Dlaczego warto zarażać innych dobrą muzyką :)

0
3022

Gust muzyczny jest jak racja. Każdy ma swoją. Jednak niektóre zespoły i piosenki są ponadczasowe i wstyd ich nie znać. Chcę Wam dziś opowiedzieć o dwóch zespołach i piosenkarzu, którzy wpłynęli na mnie. Tak samo jak na tysiące (a w przypadku dwóch nawet miliony) fanów. A więc zaczynamy 🙂

Jako pierwsi niech będzie nieśmiertelny „Queen” z charyzmatycznym Farrokh Bulsara… Niektórzy o ile nie większość powie: „Do diabła co to za jeden?!”

Otórz Farrokh Bulsara to nikt inny jak Freedy Mercury. Za Wikipedią : „Freddie Mercury, właściwie Farrokh Bulsara (ur. 5 września 1946 w Stone Town, Zanzibar, zm. 24 listopada 1991 w Londynie) – brytyjski muzyk, wokalista rockowy i autor tekstów, frontman brytyjskiej grupy Queen. Wielokrotnie wyróżniany tytułem jednego z najlepszych wokalistów w historii muzyki popularnej, autor takich utworów jak „Bohemian Rhapsody”, „We Are the Champions”, „Somebody to Love”, „Killer Queen” czy „Crazy Little Thing Called Love”. Zmarł z powodu powikłań wywołanych przez AIDS.”To suche i dość skąpe podsumowanie życia i twórczości niezwykłego człowieka, wokalisty o skali głosu aż 4 oktaw (!!!) co jest niezwykłe dla wokalistów rockowych. Razem z Montserrat Caballé śpiewał niezapomniany operowy Barcelona. Ten niezwykły człowiek, prywanie skryty i szalony zarazem stworzył muzykę która porusza, zadziwia, napawa optymizmem skłania do łez i śmiechu. Posłuchajcie uważnie. USŁYSZCIE sens piosenek „Living On My Own” albo „Bohemia Raphsody”

Jeśli kochacie Freddy’iego tak jak ja zarażajcie nim innych. Jeśli nie znacie Queen-ów albo słyszeliście tylko „We are the Champions” na koniec roku w szkole szybko wpisujcie QUEEN na youtube i zakochajcie się w rock’u, pop’ie i operze. Wszystko w jednym zespole 🙂

Teraz wkracza solista. Czapki z głów nadchodzi Król. Michael Jachson nieśmiertelny król pop’u. Wokalista, tancerz, choreograf. O jego tragicznej śmierci mówił cały świat. Ja sama czekałam na jego występ ciułając grosz do grosza na bilet. Wiadomość o śmierci, która była druzgocząca. Jakiś czas po tym byłam w kinie na „This Is It”. Dla niewtajemniczonych film-dokument o Jackson’ie i przygotowaniach do nowej trasy koncertowej. To filmy nakręcone w czasie prób Króla i zespołu. Casting na tancerzy, którzy zatańczą z Królem był ostry, przeszli najlepsi. I ta garstka ludzi miała szczęście i przyjemność współpracować i uczyć się od niekwestiowanego Mistrza. Co mówi o nim wszechwiedząca i wszechobecna Wikipedia? Michael Joseph Jackson (ur. 29 sierpnia 1958 w Gary w stanie Indiana, zm. 25 czerwca 2009 w Los Angeles) – amerykański muzyk, artysta estradowy, tancerz, kompozytor, autor tekstów i filantrop, którego kariera i życie osobiste stały się ważną częścią kultury masowej ostatnich czterech dekad. Znany jako jeden z najlepszych wykonawców muzyki pop i jeden z najpopularniejszych muzyków w historii, nazywany „Królem Popu”. To oczywiście nie wszystko ale fakty są takie, że nie da się opisać takiej osoby jak Michael Jackson. A tym bardziej nie da się jej zrozumieć po przeczytaniu biografii. Żeby poczuć to co miliony jego fanów trzeba patrzeć i słuchać. Jackson zainspirował wiele obecnych gwiazd. Ruchy sceniczne, sposób śpiewania. Mimo, że już nie żyje nadal jest worcem dla tancerzy i muzyków. Kto z dzisiejszych 20-25 latków nie oglądał w VIVA albo MTV klipów Króla i nie chciał być jak on?

Poza tym sens piosenek. Zawsze jakiś jest. Dziś mamy daa daa daa kasa daa daa daa sex i tak w kółko. „They Don’t Care Us” lub „Earth Song”. Spróbujecie – nie będziecie skłonni przestać.

Teraz coś z naszego podwórka. Ich Troje. A właściwie Ich Siedmioro? Tak. W trakcie istnienia zespół miał aż pięć wokalistek:

nr jeden Magda Femme w latach 1995-2001 – najbardziej znana piosenka zespołu: Prawo

nr dwa Justyna Majkowska 2001-2003 dla mnie najbardziej rozpoznawalna wokalistka zespołu. „Powiedź”, „Tobą oddychać chcę”, „Tango Straconych”

Potem były Anna Wiśniewska(2003-2010), Jeanette Vik(2010-2011) i Justyna Panfilewicz (2011-2013). Tych pań nie znam i o nich mówić nie będę. Dla mnie ich troje to Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa, Magda Femme i Justyna Majkowska. Ich uwielbiam, ich słuchałam, i ich polecam. Spróbujcie. Wpiszcie ICH TROJE. Zapeniam, że nie pożałujecie. Każdy z nas zna jakąś piosenkę tego zespołu ale weźcie więcej.

Kocham ten zespół. Uwielbiam jego piosenki. Są fajne, melodyjne, wpadają w ucho. Od wesołych i śmiesznych do trudnych i smutnych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Na tym nie koniec. Mogę tak w nieskończoność 🙂 Bardzo chciałabym pokazać wam mój muzyczny świat. Zapraszam tych, którzy mają wpisaną muzykę… w morfologię ;P

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here