Jak walczyć z oznakami starzenia się? Eliksir młodości – kwas hialuronowy

0
2078

Starość jest czymś, z czym każdy z nas będzie się musiał zmierzyć wcześniej lub później. Dla kobiet walka o przedłużenie młodości i złagodzenie skutków starzenia się staje się jednak kwestią wyjątkowo ważną. Czy taką walkę z czasem można prowadzić skutecznie? Czy piękna i zdrowa skóra może towarzyszyć nam nawet w jesieni życia? Dziś, gdy w codziennej pielęgnacji pomagają nam nowatorskie kosmetyki, taka walka staje się łatwiejsza. Jak jednak zwiększyć szanse na jej skuteczność?

Starzejąca się skóra to przede wszystkim utrata elastyczności, mniej atrakcyjny koloryt skóry oraz zmarszczki, które dla wielu kobiet są największym utrudnieniem. Zdrowy styl życia, pełna witamin dieta oraz specjalistyczne kosmetyki, po które sięgnie się z odpowiednim wyprzedzeniem, mogą się okazać skutecznym wsparciem dla wielu miłośniczek młodego i atrakcyjnego wyglądu. Jak zatem walczyć z czasem? Jak chronić skórę przed utratą elastyczności, wiotczeniem i marszczeniem się?

By walczyć ze starością warto najpierw poznać przyczynę problemów. Pamiętajmy, że nasza skóra starzeje się z wielu powodów. Coraz większy ubytek wody oraz zaleganie składników komórkowych to główne przyczyny pogarszającego się wyglądu oraz coraz gorszej kondycji skóry. Nie bez znaczenia pozostają tu również czynniki atmosferyczne, przy czym największym problemem okazuje się nadmierne opalanie się i szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego na skórę. O tym, w jaki sposób starzejemy się, decydują też nasze hormony oraz czynniki genetyczne. Nie możemy zapominać, że problemów hormonalnych nie pomogą nam oszukać nawet najlepsze kosmetyki. Mogą one jednak sprawić, że proces starzenia się będzie przebiegał wolniej, a zmiany spowodowane upływem czasu nie będą tak dokuczliwe.

Podstawowe znaczenie ma tu skuteczne nawilżenie. Wiek sprawia, że nasza skóra traci coraz więcej wody. Oznacza to mniejszą elastyczność, z czym wiąże się pojawienie się pierwszych zmarszczek. Jako pierwsze widoczne stają się zmarszczki mimiczne, zazwyczaj ujawniające się na czole oraz w rejonie ust. Z czasem skóra staje się coraz słabsza, a zmarszczki zaczynają być widoczne i na szyi. Utrzymywanie odpowiedniej postawy ciała oraz stosowanie kremów może pomóc zachować jej atrakcyjny wygląd na dłużej. Kolejnymi objawami starzenia się, które można zamaskować i złagodzić poprzez odpowiednie kosmetyki, są wiotczejące powieki oraz pojawienie się tzw. worków pod oczami. To z ich powodu wyglądamy na starsze i bardziej zmęczone, niż jesteśmy w rzeczywistości. Skóra wymaga też odpowiedniej pielęgnacji w takich miejscach, jak policzki oraz podbródek. W poprawie ich wyglądu, podobnie zresztą jak w przypadku szyi, pomocna może się okazać nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale i codzienna gimnastyka. Masowanie twarzy oraz wymawianie samogłosek to proste ćwiczenia, dzięki którym nasza skóra lepiej radzi sobie z procesem starzenia się.

Szeroki wybór kosmetyków sprawia, że o naszą urodę dbamy coraz bardziej. Kosmetyki różnią się nie tylko ceną, ale również i właściwościami. Jednym z popularniejszych składników to kwas hialuronowy. W XXI wieku ten składnik uznawany jest za eliksir młodości, czy na pewno?

Różnego rodzaje kosmetyki pielęgnacyjne i kremy przeciwzmarszczkowe stworzone na bazie kwasu hialuronowego, które z pewnością są o wiele droższe od tradycyjnych kosmetyków. Jak wskazują badania kwas ten z pewnością spowalnia starzenie – jednakże w rozsądnym tempie. Nie możemy się spodziewać, że dzięki kosmetykom zawierającym ten składnik, będziemy na wieki młodzi oraz piękni. Możemy jednak spodziewać się lepszej ochrony naszej skóry, przed czynnikami atmosferycznymi: wiatrem, temperaturą, czy promieniami słonecznymi. Aby kwasy hialuronowe mogły przynieść żądane efekty wymagana jest systematyczność. Pierwsze efekty możemy zaobserwować już po 30 dniach. Kremy w znacznym stopniu pomagają wypełnić niedobory w skórze. Oczywiście każdy musi sam ocenić, czy wydawanie więcej na tak reklamowe kosmetyki z tym składnikiem się opłaca. Efekt na pewno będzie zauważalny, jednak musimy pamiętać, że nie cofnie nam to lat.

W dzisiejszych czasach ludzie gotowi są posunąć się do poddania swojego ciała różnego rodzaju operacjom plastycznym, aby osiągnąć idealne ciało. Przed podjęciem takiego wyboru należy, zastanowić się nad użyciem kosmetyków z kwasem hialuronowym. Jest on na pewno mniej inwazyjny, a osiągnięte efekty mogą być dla nas zadowalające.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here