Maść na trądzik

0
766

Borykasz się z trądzikiem? Nie wiesz, jaka metoda walki z tym problemem będzie najbardziej skuteczna? Zastanawiasz się, kiedy zakupić maść na trądzik, a kiedy lepiej iść do dermatologa? Wahasz się, ponieważ chcesz jak najszybciej pozbyć się problemu trądziku? Przeczytaj ten artykuł i podejmij odpowiednie kroki.

Kiedy stosować maść na trądzik?
Jeżeli stoisz przed dylematem zakupu maści na trądzik, musisz najpierw zorientować się, czy postać trądziku, który „nęka” twoją twarz ma łagodny przebieg. Jeśli tak, wówczas możesz śmiało stosować tego typu specyfiki. I tu nasuwa się kolejne pytanie – ale jakie maści na trądzik będą skuteczne? Jest to niezwykle ważne pytanie, ponieważ jak już raz znajdziemy skuteczny specyfik, nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na poszukiwanie skutecznych preparatów.
Internauci, nie tylko polscy, ale i amerykańscy polecają niezwykle skuteczną maść na trądzik, znaną pod nazwą Trioxil. Preparat ten dotarł na nasz rodzimy rynek ze Stanów Zjednoczonych. Za oceanem maść cieszy się sporym uznaniem osób borykających się ze zmianami skórnymi. Co jest w niej tak wyjątkowego? Przede wszystkim innowacyjna technologia, która wykorzystuje mikroskopijnej wielkościliposomy. Cząsteczki te, czyli nanosomy przenoszą dobroczynne substancje do głębokich warstw skóry i dopiero tam zostają uwolnione. Dzięki temu specyfik działa skutecznie. Ale skuteczność tego specyfiku to nie tylko nowoczesna technologia. To również skład specyfiku, którego na darmo szukać w innych maściach na trądzik. Większość z nich bowiem zawiera w swoim składzie nadtlenek benzoilu. Substancja ta wykazuje co prawda działanie utleniające, keratolityczne oraz antybakteryjne, ale… Jako że „dostarcza” cząsteczek tlenu, wpływa na pojawianie się wolnych rodników, które z kolei przyczyniają się do przyspieszania procesów starzenia się skóry. Natomiast Trioxil zawiera w swoim składzie bizasulene o stężeniu czternaście procent. Substancja ta wnika w głębokie warstwy skóry i nadaje skórze zdrowy wygląd – cera zostaje pozbawiona zmian trądzikowych. Do substancji pomocniczych, wchodzących w skład Trioxilu zalicza się również wyciąg z żeń-szenia, arniki, oczaru wirgilińskiego. Dzięki temu maść ta nie tylko redukuje wszelkie drobnoustroju odpowiedzialne za powstawanie trądziku, ale i poprawia kondycję naszej skóry.
Jeżeli więc zdecydujecie, że wasz trądzik ma łagodną postać i zaczniecie szukać skutecznej maści na ten problem, wypróbujcie od razu Trioxil. Może okazać się bowiem, że inne dalsze poszukiwania będą zbędne.

Kiedy wybrać się z wizytą do dermatologa?
Z wizytą do dermatologa można wybrać się zarówno wtedy, gdy pojawią się pierwsze zmiany trądzikowe, bądź też wtedy, gdy zdamy sobie sprawę, że żadne specyfiki dostępne w aptekach czydrogeriach nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.
Dermatolog jako specjalista od problemów skórnych, rozpozna postać trądziku i zaproponuje odpowiednie leczenie. Może się okazać, że będzie ono długotrwałe, gdy nasz trądzik ma ostry przebieg, a jego objawy są nasilone. Wówczas maści na trądzik mogą okazać się pomocniczą terapią. Dermatolodzy w leczeniu trądziku stosują antybiotyki. W większości przypadków są to erytromycyny i tetracykliny. Trzeba jednak mieć świadomość, że antybiotykoterapia często spotyka się z opornością. Oznacza to, że niektóre bakterie oporne są na działanie wyżej wymienionych antybiotyków. Wówczas specjaliści zalecają leczenie kwasem azelainowym. Jest to substancja, którą charakteryzuje wielopłaszczyznowość działania. Poza właściwościami keratolitycznymi i antybakteryjnymi, substancja ta ma działanie przecizaskórnikowe, a ponadto jest w stanie zredukować pozapalne przebarwienia. W przypadku kobiet, które zgłaszają się do dermatologa z przejawami hiperandrogenizmu, dermatolodzy zalecają leczenie hormonalne. Polega ono na podawaniu tabletek antykoncepcyjnych – najczęściej stosowane są tabletki o nazwie Diane-35. W niektórych przypadkach leczenie hormonalne polega na podawaniu spironolaktonu – substancji, która wykazuje działanie antyandrogenowe, a więc skierowane przeciwko hormonom płciowym, które odpowiadają za powstawanie trądziku. Ponadto dermatolodzy mogą zalecić stosowanie preparatów zawierających glikokortykosteroidy, które hamują produkcję androgenów przez korę nadnerczy.

W niektórych przypadkach specjaliści od problemów skórnych zalecają kurację retinoidami, a więc pochodnymi witaminy A. Taki rodzaj leczenia stosowany jest w przypadku najcięższych postaci trądziku, ale również w trądziku bliznowaciejącym oraz grudkowo-krostkowym, gdy dwa cykle antybiotykoterapii nie przyniosły znacznej poprawy. Warto również podkreślić, że stosowanie retinoidów można rozpocząć, gdy wykluczona zostanie ciąża, ponieważ związki te mają działanie teratogenne.

Trądzik, zwłaszcza ten o nasilonych objawach, należy koniecznie leczyć. I choć pierwsze rezultaty mogą pojawić się dopiero po kilkunastu dniach kuracji, należy walczyć, bo całkowite wyeliminowanie trądziku jest możliwe, nawet za pomocą maści na trądzik. Trzeba znaleźć tylko tę odpowiednią, o potwierdzonej skuteczności.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką dołączonej do opakowania , bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą , gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here