Jak osiągnąć zamierzone cele?

0
1820

Jak osiągnąć zamierzone cele?
„Mierz wyżej!”. „Bądź bardziej ambitny!”. Kto z nas nie słyszał tych rad. Posiadanie wielkich planów i celów jest niezbędne by dokonać wielkich (i jakichkolwiek) zmian w naszym życiu. Jednak, jeśli z planami w parze nie idą nasze czyny, zamieniają się one najpierw w życzenia, by później, po latach, stać się powodem do frustracji w naszym życiu. Będą one zajmować kolejne pozycje na naszej życiowej liście „rzeczy niedokonanych”.
Tak więc, może warto zaryzykować i podjąć to wyzwanie, by mierzyć wyżej, sięgać dalej. Bo naprawdę warto. Trzeba jednak wziąć się za to we właściwy sposób, by osiągnąć zamierzone rezultaty. Drogę, dzielącą nas od naszego nowego „ambitniejszego” ja, można podzielić na 3 kroki.

1. Oswój się ze sobą
Po pierwsze, musisz mieć odwagę by wyobrazić siebie w sytuacjach wielkich, kiedy to osiągasz najambitniejsze cele. Jeśli twoja postać w twojej wyobraźni jest niewyraźna bądź zamazana, nic z tego nie będzie.
Zatem usiądź wygodnie i zajrzyj w głąb siebie. Poszukaj w sobie odpowiedzi, dlaczego nie potrafisz wyobrazić siebie jako człowieka sukcesu. Proces ten wymaga cierpliwości, czasu i zaangażowania. Jeśli ci się uda, zaczniesz dostrzegać rzeczy, które ograniczają twój rozwój.

Pierwszym krokiem ku przemianie jest zlokalizowanie tych przeszkód, jak również uświadomienie sobie, że posiadasz już wszystko do osiągnięcia czegokolwiek zapragniesz. Pod warunkiem, że znasz swoje słabe i mocne strony, jesteś w stanie odnaleźć sposób realizacji każdego celu.
Jeżeli nie poświęcisz czasu za poznanie siebie, będziesz widział jedynie innych ludzi realizujących twoje plany i marzenia. Będą oni wykorzystywać twoje słabości przeciwko tobie, a tobie pozostanie tylko poddanie się i zwątpienie w siebie.
Musisz zapamiętać, że znajomość swoich słabości i atutów, pomoże znaleźć ci drogę dostosowaną do ciebie, i tylko ciebie. Jeśli będziesz ślepo naśladował innych, skończysz w ślepej uliczce. Odnotuj sobie w pamięci, również to, że zawsze jest droga do realizacji wielkich planów i marzeń. Ty tylko nie zobaczysz jej, dopóki nie zajrzysz w głąb siebie.

2. Myśl ambitnie
Jeśli twoje myśli sprawiają, że czujesz się swobodnie, to oznacza, że nie mierzysz zbyt wysoko. Człowiek sukcesu bezustannie poszerza swoje granice komfortu. Dlatego też zastanów się i odpowiedz na pytania: „Czy jeśli byłaby to ostania rzecz, jaką osiągnąłbym w swoim życiu, nie mierzyłbym wyżej?”; „Co z chęcią bym dodał?”; „Jakie podjąłbym działania?”.
Musisz zmusić swój umysł do działania. Jeżeli umysł zaczyna się czuć swobodnie w nowych granicach, pozostawiony sam sobie – zazwyczaj tam zostaje. Dlatego też musisz wywierać na niego presję, aż ambitne myślenie stanie się nowym nawykiem. Jednakże spoczęcie na laurach powoduje utknięcie oraz utratę inspiracji i przedsiębiorczości. Należy trwale ćwiczyć umysł, by w efekcie przekonać się, że nie istnieją żadne granice (poza granicami państw).

3. Zacznij działać
Jak wynikiem każdej akcji jest reakcja, tak każda myśl skutkować musi podjęciem działań. W przeciwnym razie, nawet najbardziej kreatywna myśl zwiędnie w twoim umyśle. Najgorszą krzywdą, jaką można wyrządzić samemu sobie, jest określenie niezwykle ambitnego celu, ożywienie go w swoim umyśle, zobaczenie siebie w tej niezwykłej sytuacji, a w efekcie nie podjęciu żadnych czynności i odłożenie planów na później. Jednak nie ma żadnego później, kiedyś czy za 5 lat. Jest teraz albo nigdy.
Codziennie podejmujesz decyzje o pójściu w jedną, czy drugą stronę. Jeśli nie skierujesz siebie w stronę realizacji swoich aktualnych marzeń i planów, które teraz chcesz i pragniesz, pewnego dnia zorientujesz się, że jesteś dużo dalej, niż byłaś kiedyś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here