Gdzie tkwi przyczyna sukcesu?

0
3054

W zasadzie nie ma chyba jednoznacznej odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule niniejszego artykułu. Na sukces składa się wiele czynników i ciężko jest naprawdę określić, co by to miało być oraz jaka jest recepta na niego. Niemniej jest jeden ważny czynnik, bez którego prawdopodobnie żadne wspaniałe osiągnięcia nie miałyby miejsca.

Czynnik ten jest tak oczywisty, że wiele osób nie zwraca na niego uwagi. To przeoczenie sprawia, iż ludzie w dużej mierze mają dość błędne pojęcie o tym, czym jest sukces i co na niego powinno się składać.

Jak myślisz, co pierwsze przyjdzie do głowy człowiekowi, którego zapytasz, z czym kojarzy mu się sukces? Najpewniej powiąże to z ludźmi pokazywanymi w mediach, o których się głośno mówi i pisze jak muzycy, aktorzy, politycy itd. Z jednej strony będzie miał rację, albowiem kiedy widzi ludzi, którzy praktycznie mają wszystko, to wydaje mu się, iż są spełnieni i szczęśliwi w życiu. Z drugiej strony jednak może się również pomylić. Nie każdy celebryta, czyli tzw. człowiek sukcesu jest osobą szczęśliwą. Nie raz można było się przekonać, że sukces „zewnętrzny” nie zawsze powiązany był z wewnętrznym szczęściem.

Jedna z przyczyn sukcesu.
W takim razie, jaka jest ta ważna przyczyna napędzająca sukces? Jest to zasadniczo proste. To przede wszystkim kochanie tego, co się robi; to miłość, pasja, ekspresja, zaangażowanie itd. Sukces w dużej mierze zależy od tego, czy człowiek wkłada serce w to, co robi – ujmując to oczywiście metaforycznie. Kiedy miłość, pasja i zaangażowanie w to, co się robi, połączone są z konkretną wizją i celem, wtedy stanowią niesamowitą kombinację. Są niczym najlepszej klasy paliwo napędzające i motywujące człowieka do działania. To spójność, bycie duszą, ciałem i umysłem przy tym, co kocha się robić i przy tym, co się pragnie dzięki temu osiągnąć.

To właśnie umyka tak często ludziom, którzy widząc świecidełka i gadżety u innych myślą, że to jest właśnie sukces. Dążą następnie do osiągnięcia wszelkich tych gadżetów i luksusów, jednak okazuje się później, iż wcale ich to nie uszczęśliwia i zaczynają popadać w depresję i sięgać np. po używki?. Dlaczego? Ponieważ zabrakło w tym ich „wnętrza” albo dosłownie rzecz ujmując, zabrakło w tym wszystkim ich samych. Oni byli napędzani tylko zwykłym pożądaniem i zachcianką bez wewnętrznego natchnienia. Owszem, pożądanie nie jest cechą na wskroś złą, jeśli rozumie się je w zdrowy sposób. To inaczej silne pragnienie osiągnięcia czegoś, poprzez robienie tego, co się kocha, lecz jeśli nie wiąże się ono z czymś głębszym, to jest po prostu puste. I jest faktycznie zwykłym pożądaniem, szukaniem błyskotek mającymi zapewnić szczęście. Jednak sukces jest wynikiem szczęścia, a nie na odwrót. Człowiek kochający to, co robi, jest szczęśliwy nieważne, na jakim etapie drogi jest do osiągnięcia sukcesu, gdyż wie, że sukces będzie wynikiem jego nastawienia i postawy. Taka osoba już w zasadzie odniosła sukces. Może nie widać go jeszcze w rzeczywistości, za to na pewnym, jak to się mówi, poziomie duchowym już go odniosła. Sukcesem samym w sobie jest robienie tego, co się kocha. Jeśli tego czynnika zabraknie człowiekowi, to raczej nigdy nie osiągnie pełnego sukcesu. Pełny sukces to nic innego jak bycie człowiekiem w pełni zgodnym z tym, co kocha się robić, gdzie się z tym zmierza i co się pragnie dzięki temu osiągnąć. To miłość, pasja i zaangażowanie przekute w działanie. Jeśli tak podejdziesz do sprawy, to będziesz człowiekiem nie dość, że szczęśliwym to i jeszcze człowiekiem sukcesu. Na koniec, żeby lepiej przyswoić sobie to, o czym była tutaj mowa, przedstawiony zostanie fragment wspaniałego słuchowiska „Najdziwniejszy Sekret”, którego autorem jest Earl Nightingale. Przeczytaj te wspaniałe słowa, a dowiesz się, kim naprawdę są ludzie sukcesu.

„Powiem Wam, kim są ludzie sukcesu. Człowiekiem sukcesu jest nauczycielka, która uczy w szkole, ponieważ tego właśnie pragnie. Człowiekiem sukcesu jest kobieta, która jest żoną i matką, ponieważ zawsze pragnęła być żoną i matką i spełnia się w tej roli. Człowiekiem sukcesu jest mężczyzna, który prowadzi stację benzynową, ponieważ tym właśnie chce się zajmować. Człowiekiem sukcesu jest sprzedawca, który stara się być najlepszy w swoim zawodzie i pragnie rozwijać się w ramach swojej organizacji. Człowiekiem sukcesu jest każda osoba, która robi to, co pragnie robić, ponieważ podjęła przemyślaną decyzję. Ale tylko jedna osoba na dwadzieścia tak postępuje. Dlatego dzisiaj nie istnieje praktycznie żadna konkurencja za wyjątkiem tej, którą sami sobie stworzymy. Zamiast konkurować z innymi musimy zacząć kreować”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here