Czym jest praca w sieci?

0
2476
praca przy komputerze
praca przy komputerze

Praca w sieci – co w zasadzie oznacza to określenie? Większość ludzi prawdopodobnie skojarzyłaby je z Internetem lub telefonią komórkową. Jednak ma ono o wiele szersze znaczenie. Np. każdy wielki biznes to tak naprawdę sieć, albowiem bez rozwijania się żadne przedsięwzięcie nie wyszłoby za przysłowiowy próg. Tak więc ten artykuł poruszy jakże ważne zagadnienie dotyczące tego, czym jest budowanie sieci i jakie korzyści z tego płyną.

Prawda jest taka, że sieć można stworzyć praktycznie wszędzie. Patrząc na historie ludzi sukcesu, w biznesie również, można zauważyć, że właśnie ich sukces nie polegał na działaniu indywidualnym, w pojedynkę. Polegał on na pozyskiwaniu kontaktów, budowaniu relacji, tworzeniu nowych miejsc pracy, jak i otwieraniu nowych punktów dystrybucji i sprzedaży. Można powiedzieć, że chodziło zasadniczo o zwiększanie zasięgu.

Jeśli więc dobrze się rozejrzysz, to zobaczysz, że otacza Cię wiele sieci. Wszelkie markety typu Tesco, Żabka, Carrefour lub restauracje fast food, jak McDonald i KFC oraz salony telefonii komórkowej, salony samochodowe i wiele innych to tak naprawdę sieci. Nierzadko wielkie i potężne, albowiem obejmują cały glob – McDonald czy KFC można spotkać w każdym zakątku świata. O czym to świadczy? O tym, że ludzie, którzy stali za takimi przedsięwzięciami mieli wielkie marzenia i wielkie plany. Mieli szerszą perspektywę i pragnęli rozwoju. Żeby jednak się rozwijać, potrzebne jest stworzenie sieci i włączenie w to dziesiątek, setek czy tysięcy osób.

„Praca w sieci. Jeśli dobrze to zrozumiesz, może to sprawić, że inaczej spojrzysz na to, co robisz”.

Każdy, kto chce osiągnąć sukces w tym, co robi i szuka nowych miejsc, żeby promować swoje przedsięwzięcie, a także partnerów, ludzi, z którymi może współpracować, tworzy właśnie sieć. O tym pisał Robert Kiyosaki – o sile tkwiącej w sieci. W zasadzie sieć to potęga. Z kolei relacje są podstawą każdego biznesu. Im są lepsze, tym i lepszą sieć można stworzyć. Bardziej solidną i opartą na pozytywnych wartościach. W ten sposób można zrealizować coś naprawdę wspaniałego i wielkiego.

W dzisiejszych czasach nie można pominąć również Internetu. Przecież to sieć jak się patrzy. To potężne narzędzie, które może wspierać biznes lub jakiekolwiek inne przedsięwzięcie, jeśli jest wykorzystane mądrze i dobrze. Daje przecież możliwość dotarcia z informacją do ludzi w tempie błyskawicznym – jak wiadomo, czas odgrywa ważną rolę tak w życiu codziennym, jak i w biznesie. Warto więc wykorzystać Internet w taki sposób, aby działał on z pożytkiem i żeby dzięki niemu tworzyły się możliwości, które przynoszą korzyści.

Z jakiego jeszcze powodu tworzenie sieci jest czymś, co daje lepsze efekty niż działanie indywidualne? Ponieważ tworzy się zespół, a praca w grupie – i wykorzystanie do zrealizowania celu siły zespołu niż pojedynczej osoby – daje o wiele lepsze efekty i wyniki.

Przyjrzyjmy się temu nieco dokładniej. W tym celu dobre będą dwa przykłady. Madonna kojarzy się praktycznie wszystkim z solistką, lecz i ona potrzebuje zespołu towarzyszącego, tancerzy, managementu, którzy składają się na jej sukces i wspierają ją w jej działaniach. Leo Messi również ma swój zespół w postaci lekarzy, trenera i managementu, którzy pracują dla niego. Jeśli ci ludzie mieliby się wszystkim zajmować sami, nigdy nie odnieśliby sukcesu, albowiem zwyczajnie nie mieliby czasu na rozwijanie swoich talentów i wykorzystywanie ich na wielką skalę. Byliby zbyt rozproszeni i pochłonięci załatwianiem wszystkiego na „własną rękę”, co pochłonęłoby tylko całą masę czasu i energii.

Jeśli chcesz odnieść sukces w biznesie, stwórz sieć. Znajdź ludzi, którzy będą z Tobą współpracować. To się po prostu opłaca. W pojedynkę świata nie zawojujesz. Aleksander Wielki potrzebował do tego wielkiej armii, więc i Ty stwórz swoją armię. Oczywiście to tylko porównanie, ponieważ nie jest mowa o podboju świata siłą – to tak na marginesie. Niemniej Twój sukces będzie o tyle większy, jeśli stworzysz dobry zespół, a będzie jeszcze lepszy, jeśli pomożesz osobom z zespołu również odnieść sukces. Rzecz przecież nie tkwi w tym, że zespół ma tylko pomagać Ci w działaniach. Pamiętaj o tym. Każda osoba z Twojego teamu będzie szukała kontaktów, jak i pozyskiwała kolejnych klientów bądź partnerów do współpracy, tak więc doceniaj ich. Ci ludzie będą tworzyć sieć. Także jak widzisz działanie z dobrym zespołem i tworzenie sieci mogą być bardzo interesujące. Praca w sieci najzwyczajniej w świecie przynosi najlepsze efekty. Weź to pod uwagę, jeśli pragniesz osiągnąć coś wspaniałego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here