Jak tanio podróżować po Danii?

0
2660
Dania
Dania

Po tym kraju można wędrować do woli, co więcej – można taką podróż odbyć za stosunkowo niewielką kwotę. Dania jest krajem pełnym atrakcji i z pewnością warto o niej pamiętać w trakcie wakacyjnych podróży. Jak połączyć zwiedzanie tego kraju z oszczędnością? Sposobów jest wiele.

Podróżowanie pociągiem
Podróżowanie pociągiem

Podstawowym sposobem na tanie podróże po Danii jest wybór odpowiednich środków komunikacji. Ten kraj może pochwalić się dobrze rozwiniętą, gęstą siecią połączeń kolejowych. Tam, gdzie kolej kursuje rzadziej, można posiłkować się dobrze zorganizowanymi przejazdami autobusowymi. Specjalne karnety są szansą na zaoszczędzenie dla tych osób, które mają zamiar pokonać takimi środkami transportu wiele kilometrów. Dzięki temu tanie podróże z duńską koleją stają się jeszcze bardziej przyjazne dla turystycznego portfela.

Podróżowanie metrem
Podróżowanie metrem

W większych miastach turyści mogą korzystać z doskonale rozwiniętej komunikacji miejskiej. Tu czekają nie tylko karty pozwalające na korzystanie z komunikacji za niższą cenę, ale i podróżnicze atrakcje. Przecież Dania to nie tylko miejskie autobusy, ale sprawnie działające metro. Dodatkową atrakcją są tu tramwaje wodne, z których mogą korzystać m. in. turyści goszczący w Kopenhadze. Dla oszczędnych dobrym rozwiązaniem są karty miejskie, które pozwalają poruszać się po duńskich miastach za znacznie niższą cenę.

Podróżowanie rowerem
Podróżowanie rowerem

Tanim sposobem na zwiedzanie Danii jest również rower. W wielu punktach na terenie tego kraju można go wypożyczyć za darmo – wystarczy wpłacić kaucję i odebrać ją przy zwrocie pojazdu. Wbrew pozorom rowerem po Danii podróżuje się bardzo dobrze, a turystom sprzyja tu gęsta sieć szlaków rowerowych. Dla rowerzystów czekają również ciekawe trasy miejskie oraz liczne punkty, w których można pozostawić rower w bezpiecznych warunkach. Taka polityka wobec rowerzystów jest skutkiem wyjątkowej popularności jazdy na rowerze w Danii. W wielu miejscach to właśnie one, rowery, są najpopularniejszym środkiem transportu. Po Danii można podróżować również wynajętym samochodem, jednak ze względu na wysokie opłaty takie rozwiązanie jest niezbyt opłacalne.

Pole namiotowe
Pole namiotowe

Sposobem na tanie podróże po Danii są również dobrze wybrane miejsca noclegowe. Dania może zaskoczyć swym zagospodarowaniem turystycznym, dzięki czemu odwiedzający ją turyści o noclegi nie muszą się martwić. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście kempingi oraz pola namiotowe. Czyste i zadbane pozwalają na spędzenie w Danii urlopu za niewielką cenę. Turyści mogą dodatkowo skorzystać ze specjalnej karty, dzięki której kempingi na terenie całej Skandynawii oferują im atrakcyjne zniżki. Dania może się pochwalić również gęstą siecią schronisk młodzieżowych oraz kwater prywatnych. Ceny są przystępne, warunki dobre, a gościnność gospodarzy – bezcenna. Wielką popularnością w tym kraju cieszą się wiejskie zajazdy, których tradycja sięga XIV wieku. Do dnia dzisiejszego działają one i służą spragnionym wypoczynku turystom. Alternatywą dla nich są oczywiście rozwiązania z najwyższej półki – hotele oraz noclegi w historycznych obiektach (m. in. w dawnych zamkach oraz dworach szlacheckich).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here