Jak mężczyzna może zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach kobiety?

0
801

Atrakcyjność to pojęcie względne, ale nie oznacza to, że nie można jej podnieść. Jak wiadomo, kluczową rolę odgrywa psychika osoby oceniającej. Można wpłynąć na nią, używając pewnych tricków. Nie musisz stosować tych sztuczek całe życie, bo na pewno wystarczy ci chwila, kiedy będziesz się starać zwrócić na siebie uwagę osoby, która ci się podoba. Charakter odgrywa kluczową rolę w związku, ale to właśnie dzięki atrakcyjności fizycznej zostajemy zauważeni przez piękną kobietę. W trakcie pierwszych kilku chwil oceni ona, czy chce kontynuować z tobą znajomość. Nie mając wystarczająco dużo danych, użyje do osądu tego, co o tobie wie, czyli sposobu, w jaki mówisz, poruszasz się i gestykulujesz oraz twojej budowy ciała i twarzy. Nie musisz być adonisem, żeby potrafić poderwać ciekawą dziewczynę.

Pokaż pewność siebie
Może czasem zastanawiasz się, dlaczego porządna, ładna dziewczyna spotyka się z agresywnym dresiarzem? Odpowiedź jest prosta- one wolą chuliganów, gdyż podświadomie kręci je ich pewność siebie. Właśnie ta cecha kojarzona jest z siłą i za czasów prehistorycznych zapewniała przetrwanie. Kobieta musiała wybrać samca alfę, aby żyć w dostatku. Ta tendencja, zakorzeniona w umysłach kobiet po dziś dzień, może być dla ciebie sprzymierzeńcem, nawet gdy nie jesteś typem macho. Możesz w prosty sposób dać do zrozumienia kobiecie, że jesteś pewny siebie, przybierając odpowiednią postawę ciała. Jest to tzw. pozycja dominująca, czyli pozycja przybierana min przez ssaki naczelne, które żądzą stadem. Co ciekawe, przybranie takiej pozycji nie tylko da do zrozumienia innym, że ty tu rządzisz, ale także podniesie twój poziom testosteronu. Jest to hormon odpowiedzialny za siłę i pewność siebie. Taka pozycja to np. złapanie się pod żebra rękoma i rozszerzone lekko nogi podczas stania. Jeżeli siedzisz, spleć ręce za głową i odchyl się lekko do tyłu na oparciu. Dobrze działa także uniesiona głowa podczas chodzenia. Tylko nie przesadź, bo zostaniesz odebrany za aroganta. Oczywiście kobiety mają różne gusta i nie każda podświadomie kocha pewnych siebie, ale cecha ta w umiarze nigdy nie zaszkodzi.

Rozmawiaj z nią jak facet
Nie chodzi o to, byś nawijał o samochodach, piłce nożnej i modelkach z playboya. Musisz pokazać jej, że masz jaja. Narzekanie definitywnie odpada. Jest to mało męskie i możesz dzięki temu już jej nie zobaczyć. Gdy zapyta cię o pracę, nie mów, jaka to jest beznadziejna, szef irytujący, a współpracownicy niekompetentni. Możesz opowiedzieć jej śmieszną historię, w której nie może jednak być obrażania czy obgadywania innych. Każdy wie, że trudno jest żyć z malkontentem. Gdy cię za takiego uzna, postanowi wybrać kogoś bardziej wesołego. Facet z poczuciem humoru to co innego. Pokaż jej, że masz dystans do siebie. Kobiety uważają za seksowne, gdy facet potrafi przyznać się do błędu. To jest właśnie prawdziwa pewność siebie. Jeżeli nie potrzebujesz przechwalania się do podniesienia swojej samooceny, masz swoje zdanie na różne tematy, masz własne zasady i wartości oraz potrafisz z humorem patrzeć na życie, jesteś na bardzo dobrej drodze do jej serca. Oprócz tego najlepiej mów płynnie, nie za szybko. Swoją drogą-stosunkowo szybki sposób chodzenia jest kojarzony z pewnością siebie, ale szybka mowa już nie. Może świadczyć o stresie lub skłonnościach do agresji. Lepiej więc mów spokojnie. Możesz odrobinę zniżyć głos, bo one lubią niskie męskie basy.

Pokaż swoje zalety
Nie możesz starać się wplatać swoich tematów na siłę do rozmowy. Gdy facet desperacko chce opowiedzieć dziewczynie o swoim osiągnięciu i tylko szuka okazji do zaczepienia się o temat swojego życia, ona to zauważy. Tematy rozmowy muszą się rodzić naturalnie. Daj jej o sobie opowiedzieć oraz pytaj ją o coś, co nawiązuje do jej historii. Potem gdy przyjdzie twoja kolej, pokaż jej, że masz mnóstwo zalet, nie używając jednak przechwalania się. To trudne, lecz możliwe. Przykładowo, gdy zapyta cię co robiłeś wczoraj, opowiedz jej, jak pomogłeś przejść starszej pani przez ulicę. No dobrze, nie używaj tego banału, powiedz coś ze swojego życia. Nie traktuj chamsko i nieuprzejmie innych osób, bo kobiety wolą gości o dobrym sercu. Najlepiej jakby jeszcze był twardzielem. Nikt nie każe ci sprostać wszystkim wymaganiom naraz, ale gdy poczujesz się zdesperowany, wypchaj rękawy poduszkami udającymi mięśnie. Albo lepiej pójdź na siłownię. Nie musisz od razu wyglądać jak Schwarzenegger. Szanujące się panie docenią twoje wysiłki i starania. Ponadto w rozmowie nie możesz używać dennych, głupawych tekstów. Pokaż jej, że ma do czynienia z inteligentnym człowiekiem.

