Najpiękniejsze parki narodowe USA: Yosemite

0
773

Piękna przyroda i wspaniałe krajobrazy – oto walory, którymi przyciąga Kalifornia. Na jej terenie nie brak terenów, które sprzyjają miłośnikom natury. W czasie wycieczki po parkach narodowych znajdujących się w tej części USA, każdy ma szansę na przeżycie wyjątkowej przygody. Jednym z tych parków, które z pewnością warto odwiedzić w czasie wędrówek po USA, jest Yosemite. Tu Kalifornia zachwyca swym przyrodniczym bogactwem, a na turystów czeka moc niezwykłych atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tym parku? Jakie atrakcje są tu szczególnie promowane przez biura podróży?

O walorach przyrodniczych tego parku można opowiadać godzinami. Dzika przyroda i wspaniała sceneria sprawiają, że ten zakątek Kalifornii ma wyjątkowy urok. Granitowe skały i piękne lasy sprawiają, że wycieczki po tym parku mogą każdemu sprawić wiele radości. Zachwycają też źródła i doliny rzek Merced oraz Tolumne, które stanowią kolejne elementy niezwykle ważne dla tutejszego krajobrazu. Wiele uroku mają też górskie stawy, w pobliżu których pojawiają się piękne wodospady. Piękno tutejszego krajobrazu doceniono pod koniec XIX wieku, kiedy to na terenie parku pojawiać zaczęli się pierwsi miłośnicy mocnych wrażeń. Choć każdego roku zagląda tu ponad 3 mln osób, nadal można ujrzeć tu obszary, których nie skaziła współczesna cywilizacja. Zachwyca piękna Dolina Yosemite oraz Ośrodek Przyrodniczy na Wyspach Szczęśliwych. Ośrodek ten jest szczególnie atrakcyjny dla tych turystów, którym w czasie wycieczki po parku towarzyszą dzieci. Ciekawym miejscem jest też Wawona Road, przyciągająca wysokogórską łąką oraz hotelem, który już pod koniec XIX wieku zaczął służyć turystom. Dziś jest to jedno z tych miejsc, które biura podróży najczęściej polecają turystom oraz które najchętniej odwiedzane jest przez wycieczki zorganizowane.

Przyrodnicze bogactwo USA już dawno zostało docenione przez turystów, a biura podróży coraz chętniej urządzają wycieczki po tutejszych parkach narodowych. W ich trakcie każdy może się przekonać, jak różnorodna i zachwycająca jest Kalifornia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here