Jak skutecznie pozyskać odbiorców, dzięki internetowi?

0
2066

Internet w dzisiejszych czasach daje duże możliwości. W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu ma praktycznie każdy. Wygodnie jest budować biznes w dowolnym miejscu na świecie i nie mieć szefa. Jeśli mamy już produkt i pomysł na biznes, musimy wyjść i pokazać naszą ofertę ludziom, musimy dotrzeć do grupy docelowej.

Oczywiście najpierw musimy sprecyzować naszą grupę docelową, wiedzieć kim są ci ludzie, w jakim środowisku nasza usługa będzie miała branie. Musimy to zbadać. Jeśli już to wiemy, przechodzimy dalej. Z mojej wiedzy i doświadczenia wybiorę najskuteczniejsze według mnie opcje. Aby produkt miał branie, musimy zbudować pozytywną długoterminową relację z klientem. Wtedy praktycznie na pewno będzie regularnie korzystać z produktu i jestem praktycznie pewien, że poleci go znajomym (Nigdy nie ma gwarancji w biznesie), oczywiście zakładając, że produkt wprowadza wartość dodaną na rynek i realizuje potrzeby odbiorcy.

Dużo osób cieszy się z efektów końcowych, czyli sprzedaży. Dzięki skutecznemu marketingowi możemy ten efekt uzyskać. Czym jest marketing? Właśnie budowaniem relacji z klientem poprzez edukację. Jest uświadamianiem jego potrzeb, edukowaniem, co za tą nazwą i marką stoi? Jeśli jest to nowy produkt pod nowym Brandem, trzeba przekazać informacje o tym produkcie w taki sposób, aby odbiorca zapamiętał tę informację, a jeszcze lepiej w taki sposób, aby informacja o produkcie mogła zrealizować jego potrzeby, aby ten produkt kupił i żeby zapamiętał tę informacje na długi czas. Pokaże parę moich pomysłów na marketing

Bannerowa reklama w Internecie

Na przykład na tym portalu.
Czytelnicy widzą twoje logo, powracają i widza ponownie. Efekt końcowy będzie taki, że zapamiętają i znajdą dzięki banerowi twoją nazwę, którą pokazałeś na banerze, twoje logo. Masz już 50% sukcesu, dzięki takiemu banerowi. Kolejne 50% sukcesu należy do ciebie. Musisz dostarczyć informacji osobie, która szuka twojego produktu na jego temat. Zapewne ta osoba będzie również szukać opinii w Internecie na temat twojej oferty. Postaraj się o pozytywną, a najlepiej pozytywne opinie w Internecie. Jeśli już znalazł informacje na temat twojej oferty, to co dalej? Czy mamy gwarancję, że na pewno coś kupi? Nie, nie mamy. Część zadzwoni, zapyta się o ofertę, a po miesiącu zapomni, że istniejesz. Musisz wiec zadbać, aby ludzie o tobie pamiętali. Organizować co jakiś czas promocje i powiadomić ich o tym.

Warto do tego mieć listę kontaktów osób, które wcześniej wykazały zainteresowanie. Możesz co jakiś czas wzbogacić swoją ofertę i pokazać ją na tej liście kontaktów ponownie. Na pewno przeczytają. Warto odświeżyć informacje raz na miesiąc, lub według twojego uznania, z jaką częstotliwością chcesz. Efekt sprzedaży może wystąpić raz szybciej, raz wolniej. Zdarza się, że dopiero po 2 latach od pierwszego kontaktu ludzie się do ciebie odezwą. Wygodne jest zastosowanie e-mail marketingu. Jednym kliknięciem wysyłamy informacje do na przykład 100 osób. Możemy zaplanować kolejkę maili i stworzyć newsletter. Niech ludzie o tobie pamiętają. Nie warto ich przemęczać informacjami. Działa to również w druga stronę. Jeśli ich zaśmiecisz, to nigdy do ciebie się nie odezwą, a przecież nie o to nam chodzi. Możemy wysyłać informację sms-em. Uwaga!! Telefon to rzecz bardziej osobista niż skrzynka mailowa. Większa pewność, że osoba przeczyta to, co wyślemy, ale zaśmiecanie telefonu również źle wpływa na twój wizerunek.

Jak dotrzeć do odbiorców?
Ludzie wymyślili różne formy reklamy. Każda działa tak samo. Służy do zapoznania się z ofertą, daje tylko 50% sukcesu na to, że sprzedamy, że osoba zrealizuje nasze oczekiwania. Istnieją już w naszym wieku reklamy sprecyzowane, które pozwalają dotrzeć do sprecyzowanego grona odbiorców np. Facebook. Nie mówię, że reklama w gazecie papierowej jest nieskuteczna. Musimy wiedzieć, kto ją czyta? Zainteresujmy wiec grupę docelową naszą ofertą i mamy 50% sukcesu. Drugie 50% sukcesu należy do nas. Zbudujmy długoterminową relację z klientem, jak pisałem wyżej. Chodzi nam o to, by mieć odbiorcę wielorazowo, a nie jednorazowo. Z punktu mojej obserwacji wynika, że większość stawia na odbiorcę jednorazowego, a klucz i sukces tkwi w odbiorcy wielorazowym. Zostańmy w końcu biznesmenami, a nie samozatrudnionymi.

Płacić za reklamę, czy zbudować swoje media?

Mój portal nie ma lokowanego produktu. Nie mam na tę chwilę, w tym momencie pisania produktu. Moim produktem, który buduję jest zasięg i popularność tego portalu, które w przyszłości zainteresuje reklamodawców. Na przyklad mogą mi płacić za pokazanie ich oferty moim odbiorcom. Budowanie swoich mediów to olbrzymi nakład czasu i pieniędzy, to duża konkurencja. Zamiast czekać 10 lat, zanim ruch na stronie się zwiększy i popularność serwisu wzrośnie, to w tym czasie może wyjść jakiś nowszy lepszy od naszego produkt i będzie bardziej konkurencyjny od naszego, co doprowadzi do spadku zainteresowania naszą ofertą. Czekając tracimy czas, a czas to pieniądz. Właśnie dlatego lepiej działać szybko. Jeśli masz produkt, polecam kupić reklamę i mieć odbiorców zainteresowanych na teraz. Odpowiednio zainwestowana reklama, oraz ustawiona i zadbana, by dalej budować relacje z odbiorcami, zwróci się w dłuższej, bądź krótszej perspektywie. Na pewno szybciej niż darmowymi sposobami, które nie dokońca są darmowe. Musimy w nie zainwestować swój czas, bądź pieniądze, by zbudować swoje media. Takie życie. Budowa swoich mediów to jak otwarcie kolejnego biznesu, który na początku zżera pieniądze i czas. Nie wiemy, kiedy się zwróci. Przecież naszym celem był marketing na teraz i ustalony budżet na reklamę. Znajdźmy, wiec jakieś strony internetowe o pasującej nam tematyce. Zaproponujmy napisanie tekstu o naszym produkcie na znanej stronie www. Kupmy reklamę na facebook czy innych portalach. Google adwords czy inne sieci reklamowe mogą nam dać rzesze zainteresowanych. Ale co nam po zainteresowanych, jeśli nie przejmiemy pałeczki i nie zbudujemy z nimi relacji? Zaplanujmy, więc system powiadomień i zbudujmy długoterminowego klienta, który kupuje u nas nie jeden raz. Jest tak zwanym stałym klientem. Zapraszam do skomentowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here