Maroko i jego atrakcje: Casablanca

0
1581

Casablanca, wypromowana przez znany film, zalicza się do najważniejszych ośrodków turystycznych w Afryce i jej północnej części. Jest to jednocześnie najbardziej znany kurort, jakim może się pochwalić Maroko. Wczasy w Casablance to gwarancja udanego wypoczynku oraz moc atrakcji, które od lat są doskonale znane miłośnikom podróży. W jaki sposób można spędzić czas w tym kurorcie? Oto najważniejsze informacje na temat miejsca, które zapewni każdemu z nas udany wypoczynek nad Atlantykiem.

Casablanca w pigułce

Casablanca to kurort dość specyficzny. Z jednej strony jest to miejsce idealne dla miłośników egzotyki i orientalnej kultury, z drugiej – miejsce przyjazne dla turystów z Europy. Maroko jest przecież krajem dość zróżnicowanym, a różne kultury i tradycje ścierają się na jego terenie. Casablanca należy akurat do tych miejsc, w których można odkrywać piękno świata arabskiego, a jednocześnie spędzić bezpieczne wczasy w atmosferze, która niczym nie różni się od tej, z którą można się spotkać w znanych kurortach europejskich.

Różne wpływy kulturowe decydują o specyfice tego kurortu, choć kontrastów jest tu znacznie więcej. Ci, którzy spędzają wczasy w Casablance, z pewnością szybko zwrócą na nie uwagę. Z jednej strony miasto to może się pochwalić nowoczesną i piękną dzielnicą. Kontrastuje z nią medina – stara część miasta, która zachwyca historycznym charakterem oraz zabudową typową dla dawnych miast arabskich. Jakie atrakcje czekają na terenie tych dzielnic? Co koniecznie powinni zobaczyć ci, którzy zdecydowali się spędzić wczasy w tej części świata?

Casablanca i jej nowsze oblicze
Nowsza część miasta ma wyjątkowy urok, od niej też większość turystów zaczyna swe wycieczki po najsłynniejszym kurorcie Północnej Afryki. Piękne place oraz hotele o wysokim standardzie sprawiają, że turyści czują się w tej części miasta bardzo dobrze. Przy tutejszych bulwarach znajdują się również banki oraz najlepsze sklepy. Nic dziwnego, że na ulicach tej dzielnicy zawsze coś się dzieje, a osób pragnących spędzić tu nieco więcej czasu nie brakuje. Ci, którzy chcą poczuć klimat świata arabskiego i poznać historię tej części kraju, wybierają się z kolei na teren medyny.

Casablanca i jej stare miasto

Medyna, historyczna część miasta, może się pochwalić niezwykłą atmosferą i ciekawymi zabytkami. Położenie pomiędzy współczesnym centrum miasta a wybrzeżem Atlantyku jest bez wątpienia wielkim walorem tej starówki. Nie brak też na jej terenie ciekawych atrakcji, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. najstarszymi obiektami są tu fortyfikacje, które otaczają stare miasto. Datowane na XVI wiek, są jednymi z nielicznych pamiątek, którym udało się szczęśliwie ocaleć w czasie potężnych trzęsień ziemi. To właśnie one wpłynęły na charakter obecnej medyny, która w większości zabudowana jest obiektami z XIX wieku.

Na szczęście udało się zachować wspaniały klimat, którym tak mocno zachwycają się turyści goszczący w Casablance. Piękne place i targowiska, tak typowe dla arabskich miast, mają tu wyjątkową moc przyciągania. Wielką atrakcją starego miasta jest też bastion Skala oraz meczet Hasana II. Znany jest on z pięknego minaretu oraz wyjątkowego wnętrza, z którym warto się zapoznać. Warto skorzystać z faktu, iż Casablanca jest otwarta na turystów, dzięki czemu tutejszy meczet goście spędzający tu wczasy mogą zwiedzić w towarzystwie przewodnika. Pamiętajmy, że większość meczetów na terenie państwa marokańskiego jest niedostępna dla zwykłych turystów, nie będących wyznawcami islamu.

Casablanca mniej znana

Meczet, starówka i nowa dzielnica są, wraz wybrzeżem i pięknymi plażami, miejscami doskonale znanymi turystom. Warto jednak pamiętać, że Maroko może nas zaskoczyć. Casablanca to nie tylko znane atrakcje, ale i takie miejsca, które przez turystów spędzających wczasy w tym miejscu są znacznie rzadziej odwiedzane. Warto zapoznać się z losami miejscowej społeczności żydowskiej i odwiedzić Muzeum Żydowskie – jedyną placówkę muzealną o tej tematyce, którą może się pochwalić Maroko. Turystów może też zachwycić dzielnica Anfa. Jest ona idealna dla tych, którym marzy się spacer w otoczeniu pięknych rezydencji i wspaniałych ogrodów.

Maroko to kraj niezwykły, pełen silnych kontrastów oraz wyjątkowych atrakcji. Wczasy w takich miejscowościach, jak słynna Casablanca, to idealna propozycja dla miłośników morza, ciekawych zabytków i egzotyki. W tym afrykańskim kurorcie nudzić się nie można, a doskonałe warunki pobytu stają się dla turystów dodatkową zachętą do spędzania wakacji w tym właśnie miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here