić jeszcze 3 grosze do tego tematu.. 🙂
  Spośród różnych materiałów, cytatów utkwiło mi w pamięci:
  – codziennie czytaj książki, nawet choćby było to tylko kilka linijek tekstu
  – codziennie słuchaj nagrań audio, jest to uzupełnienie czytania książek, które w pełniejszy sposób pozwala „feed your mind with positive”
  – miej jasno określony cel który chcesz osiągnąć
  – miej plan działania, plan działania nie musi być sensowny, i tak będziesz musiał go zmieniać w trakcie działania dostosowując do nowych okoliczności, warunków. Jednak bardzo istotne jest aby cel był stały, w trakcie gdy plan trzeba co jakiś czas dostosowywać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here