Nie bądź denerwującym typem
Jest kilka typów ludzi, którzy nie są najlepiej odbierani przez kobiety. Jeżeli już jesteś jednym z nich, popracuj nad zmianą. Gdy wymaga to czasu, nie możesz dać jej poznać, że jesteś właśnie jednym z irytujących typów człowieka.
Pierwszy to mądrala. Wszystko wie najlepiej, używa mądrych słówek, których nikt nie rozumie, sypie cytatami z książek, najlepiej Mickiewicza lub Homera. Ma zestaw poglądów popartych racjonalnymi dowodami na każdy temat i nie da się przekonać do ich niesłuszności. Drugi typ- pan pępek świata, cechuje się nieodpartym przekonaniem o swojej wyjątkowości. O wszystkim decyduje i narzuca swoje poglądy ludziom. Jest tak męski, że niektórzy zastanawiają się, czy nie ma dwóch ojców. Ma mnóstwo zalet, począwszy od inteligencji, przez tolerancyjność, boski wygląd i pieniądze, a na skromności kończąc. Trzeci- pan obgadywacz. Dlaczego nie dostał posady komentatora ekstraklasy? Każdego oceni, najczęściej negatywnie. Typowe teksty to: ten ma takie włosy, a tamten dziwnie się ubiera, tamci są nadpobudliwi, a inni są zbyt sztywni. Lubi sobie poruszać jęzorem, najczęściej nie wnosząc do życia innych nic dobrego. Kolejny popularny pan to materialista. Pragnie sobie sprawiać gadżety, oszczędza na wszystkim. Z dumą prezentuje swój pełny portfel, a gdy jest pusty, siedzi cicho. Może także kochać się w używkach. Wszystko jedno co zrobi z pieniędzmi, to jego życie i jego praca, więc może robić, co chce. Ostatni często spotykany typ- wredotus pospolitus. Agresywnie reaguje na krytykę, lubi krzyczeć, przeklinać i tłuc pięściami w stół. Niecierpliwi się, gdy czeka na danie, często wyzywa kelnera. Wygląda, jakby cały czas brał dopalacze. Widzisz któregoś z nich na co dzień? Możesz im współczuć.

Gestykuluj
Rozmowa bez gestykulacji to jakby pół rozmowy. Musisz używać mowy niewerbalnej, czyli gestów. Kobiety bardziej zwracają uwagę na mowę ciała, dlatego nie należy jej lekceważyć. To potężna broń w walce o potencjalną partnerkę.
Gdy z nią rozmawiasz, trzymaj dłonie skierowane wierzchem do góry. Świadczy to o otwartości i dobrych intencjach. Możesz też złożyć je tak, by palce stykały się koniuszkami, a kciuki były uniesione w górze. To gest, który mówi „wszystko w porządku”. Nie pomoże natomiast nerwowe skubanie paznokci i skórek, stukanie palcami w blat lub wiercenie się na krześle. Stopy najlepiej w jej stronę. Gdy mówi coś interesującego, przechyl się do przodu, aby być odebranym za zaciekawionego. Nie przesadź jednak i nie kładź się na stole. Nachalni mężczyźni nie są zbyt pożądani. Nie krzyżuj rąk na piersiach, bo to pozycja aspołeczna. Nie podpieraj się na łokciu, ponieważ to może być odebrane jak znudzenie. Gdy stoisz, nie zasłaniaj rękoma krocza, bowiem gest ten jest jawną oznaką strachu lub stresu.
A co do twarzy- Nie mrugaj za często, nie oblizuj warg, nie drap się po nosie i nie zaciskaj zębów.
Zwróć również uwagę jej mowę ciała. Gdy przechyla głowę w bok, aby odsłonić szyję, świadczy to o jej zainteresowaniu tobą. Tak samo owijanie końcówek włosów wokół palca. Pomocną wskazówką może być także tzw. „erekcja dużego palca”. Gdy kobieta ma buty odsłaniające duży palec, obserwuj czy przypadkiem nie unosi się on do góry. Oznacza to, jak się pewnie domyśliłeś podniecenie.

Wiem, że ciężko jest wcielić te wszystkie rady w życie, ale jest na to sposób. Nie, nie musisz kuć tych zasad po nocach. Polecam praktykować. Za każdym razem podryw może ci wyjść lub nie. W pierwszym przypadku będziesz szczęśliwy, w drugim- mądrzejszy. Nie popełnisz dwa razy tego samego błędu i przy następnej próbie wypadniesz lepiej. Jeżeli kolejne próby będą nieskuteczne, nie zrażaj się. W końcu w życiu chodzi o to, by zbierać doświadczenie. Z czasem staniesz się geniuszem flirtu. Każda porażka zbliży cię do sukcesu. Mam jednak nadzieję, że nie będzie ich zbyt wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here