Medycyna alternatywna w walce z niestrawnością

0
647

Jest częstą i dokuczliwą przypadłością, z którą staramy się walczyć na wiele sposobów. Niestrawność może dopaść każdego. Na czym może polegać jej leczenie?

Niestrawność niejedno ma imię
Niestrawność to problem, który może przybierać różne formy. Jednym z tych problemów, które pojawiają się najczęściej, jest zgaga. To dolegliwość, która objawia się silnym pieczeniem w dole mostka oraz tzw. kwaśnym odbijaniem. Drugą, bardzo częstą przypadłością, jest ból żołądka. Często jego przyczyną okazuje się zbyt duża ilość kawy lub herbaty, jednak i błędy dietetyczne mają ogromny wpływ na pojawienie się takiego bólu. Kolejny problem, pojawiający się bardzo często, to wzdęcia. I tu uczucie dyskomfortu może utrudniać życie, szczególnie jeśli gazy jelitowe zbyt często sprawiają problemy. W jaki sposób każdy z nas może pokonać niestrawność?

Medycyna w walce z niestrawnością
Tradycyjna medycyna zna wiele skutecznych sposobów walki z niestrawnością. Czasem zalecane są diety, czasem niezbędna okazuje się operacja. Najczęściej jednak leczenie niestrawności polega na przyjmowaniu odpowiednich leków, które mają neutralizować soki żołądkowe lub też hamować ich wydzielanie. A jakie rozwiązania może zaoferować medycyna alternatywna tym, którym niestrawność zbyt często utrudnia życie?

Medycyna alternatywna kontra niestrawność
Walkę z niestrawnością ułatwia nam również medycyna alternatywna. Tu polecane są przede wszystkim te metody, które pozwalają na prowadzenie skutecznej walki ze stresem. Napięcie nerwowe ma przecież ogromny wpływ na to, w jaki sposób funkcjonuje nasz układ pokarmowy. Niestrawność można tez pokonać za pomocą ziół. Szczególnie przydatny okazuje się tu imbir, polecany przede wszystkim przy zgadze. Kardamon, koper oraz mięta pieprzowa to zioła, które pomagają przy wzdęciach, z kolei wiele problemów żołądkowych można rozwiązać na pomocą mięty oraz rumianku.

Ważna jest też sama dieta, a w wielu przypadkach podstawowym sposobem na walkę z niestrawnością staje się zmiana sposobu odżywiania. Zdrowa dieta, która pomaga w walce z niestrawnością, powinna przede wszystkim ograniczać ilość pikantnych potraw oraz tłuszczów. To ich nadmiar często staje się przyczyną problemów z niestrawnością. Lekka dieta, w której warzywa i owoce zajmują ważne miejsce, to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Odpowiednia dieta oraz zestaw powszechnie znanych ziół to podstawa. Dzięki takim metodom każdy z nas może szybko i skutecznie uporać się z tak uciążliwym problemem, jakim jest niestrawność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here