Medycyna alternatywa a problemy z jamą ustną

0
753

Jama ustna może sprawić wiele problemów. Bóle zębów, problemy z dziąsłami czy nieświeży oddech – oto problemy, z którymi wielu z nas stara się walczyć za pomocą licznych środków. W jaki sposób może nam tu pomóc medycyna alternatywna? Jakie przypadłości można pokonać za pomocą ziół czy prostych zabiegów? Fakt, że pomoc lekarska często jest niezastąpiona nie zmienia przecież faktu, że medycyna alternatywna może złagodzić dolegliwości i skutecznie wspomóc tradycyjne leczenie.
Najczęstsze problemy związane z jamą ustną
Jama ustna to nie tylko zdrowe, wolne od próchnicy zęby. To również dziąsła, język oraz wargi, o które również należy zadbać w odpowiedni sposób. Niestety odpowiednia higiena nie zawsze jest w stanie zapewnić odpowiednią ochronę.

Jakie problemy pojawiają się najczęściej?
Jednym z tych problemów, z którym wielu z nas musi się borykać, są popękane wargi. Nie tylko wyglądają one mało atrakcyjnie, ale są też przyczyną gorszego samopoczucia. Zazwyczaj przyczyną tego problemu okazuje się narażanie warg na niskie temperatury oraz na działanie silnego wiatru. Czasem wystarczającym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych pomadek ochronnych, czasem jednak niezbędne staje się uzupełnienie niedoborów minerałów oraz witamin z grupy B. Ich brak w diecie może doprowadzić m. in. do problemów z wargami, które pękają i sprawiają wiele bólu.
Jama ustna często staje się miejscem rozwoju bolesnych ranek. Różne wykwity spowodowane działalnością bakterii i wirusów, uszkodzenia spowodowane gryzieniem np. chipsów – to częste przyczyny późniejszych problemów z bólami w rejonie jamy ustnej. Innym problemem, który pojawia się dość często, są infekcje grzybicze, pleśniawki oraz afty. Z jamą ustną wiąże się również tak uciążliwy problem, jakim jest nieświeży oddech. Jego przyczyną może być próchnica lub inne schorzenie, w walce którym pomóc może tylko dentysta. Warto jednak pamiętać, że za problemy związane z cuchnącym oddechem mogą odpowiadać również zaburzenia związane z przemianą materii, zła dieta lub też zaburzenia o podłożu psychicznym. Problemy z nerkami, wątrobą oraz układem krwionośnym mogą być kolejnym powodem nieświeżego oddechu, który bywa przyczyną poważnych kompleksów i w wielu przypadkach utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Jama ustna a medycyna alternatywna

Medycyna alternatywna może pomóc w walce z niektórymi problemami, które pojawiają się w rejonie jamy ustnej. Po jakie środki warto sięgać? Leczenie próchnicy wymaga wprawdzie pomocy dentysty, jednak o stan warg i dziąseł można zatroszczyć się dodatkowo za pomocą leków stworzonych przez naturę oraz poprzez zmianę sposobu odżywiania się. Z bólem zęba oraz z próchnicą można walczyć jedynie przy pomocy dentysty. Medycyna alternatywna może jednak sprawdzać się jako element profilaktyki w wielu przypadkach, może też pomagać w łagodzeniu wielu dolegliwości. Nie brak naturalnych leków, które mogą okazać świetnym zastępstwem dla leków przeciwgrzybiczych oraz antybiotyków, z których dość często korzysta się przy rozwiązywaniu problemów z jamą ustną. W łagodzeniu bólu zębów mogą pomóc zatem takie dary natury, jak melisa czy też goździk. W przypadku problemów z cuchnącym oddechem, lekiem doskonałym będzie kminek oraz koper. Ten drugi dar natury świetnie radzi sobie również z niestrawnością, która bardzo często bywa główną przyczyną nieświeżego oddechu. Świeższy oddech oraz mniej problemów związanych z trawieniem – oto zalety wynikające z sięgania po kolejny lek, jakim jest gorzknik kanadyjski. Mięta pieprzowa, jeżówka oraz mniszek lekarski to kolejni sojusznicy naszego zdrowia. Te zioła wspierają pracę układ pokarmowego, co pomaga w likwidowaniu problemów z cuchnącym oddechem. Medycyna alternatywna to jednak nie tylko zioła. Pamiętajmy, że dieta ma ogromny wpływ na to, w jakim stanie znajduje się nasza jama ustna. Odpowiedni sposób odżywiania się sprawia, że organizm otrzymuje niezbędną dawkę witamin oraz minerałów, co pomaga wzmacniać dziąsła oraz minimalizować problemy związane z nieświeżym oddechem. Wiadomo przecież, że zbyt częste spożywanie mięsa może odbijać się negatywnie na układzie pokarmowym, wpływając tym samym na świeżość oddechu.

Jama ustna może sprawiać wiele problemów. Nie dotyczy to tylko zębów, ale i dziąseł, warg, języka lub tez oddechu. Ustalenie przyczyn takich problemów jest podstawowym krokiem w stronę zdrowia. Dzięki temu można podjąć leczenie za pomocą tradycyjnych środków lub tych ziół, z których w przypadku problemów z jamą ustną korzysta medycyna alternatywna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here