Kenia i jej skarby: co warto zobaczyć w rejonie jeziora Turkana?

0
2053

Ten wspaniały kraj to moc atrakcji dla każdego. Kuszą modne ośrodki turystyczne na wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, przyciągają też wyprawy safari, które pozwalają lepiej poznać piękno tak licznych tu parków narodowych. Kenia to również miejsce doskonałe dla tych, którzy w czasie wycieczki po Afryce chcą poznawać życie tubylców oraz cieszyć się pięknymi widokami. Takie atrakcje czekają na nich m. in. w rejonie jeziora Turkana, które stało się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w tym kraju. Dlaczego warto się tu wybrać?
/
Rejon ten znany jest przede wszystkim z pięknych widoków oraz kultury, którą do dziś dumnie pielęgnują członkowie żyjących w tej części Kenii plemion. Choć wiele z nich to plemiona wojownicze, ich przedstawiciele są przyjaźnie nastawieni do turystów. Przedstawiciele Sumburu czy Turkana, choć między sobą są w stanie rozstrzygać spory w dość gwałtowny sposób, dla gości z odległych krain nie stanowią zagrożenia. Wręcz przeciwnie – często stają się ich przewodnikami, których opowieści i zwyczaje staja się miłym urozmaiceniem w czasie wycieczki. A jak poznawać piękno tej części kraju?

Najlepszym pomysłem na bezpieczną i wygodną podróż po tym dzikim obszarze jest udział w zorganizowanej wyprawie safari. Turkana jest idealnym obszarem dla tego typu wycieczek, a ich organizacją zajmuje się wiele lokalnych biur turystycznych. Wielką atrakcją w czasie takich wypraw jest możliwość zwiedzenia miasta Maralal – najważniejszego ośrodka na terenie Samburu. To miasto ma swą specyfikę. Zwierzęta chętnie zaglądają na jego teren, a jednym z najważniejszych obiektów jest szpital, mający służyć członkom wędrownych plemion. Wśród okolicznych wiosek wyróżnia się Tuum. Z otaczających ją wzgórz można podziwiać jezioro Turkana oraz jego okolicę, a piękne widoki mogą oczarować każdego. Największą atrakcją jest tu oczywiście samo jezioro, nie bez powodu nazywane często „Nefrytowym Morzem”. Jego długość wynosi aż 300 km, a szerokość dochodzi nawet do 50 km. Nie brak tu ryb, z dobrych warunków chętnie korzystają tu również krokodyle. Wielką atrakcją jest też wyspa, wpisana na listę UNESCO i objęta ochroną jako park narodowy. To Central Island, na terenie której spotkać się można z krokodylami oraz licznymi gatunkami ptaków. Zainteresowanie ornitologów okolicami jeziora staje się zatem w pełni zrozumiałe. Ta okolica jest tez obiektem zainteresowania dla wielu ornitologów. Skamieniałe szczątki pradawnego lasu oraz poszukiwanie śladów hominidów to zajęcia, którym poświęca się tu wielu naukowców. Poszukiwania kolebki ludzkości trwają, a liczne znaleziska są dla naukowców zachęta do podejmowania kolejnych prac.

Kenia to kraj pełen różnorodnych atrakcji. Wycieczki po tradycyjnych wioskach oraz safari na terenie parków przyrody to najciekawsze propozycje spędzenia tu wolnego czasu. Ci, którzy chcą poznać najciekawsze oblicze tego kraju, z pewnością nie będą żałowali czasu poświęconego na wędrówki w rejonie jeziora Turkana. To obszar wyjątkowy, który z pewnością zasługuje na zainteresowanie turystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here