„ Duże stawki- mało meczy” , czy jednak „Małe stawki- dużo meczy” ? Artykuł z trafnymi poradami dla początkujących bukmacherów

1
3809

„Nie ma ryzyka, nie ma zysku” – z pewnością coś w tych słowach jest. Chciałbym w tym artykule przedstawić skuteczną wg mnie strategię na osiągnięcie sukcesu w zakładach bukmacherskich dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bukmacherem i nie chcą szybko stracić pieniędzy na kiepskich decyzjach.

Wbrew pozorom z pewnością zakłady bukmacherskie nie należą do łatwego sposobu zdobywania pieniędzy. Ludzie, którzy wygrywają spore pieniądze to gracze mający za sobą wiele godzin patrzenia w statystyki, oglądania różnorakich meczy z wielu dziedzin sportu i nie rzadko również ludzie, dla których jest to praca gdyż potrafią się z wygranych utrzymywać. Jeśli jednak jesteś graczem początkującym, uczysz się w szkole lub nie masz dużo pieniędzy to jest to właśnie artykuł dla Ciebie.

Poniżej przedstawię kilka wg mnie najważniejszych zasad, których powinieneś się trzymać przynajmniej do czasu osiągnięcia zadowalających Cię korzyści 🙂

1) Pierwsza zasada i najważniejsza wg mnie to oczywiście kwestia z tematu artykułu. Więc właśnie. Duże stawki i mało meczy na zakładzie, czy małe stawki i dużo meczy? Odpowiedź jest bardzo prosta. Ani jedno ani drugie. Dlaczego? Kolejna prosta odpowiedzieć – ponieważ trzeba mieć wiele szczęścia i talentu by obstawiać wiele meczy i wygrywać a z drugiej strony duże stawki dla początkującego bukmachera, nawet bogatego to samobójstwo. Do dużych stawek potrzeba wiedzy i pewności. Więc gdzie szukać rozwiązania? Po środku. Tłumacząc to najprościej jak się da. Kierując się moim hasłem „ Nie ma ryzyka, nie ma zysku” musisz sobie zdawać sprawę z faktu, że trochę trzeba zainwestować oraz zaryzykować by osiągnąć sukces. Jednak do całkiem dobrych wygranych nie potrzeba 50, 100 czy więcej złotych. Wystarczy 10-15 zł. No tak. 10-15 zł. Tylko i aż.. Lecz lepsze to niż 5 razy wydać 2 zł, wziąć 10-15 meczy po niskich lub średnich kursach i nie wygrać nic. A niestety tak się większości kończą takie przygody. Już nie wspomnę o nieraz widzianych próbach za 100 zł. Gracz obstawiał 2-3 „pewniaki” za 100 zł stawki, po czym wieczorem przeżywał bardzo niemiłe rozczarowanie. Tak jak już pisałem. Do takich stawek potrzeba wiedzy i pewności. I oczywiście głębokiego portfela. Stąd nie bój się poświęcić 10 zł na raz gdyż w ten sposób ani nie będziesz zmuszony wybierać wielu meczy po niskich kursach ( jak to często robią nowicjusze) ani nie będziesz musiał narażać się na poważne straty finansowe.

2) Kolejna dobra rada to określenie, czym się tak właściwie interesujemy? O jakiej dziedzinie sportu wiemy najwięcej ? Bo przecież jaki miałoby sens obstawianie meczy np. futsalu czy piłki wodnej, o których nie mamy zielonego pojęcia ? Jest to bardzo ważne byśmy nie obstawiali wiele meczy z wielu dziedzin, lecz tylko wybierali spośród wąskiego grona dziedzin sportu/ lig piłkarskich itp. na których się znamy i w których czujemy się pewnie. Przykładowo jeśli interesujesz się piłką nożną i częściowo tenisem to na tych dziedzinach się skup, lecz i tu są ograniczenia. Na pewno albo przynajmniej niemal na pewno nie znasz każdej ligi piłkarskiej np. brazyliskiej czy chińskiej i tak samo nie znasz każdego tenisisty. Dlatego wybieraj mecze jedynie z tych lig, które chętnie oglądasz lub w których są zespołu które lubisz.

3) Trzecią wg mnie cenną radą jest dokładne przeglądanie statystyk, porównywanie ich z innymi stronami oraz czytanie opinii bukmacherów. Nieraz zdarza się, że ma się odbyć mecz zespołów, które znasz, którym kibicujesz i wydaje Ci się, że bez problemu trafisz wynik. Nic bardziej mylnego. Nieraz statystyki i własna wiedza to za mało. Chodzi mi tu o sytuację gdy np. nie sprawdzimy terminarza danego zespołu lub składu jakim trener może dysponować. My tego możemy nie wiedzieć, dlatego serdecznie radzę szukanie opinii bukmacherów, którzy się znają dużo lepiej od nas i wiedzą wiele razy dużo więcej, np. właśnie że zespół ma ciężki terminarz albo że zawodnik w danym dniu doznał kontuzji i nie wystąpi. Tego typu rzeczy ciężko znaleźć w podstawowych statystykach.

4) Nie bój się wysokich kursów ! Wiele razy to one są pewniejsze od kursów typu 1, 2-1, 3, które wyznaczają tzw. „pewniaków” . Jeśli naprawdę dobrze przejrzysz statystyki i opinie innych to wręcz Cie zachęcam do obstawiania takich meczy, a nie pewniaków, którzy nieraz wychodzą na murawę bez motywacji, w rezerwowym składzie lub odbijają się od muru 10 obrońców. Kończy się to wpadkami i oczywiście bolesną porażką jeśli nie przewidzisz takich zdarzeń. Ponadto wysokie kursy, mądrze przemyślane i obrane mogą pozwolić na zmniejszenie stawki. Może nie do minimalnych 2 zł ale choć do 5 zł.

5) Nie rób kilku zakładów bliźniaczo do siebie podobnych. Jest to bardzo częsty błąd, zwłaszcza wśród początkujących bukmacherów. To, że przejrzysz statystyki i jesteś pewien danego meczu to nie znaczy, że cud się nie zdarzy, bo niestety ale cuda się zdarzają i to nie raz. A po co przez taki jeden cud tracić od razu 2 zakłady lub więcej?

6) Ostatnią zasadą bardzo ważną jest bycie cierpliwym. Niecierpliwość bardzo często jest karana przez los, np. gdy złamiesz moje dobre rady i zagrasz za nawet 150 zł i więcej kilka meczy. Może Ci się udać i wtedy brawa dla Ciebie, lecz pamiętaj – duże stawki to duża odpowiedzialność ! Od jednej nieudanej inwestycji z taką stawką łatwo można popaść w pętle niepowodzeń spowodowaną chęcią odrobienia tego co straciłeś. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz to naprawdę – przeglądaj spokojnie statystyki, czytaj opinie, doceń moje rady, spróbuj się ich trzymać i nie graj ani za minimum ani za 50 zł i więcej. Na takie rzeczy przyjdzie czas razem z nabytym doświadczeniem, a także gdy już coś wygrasz i będzie Cie stać w oparciu o wiedzę i te pieniądze na kolejny krok.

POWODZENIA !

1 KOMENTARZ

  1. Ja nie uczę się ani nie obstawiam na nosa czy z głowy. Podrzucają mi typy ludzie, którzy się na tym znają. Jest to pewna forma zabawy. Dla poważniejszego gracza to są stworzone grupy, które zajmują się tym zawodowo, a wówczas w grę wchodzą ogromne pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here