Jakich kosmetyków potrzebujemy do wykonania profesjonalnego makijażu?

0
980

Zaczynając wykonywać makijaż zacznijmy od dokładnego oczyszczenia skóry płynem micelarnym, następnie przetrzyjmy twarz tonikiem, a potem nałóżmy lekki krem nawilżający.

Aby uzyskać efekt nieskazitelnej skóry możemy po nałożeniu kremu zastosować bazę pod makijaż. Na rynku jest wiele produktów tego typu. Mogą działać rozświetlająco bądź matująco, dla kobiet dojrzałych produkowane są bazy z efektem liftingującym. Produkty oparte na silikonie wygładzają bruzdy i zmarszczki. A wszystkie przedłużają trwałość makijażu.

Kolejnym produktem jest korektor pod oczy, którym możemy zakryć również niedoskonałości. Należy jednak pamiętać, że korektor, który będziemy nakładać pod oczy musi być przeznaczony specjalnie do tego celu. W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać produkt rozświetlający lub mocno kryjący, jeżeli mamy bardzo widoczne cienie pod oczami. Korektor pod oczy powinien być zawsze o ton lub dwa jaśniejszy od podkładu. Powinien jednak należeć do tej samej gamy kolorystycznej.

Bardzo ważnym etapem makijażu jest wybór podkładu. Podkład ma na celu ujednolicenie kolorytu cery i wygładzenie jej. Musimy go dobrać pod kątem rodzaju naszej cery. Są nawilżające i rozświetlające produkty, które świetnie sprawdzą, że na skórze suchej, a także kosmetyki o właściwościach matujących polecane dla cery tłustej i mieszanej. Ważny jest dobór kolorystyczny podkładu – musi on pasować do tonacji naszej skóry. Pamiętajmy, żeby dobierać podkład w świetle dziennym nakładając go na linii żuchwy. Powinniśmy po nałożeniu odczekać jakiś czas (niektóre podkłady utleniają się i ciemnieją). Kolor podkładu nie powinien odcinać się od koloru skóry na naszej szyi. Powinien tworzyć z nią jednolitą całość. Nakładanie podkładu powinniśmy zacząć od środka na zewnątrz twarzy i od góry na dół. Podkłady występują są w wielu formach. Na rynku dostępne są kremy koloryzujące, fluidy, kremy tonujące podkłady w kremie, w sztyfcie, gęste i matujące podkłady kremowe, podkłady w kompakcie, podkładu w formie musu, pianki, podkłady mające działanie liftingujące.

Niezbędnym kosmetykiem dla osoby poważnie myślącej o makijażu jest puder. Ma on utrwalić makijaż i nadać twarzy matowy wygląd. Puder możemy kupić w stanie sypkim bądź prasowany. Może on posiadać właściwości barwiące skórę lub być transparentny. Przy użyciu pudru możemy skorygować błędy w makijażu, które powstały przy użyciu różu lub bronzera. Możemy nim w pewnym stopniu zniwelować niewłaściwie dobrany kolor podkładu. Aplikujemy go od góry na dół, od środka twarzy na boki, pamiętamy także o usunięciu jego nadmiaru.

Formą pudru są także pudry brązujące i rozświetlacze. Używamy ich do konturowania twarzy.

Kolejnym elementem bez którego trudno jest sobie wyobrazić profesjonalny makijaż jest róż. Dostępny na rynku w formie sypkiej, wypiekanej, prasowanej, płynnej, kremowej. Wpływa on na twarz ożywiająco, nadaje jej charakteru, odmładza. Sposób nakładania różu zależy od jego konsystencji i od kształtu twarzy, na którą go aplikujemy.

Makijaż nie obejdzie się bez cieni do powiek. Podkreślają one oczy a także korygują je. Umiejętnie użyte wydobywają naturalny kolor tęczówki oka.. Cienie występują w wielu formach – sypkiej, prasowanej, wypiekanej, wodnej, kremowej. Mogą mieć także rozmaite wykończenie – satynowe, metaliczne, matowe, perłowe, foliowe. Najlepiej nakładać cienie specjalnie przeznaczonymi do tego celu pędzlami. Dobór kolorów i wykończenia zależy od ogólnej koncepcji makijażu.

Przy makijażu oka nie sposób pominąć kredek od oczu i eye linerów. Uzupełniają one cienie i wydobywają makijaż oka. Pozwalają także skorygować jego kształt.

Tusze to rzęs są podstawowymi kosmetykami dla wielu kobiet. Większość z nas zaczynała swoją przygodę z makijażem właśnie od wyboru tuszu. Maskary posiadają szczoteczki o rozmaitych kształtach pozwalających na osiągnięcie oczekiwanego efektu. Mogą mieć też formułę wodoodporną bądź niewodoodporną.

Pomadka to najbardziej charakterystyczny element makijażu. Dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej i o różnych wykończeniach – od perłowych po matowe. Mają też różne konsystencje – występują w formie płynnej, stałej, w formie musi lub kremu.

Błyszczyk jak sama nazwa wskazuje ma za zadanie nabłyszczać usta. Na rynku dostępne są błyszczyki transparentne, a także nadające kolor. Moją posiadać różnego rodzaju drobiny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here