Greckie rozrywki. W świecie teatru i muzyki

0
1266

O czym marzą turyści podróżujący po Europie? O ciekawych atrakcjach i możliwości zwiedzenia najwspanialszych zabytków w odwiedzanym regionie. Marzą też o miejscu, w którym można dobrze wypocząć oraz o dobrej zabawie. Dobrą rozrywkę może miłośnikom podróży zagwarantować Grecja, na terenie której nikt na nudę nie powinien narzekać. To kraj znany z kawiarnianych klimatów i pięknej muzyki, w którym współczesna rozrywka pięknie łączy się z tradycją. Jak zatem można tu spędzić wolny czas?

Spotkania z grecką muzyką
W Grecji turyści – melomani mogą wziąć udział w koncertach muzyki klasycznej, mogą brać również udział w festiwalach i innych wydarzeniach kulturalnych. W ich trakcie można poznać piękno miejscowej muzyki. Na jej obecny charakter wpłynęło wiele czynników, a znawcy folkloru mogą w niej dostrzec wpływy zarówno zachodniej, jak i wschodniej kultury. Na tradycyjnych instrumentach, takich jak gitary, lutnie czy tamburyna, wygrywane są po dziś dzień dawne melodie. Do tych najpopularniejszych zaliczają się buzuki i rembetika. Na ziemie greckie przywędrowały one z Turcji, wraz z uchodźcami szukającymi tu schronienia w burzliwym okresie międzywojennym. Szybko przyjęły się w greckiej kulturze, a ich pierwszymi fanami stali się bogatsi mieszkańcy Aten. W wielu miejscach można też usłyszeć pieśni i ballady, które powstały w czasach walki o niepodległość Grecji oraz ballady, które opiewały czyny górali – rozbójników. Koncertom ludowych kapel bardzo często towarzyszą pokazy dawnych tańców, a tancerze odziani w stroje ludowe do zabawy zachęcają również publiczność z całego świata.

Najważniejsze festiwale
Festiwale, które organizowane są na terenie Grecji, wiążą się zarówno z jej tradycją ludową, jak i z antyczną kulturą. Można w ich trakcie nie tylko podziwiać pokazy grup tanecznych, ale i obejrzeć przedstawienia inspirowane klasycznym teatrem. Tu jedną z najważniejszych imprez jest bez wątpienia Festiwal Teatralny, który odbywa się w Atenach. Ciekawe przedstawienia, inspirowane antyczną tragedią, można podziwiać również w Delfach. Tam urządzane są sympozja, których głównym tematem jest teatr starożytnej Grecji. Sztuki antycznych dramaturgów można także podziwiać w Epidaurze, gdzie od czerwca do września organizowane są przedstawienia mające przybliżać wiedzę o początkach sztuki teatralnej.

Kawiarenki i ich klimat
Dla Greków jedną z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu już dawno stały się wizyty w kawiarni. Te lokalne swym klimatem zachęcają również turystów, którzy właśnie w kawiarenkach mogą lepiej poznać życie mieszkańców tego kraju. W dzień spędzają w nich czas ludzie starsi, w nocy bawią się tu młodsi. Na terenie Grecji można spędzić czas w kawiarniach tradycyjnych, ze skromnymi stolikami i typowo greckim wystrojem, choć pojawiają się tu coraz liczniej lokale na wskroś nowoczesne, w których najważniejsza jest dobra zabawa.

W Grecji można skorzystać również z tych rozrywek, które znane są na całym świecie. Czekają tu i kina, i liczne dyskoteki. Ci turyści, którzy nie chcą spędzać czasu na poznawaniu bardziej tradycyjnych zabaw greckich, z pewnością będą w nich mogli miło spędzić czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here