Gdzie nocować podczas podróży autostopem?

1
2628
podroz autostopem
podroz autostopem

Prawie każdy człowiek, mniej lub bardziej, chciałby podróżować, zwiedzać piękne miejsca które widuje jedynie na fotografiach i w telewizji. Marzy o tym, by samemu móc przywieźć piękne wspomnienia i anegdoty. Turystyka wiąże się jednak z niemałymi kosztami, co skutecznie odstrasza od realizowania planów. Jednak koszta podróży można skutecznie obniżyć, minimalizować. Bardzo dużo środków pochłania dotarcie w konkretne miejsce. A co, jeśli istnieje możliwość przejazdu za darmo?
Autostop, bo o nim mowa, cieszy się niesłabnącą popularnością. Ma całą masę zalet, a niebezpieczeństwo można zminimalizować. Powoduje to, że jest atrakcyjnym środkiem transportu, wykorzystywanym w szczególności przez młode osoby.

Decydując się na taką formę dotarcia do celu, stajemy jednak przed kilkoma wyzwaniami. Przede wszystkim, założeniem jest, by tracić jak najmniej pieniędzy na każdą wyprawę. Rezygnując z kupna biletów tak samo zrezygnować powinniśmy z wielogwiazdkowych hoteli, które gryzą się z ideą łapania okazji. Dobrym wyjściem są schroniska i hostele, ale najbardziej w duchu i klimacie jest spanie pod namiotem. Jest też najwygodniejsze, ponieważ łapiąc samochody często musimy nasz los zawierzyć fartowi. Jeśli przyjdzie nam oczekiwać na łut szczęścia nocą, z daleka od cywilizacji gdzie rzadko przejeżdżają samochody, najlepszym rozwiązaniem będzie spanie w namiocie. Można go rozbić w kilka minut, co nie jest wcale trudne (warto przećwiczyć,,na sucho” przed wyjazdem) i kontynuować wędrówkę za dnia.

Autostopowanie wiąże się także z tym, że dużo czasu spędzać będziemy na autostradach lub w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Jedyną sensowną opcją jest wówczas zatrzymać się na stacji benzynowej. Możemy poprosić obsługę o możliwość rozbicia namiotu gdzieś na tyłach, by nie rzucał się w oczy. Ludzie pracujący w takich miejscach często również są skłonni nam pomóc, częstując nas przykładowo wrzącą wodą, z której możemy zrobić błyskawiczną zupkę.

Jeśli zastanie nas noc w lesie, miejsce noclegowe wybierzmy jak najbardziej starannie. Ziemia powinna być równa, pozbawiona szyszek i wszystkiego, co mogłoby uczynić noc nieprzyjemną, najlepiej z lekkim spadem który odprowadzi ewentualną wodę z deszczu. Z powodu zagrożenia powodzią musimy pamiętać, by nie rozbijać namiotu w zagłębieniach terenu. Powinniśmy także zadbać o nasze bezpieczeństwo. Dzikie zwierzęta odstraszy zapach dymu (z ogniskiem należy jednak uważać i nie rozpalać go tam, gdzie jest zakaz). Jeśli okolica słynie z groźnych drapieżników, jak na przykład wilki czy niedźwiedzie, powinniśmy przedsięwziąć dodatkowe środki ostrożności. Wszelkie pożywienie powinno być albo szczelnie zapakowane, by swoim zapachem nie wabiło potencjalnego zagrożenia albo pozostawione w odległości od głównego obozowiska. Wszelkie resztki powinniśmy zakopać głęboko w ziemi.

Podsumowując, decydując się na przygodę jaką jest autostop, nie należy pomijać ważnego zagadnienia – noclegów. Możliwości wygodnego i bezpiecznego spędzenia nocy w podróży jest naprawdę dużo, musimy tylko posiadać podstawową wiedzę i umiejętności. Dla każdego odważnego człowieka może to być przygoda życia i warto przynajmniej spróbować odbyć chociaż jedną taką podróż.

1 KOMENTARZ

  1. Noclegi podczas podrуїy autostopowych to jedna z najwaїniejszych kwestii, od ktуrych zaleїy czy nasza podrуї autostopem bкdzie udana i czy bкdziemy j± miіo wspominaж.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here