Jakie meble do ogrodu kupić?

0
2573

Zakup dobrych mebli do ogrodu może okazać się dużym wyzwaniem – wybrane rozwiązanie powinno charakteryzować się przede wszystkim odpowiednią odpornością na działanie czynników atmosferycznych, ale musi być także wygodne. Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo mebli, które można wykorzystać na świeżym powietrzu. Które z nich będą najlepsze?

Oczywiście przy tego typu zakupie trzeba brać pod uwagę cenę – nie każdego stać na produkty z najwyższej półki. Jednocześnie nie można zapominać, że jakość ma spore znaczenie, a zainwestowanie w najtańsze produkty, na przykład meble ogrodowe z kiepskiego plastiku, będzie najczęściej po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Meble ogrodowe z drewna
Wiele osób decyduje się na zakup mebli wykonanych z drewna, ponieważ są estetyczne. Nie da się ukryć, że drewno wygląda bardzo ładnie w ogrodzie. Bez problemu można znaleźć meble z tego materiału w tradycyjnym i w nowoczesnym stylu. Dodatkowo są one ciepłe i przyjemne w dotyku. Jednocześnie trzeba jednak liczyć się z tym, że takie meble ogrodowe powinny zostać wykonane z drewna odpowiedniej jakości oraz właściwie zabezpieczone, przede wszystkim przed działaniem wilgoci. Tylko w takim przypadku zachowają dobry wygląd i nie będą wymagały zbyt częstej renowacji.

Metal – duża trwałość
Meble ogrodowe z metalu to rozwiązanie na lata. Oczywiście mogą ulegać korozji, dlatego trzeba o nie dbać, jednak przy odpowiedniej renowacji będą bardzo dobrym rozwiązaniem na wiele lat. Wilgoć i niskie temperatury nie robią na nich większego wrażenia i można je zostawić w ogrodzie na cały rok. Jednocześnie trzeba jednak liczyć się z tym, że metal nie jest zbyt wygodny, dlatego tego typu meble są zazwyczaj uzupełnione przez siedziska wykonane z drewna lub tworzyw sztucznych, a te materiały mogą być z kolei dużo bardziej wrażliwe na czynniki atmosferyczne.

Tworzywa sztuczne
Wbrew pozorom tworzywa sztuczne nie muszą wcale oznaczać niskiej ceny i kiepskiej jakości. Oczywiście na rynku można znaleźć meble ze zwykłego plastiku – nie są one odporne na uszkodzenia oraz mogą ulegać odbarwieniu pod wpływem słońca. Nie da się również ukryć, że ich estetyka pozostawia sporo do życzenia – nie sprawdzą się w ładnym, zadbanym ogrodzie, który wymaga czegoś dużo bardziej gustownego.

Jednocześnie dostępny jest spory wybór mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych, które reprezentują znacznie wyższą jakość. Oczywiście w takim przypadku trzeba liczyć się także z wyższą ceną. Przykładem tego typu rozwiązania może być np. technorattan, czyli wysokiej jakości materiał syntetyczny, który doskonale imituje naturalny rattan. Wyróżnia się on ciekawą estetyką oraz bardzo dużą trwałością.

Co wybrać?
Cena, trwałość, estetyka – te trzy cechy powinny charakteryzować dobre meble do ogrodu. Wybór konkretnych produktów będzie uzależniony od zasobności portfela, ale także od wyglądu ogrodu oraz budynku – w końcu meble będą musiały się dobrze komponować z otoczeniem domu. Na pewno warto stawiać przede wszystkim na rozwiązania, które charakteryzują się dużą trwałością i zachowają dobry wygląd nawet pomimo upływu lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here