Najpiękniejsze regiony Szwecji. Halland i jego skarby

0
1864

Leżący na pograniczu Szwecji i Danii Halland jest regionem wyjątkowym. Komu marzy się Szwecja i jej piękne plaże, ten koniecznie powinien wybrać się tu na wczasy. Rewelacyjne zagospodarowanie, doskonale działająca komunikacja oraz moc atrakcji – oto cenne skarby, dzięki którym turystyka w tej części kraju rozwija się doskonale. Szwecja może oczarować tu również pięknymi plażami oraz miastami, które mogą się pochwalić ciekawymi zabytkami. Gdzie warto się wybrać? Oto kilka propozycji dla tych, którzy wczasy chcą spędzić właśnie na terenie regionu Halland.

Halmstad: z wizytą w stolicy regionu
Halmstad to miasto, które w czasie wycieczki po regionie Halland koniecznie trzeba odwiedzić. To najważniejszy ośrodek w tej części kraju oraz miejsce, na terenie którego nie brak wspaniałych atrakcji turystycznych. Kto spędza wczasy w jego okolicy, ten z pewnością miło spędzi czas. Dumą miasta jest potężny zamek, wzniesiony jeszcze w czasach, gdy miastem władali Duńczycy. Ten ciekawy zabytek z XVII wieku z pewnością zasługuje na uwagę. Koniecznie trzeba też zwiedzić kościół św. Mikołaja. To najstarsza budowla w mieście oraz ciekawy przykład gotyckiej architektury, który jest cenną pamiątką z XIII stulecia. Nabrzeże pełne ciekawych okrętów oraz Wzgórze Szubieniczne, na którym czeka na turystów niewielka wystawa o charakterze etnograficznym to kolejne atrakcje, na który w czasie wycieczki po Halmstad koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Tropic center to miejsce, którego odwiedzenie jest wielką gratką dla miłośników przyrody, z kolei na miłośników aktywnego wypoczynku czeka w rejonie miasta wiele wspaniałych pól golfowych.

Falkenberg: miasto drapieżnych ptaków
Symbolem miasta są drapieżne ptaki, które dawniej w tym właśnie miejscu łapano, a następnie – szkolono tak, by mogły brać udział w polowaniach. I choć obecnie dla miasta ważniejsi są turyści, o początkach tego ośrodka miejskiego wciąż się pamięta. Falkenberg jest miejscem ciekawym, zatem wycieczki po jego terenie są idealną propozycją dla odwiedzających Szwecję turystów. Atrakcji czeka tu sporo, przy czym na szczególne wyróżnienie zasługują takie zabytki, jak wspaniały kościół z XII wieku oraz wzniesiony w połowie XVIII stulecia most. Dumą miasta jest też wytwórnia ceramiki – najstarsza tego typu placówka, jaką może się dziś pochwalić Szwecja. Miłośników sztuki może tu z kolei oczarować ciekawa placówka muzealna, która skupiła się na tak ciekawym zagadnieniu, jakim jest fotografia.

Laholm: nie tylko łososie
Dumą tego pięknego miasta jest Festyn Łososia, jednak nie tylko te ryby przyciągają na teren Laholm turystów. W tym miasteczku Szwecja może się pochwalić licznymi atrakcjami, a wspaniały rynek jest jednym z ciekawszych miejsc w tej części kraju. Turystyczna popularność tego miasta wynika jednak głównie z jego wypoczynkowych walorów. