Jak zadbać o piękną cerę? Kosmetyczne ABC. Kremy do twarzy

0
2307

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest zagadnieniem wyjątkowo ważnym dla kobiet. Dlaczego? Bo skóra twarzy to wizytówka każdej kobiety. Ma ona swą specyfikę i wyjątkowe wymagania, a ryzykowne eksperymenty, drobne błędy czy niewinne zaniedbania mogą mieć poważne konsekwencje i negatywnie wpłynąć na jej wygląd. W przypadku twarzy ukrycie nawet drobnych niedoskonałości staje się zadaniem bardzo trudnym. Warto też pamiętać o tym, że skóra twarzy i związane z jej pielęgnacją problemy mogą się odbijać na naszym samopoczuciu oraz na naszym nastroju. Zbyt sucha skóra to problem, podobnie jak świadomość, że nasza cera sprawia wrażenie wiecznie zmęczonej i znacznie starszej, niż w rzeczywistości. Czy nasza skóra może się dobrze prezentować? Co zrobić, by codzienna pielęgnacja przyniosła nam zadowalające efekty? Po jakie kosmetyki można sięgać w poszczególnych sytuacjach?

Podstawą jest tu wybór odpowiednich kosmetyków. Jest to możliwe w chwili, gdy w prawidłowo zostanie określony rodzaj cery. To właśnie rodzaj cery decyduje o tym, jakie kosmetyki można wykorzystywać. Dzięki temu pielęgnacja będzie skuteczniejsza, a jej efekty – bardziej widoczne.
Tłusta cera jest bardzo często spotykana, a kobiet, które uskarżają się z jej powodu, jest sporo. Wprawdzie skóra w takim przypadku wykazuje się sporą odpornością i rewelacyjnie potrafi sobie radzić ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jej wygląd pozostawia sporo do życzenia. Skóra w przypadku cery tłustej ma tłusty połysk, przez co nie wygląda zbyt dobrze. Innym problemem są w takim przypadku rozszerzone pory. Wszystko to sprawia, że cera tłusta staje się dla wielu kobiet sporym problemem i przyczyną kompleksów związanych z wyglądem.

Lepiej prezentuje się cera sucha, jednak niesprawiedliwym byłoby zakładanie, że kobiety obdarzone taką cerą mają mniej problemów z pielęgnacją. Skóra sucha ma specyficzne właściwości, a jej pielęgnacja wymaga nie tylko starannego doboru kosmetyków, ale i wielkiej cierpliwości. Ze względu na wyjątkową delikatność i wrażliwość jest to rodzaj cery, któremu trzeba poświęcić sporo uwagi. Posiadaczka takiej cery musi postawić na odpowiednie kosmetyki wysokiej jakości.

Odpowiednio dobrane kosmetyki są też niezbędne w przypadku tych kobiet, których skóra wykazuje cechy typowe i dla cery suchej, i dla cery tłustej. Taka skóra również ma swe potrzeby i wymaga jeszcze większej uwagi przy wyborze produktów do pielęgnacji. Cechy cery suchej i tłustej łączą się tu, co utrudnia pielęgnację. Na szczęście szeroki asortyment kosmetyków tworzonych z myślą o różnych rodzajach cery pomaga każdej kobiecie znaleźć takie rozwiązanie, które w jej przypadku będzie rozwiązaniem najlepszym. Dzięki temu pielęgnacja twarzy staje się łatwiejszym zadaniem, szczególnie w chwili, gdy kremy do poszczególnych rodzajów cery będą wspierane przez te kosmetyki, które mają przede wszystkim oczyszczać skórę. To równie ważne, jak dostarczanie skórze bezcennych witamin i minerałów, które znajdują się w popularnych kremach do codziennej pielęgnacji.”

Współczesne kosmetyki pozwalają nam skutecznie dbać o swój wygląd. To dzięki nim pielęgnacja ciała staje się znacznie łatwiejszym zadaniem, a my jesteśmy z stanie zadbać o swą skórę możliwie jak najlepiej. By taka pielęgnacja miała sens i przyniosła pozytywne efekty, musimy zrobić jedno – dopasować kosmetyki do swych potrzeb. Niestety, często zdarza się, że dobieramy kremy w niewłaściwy sposób, a potem ze zdziwieniem stwierdzamy, że kosztowana kuracja nie przyniosła nam zbyt wielkich rezultatów. Pielęgnacja będzie skuteczna wtedy, gdy dobierzemy odpowiednie środki i wykorzystamy je w odpowiedni sposób. To podstawowa zasada, o której nie można zapominać. Jest ona szczególnie ważna w chwili, gdy zajmujemy się pielęgnacją twarzy.

Jakie kremy mogą się tu wykazać? Po jakie kosmetyki najlepiej sięgać w takim przypadku?
Kremy do twarzy to szeroki asortyment produktów, które każdy z nas może bez problemów dopasować do rodzaju swej cery oraz do jej potrzeb. Wiele osób zapomina jednak, że pielęgnacja twarzy to nie tylko kremy. Staranne oczyszczanie skóry ze wszelkich zanieczyszczeń to podstawa. Tylko dokładnie oczyszczona skóra jest odpowiednio przygotowana do dalszych zabiegów. Dopiero po oczyszczeniu można sięgnąć po kremy.

Jak je wybierać?

Kremy do twarzy to jedna z najszerszych grup kosmetyków, z jakimi można się spotkać w polskich drogeriach. Podział na kremy nawilżające oraz natłuszczające jest podziałem najbardziej znanym. Te nawilżające to kosmetyki, w których woda jest bardzo ważnym składnikiem. Sprawdzają się one jako kremy do codziennej pielęgnacji oraz jako kremy, które każda kobieta może wykorzystać przed wykonaniem makijażu. Kremy natłuszczające zawierają mniej wody, a dominującym składnikiem okazują się w ich przypadku tłuszcze. Można je zastosować jako kosmetyk na noc, sporadycznie są one wykorzystywane w dzień – zazwyczaj w przypadku tych osób, które mają problemy z wyjątkowo suchą skórą. Problemem w przypadku tych kosmetyków jest to, że wchłaniają się one dość wolno, a posmarowana nimi skóra przyciąga uwagę mało estetycznym błyszczeniem. Ze względu na ten połysk kremy natłuszczające nie nadają się pod makijaż.

Pielęgnacja twarzy wymaga też wyboru takich kremów, w których znajdują się wskazane w danej sytuacji składniki. Jednym z tych, które cieszą się największym uznaniem, jest aloes. Osoby mające problemy z suchą skórą mogą skupić się na tych kremach, w których znajduje się wyciąg z awokado. Olejki (migdałowy lub z nagietka) są kolejnymi składnikami, dzięki którym kremy do twarzy stają się kosmetykami skutecznymi i mile widzianymi w codziennej pielęgnacji skóry. Olejek z pestek winogron również ma wyjątkowe właściwości. Idealnie sprawdza się on w przypadku tych osób, które mają problemy ze zbyt wiotką i tłustą skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here