Medycyna naturalna a bóle głowy

1
907

Uciążliwe bóle głowy są poważnym problemem dla wielu z nas. Jak z nimi walczyć? Pomocne mogą być zarówno tradycyjne leki przeciwbólowe, jak i metody, z których korzysta medycyna alternatywna. Co zatem można zrobić w chwili, gdy bóle głowy utrudniają nam codzienne funkcjonowanie?


Skąd się biorą bóle głowy?

Ważnym krokiem w walce z bólami głowy jest… ustalenie ich przyczyn. Warto też przed podjęciem leczenia ustalić, z jakim rodzajem bólu mamy najczęściej problemy. Dlaczego jest to tak ważne? Bo w inny sposób przebiega leczenie w przypadku bólu pochodzenia naczyniowego, a inaczej w chwili, gdy za bóle głowy odpowiedzialne są zbyt napięte mięśnie. Dobrym przykładem dolegliwości pochodzenia naczyniowego są migreny, których główną przyczyną są skurcze lub zbyt wielkie rozszerzenie małych tętnic występujących w mózgu. W drugiej sytuacji za bóle głowy odpowiedzialne są napięte mięśnie karku lub barków. To właśnie one sprawiają najwięcej problemów.

Pamiętać też należy, że za problemy z bólem głowy mogą ponosić odpowiedzialność zatoki, chorobowe zmiany związane ze wzrokiem lub też wszelakie stany zapalne. Bóle głowy mogą również wiązać się z obecnością guza, zatem w poważniejszych przypadkach przeprowadzenie specjalistycznych badań pod tym kątem jest szczególnie zalecane. Odpowiednia diagnoza może ułatwić leczenie, a przede wszystkim wykryć ten problem, który poprzez bóle głowy objawia się najmocniej. Jak jednak radzić sobie z bólem?

Medycyna tradycyjna a bóle głowy
Większość z nas korzysta z tradycyjnych metod walki z bólem głowy. W praktyce oznacza to sięganie po liczne leki przeciwbólowe, których nadmierne spożywanie może stać się przyczyną jeszcze poważniejszych problemów. W chwili, gdy bóle głowy rozwijają się na tle nerwowym, problemem dość częstym staje się sięganie po leki na uspokojenie. A może warto spróbować tych metod radzenia sobie z bólem, które nie wiążą się z koniecznością sięgania po leki?

Drobne zmiany w diecie a bóle głowy
Dieta może w znacznym stopniu wpływać na stan naszego zdrowia. Istnieją produkty, które mogą przyczyniać się do nasilenia bólu głowy. W taki sposób działa m. in. żółty ser i czekolada. Kawa oraz inne napoje, w których znajduje się kofeina oraz alkohol to kolejne elementy, których warto unikać w chwili, gdy bóle głowy są tak uciążliwych problemem.

Medycyna naturalna w walce z bólami głowy
W walce z bólami głowy może też pomóc medycyna alternatywna. Jej zwolennicy mogą skorzystać z wielu metod, które doskonale radzą sobie z bólami głowy. Ważną rolę zajmują tu zioła, przy czym w walce z bólami głowy najlepiej sprawdzają się lawenda oraz kocimiętka. Pomocna jest też aromaterapia. Olejki eteryczne, które pomagają w łagodzeniu bólów głowy, to przede wszystkim olejek lawendowy oraz eukaliptusowy. Pomocnymi zapachami są też majeranek, melisa oraz rozmaryn. Masaż mięśni szyi oraz barków, ciepła kąpiel oraz akupresura są kolejnymi metodami, które mogą przynieść ulgę. Warto też pamiętać o codziennej porcji ruchu. To szansa na dotlenienie organizmu, a tym samym na rozwiązanie wielu problemów związanych ze zdrowiem oraz kiepskim samopoczuciem.

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Chciałabym dodać, że ból głowy mogą być też wywołane przez działanie elektrosmogu. Elektrosmog jest to energia elektromagnetyczna wytwarzana przez urządzenia elektryczne i elektroniczne użytku codziennego tj. komputer, telewizor, radio, telefon komórkowy, kuchenka mikrofalowa, Wi-Fi itp. Energia ta ma negatywne działanie na nasz organizm, może wywoływać bóle głowy, brak koncentracji, kłopoty ze snem i wiele innych dolegliwości. Sama doświadczyłam jego działania, często miałam bóle głowy, nie umiałam zasnąć w nocy przez co chodziłam podenerwowana. Długo szukałam czegoś co pomogło by mi się z nim uporać. Aż w końcu na targach zdrowia znalazłam orgonity magicstones. Kupiłam sobie i naprawdę działają. Teraz lepiej śpię, głowa mnie już nie boli i jestem też bardziej zrelaksowana. Jeśli ktoś jest zainteresowany co to jest orgonit lub jak wygląda to wyszukajcie w google „magicstones” Życzę miłego dnia. Alicja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here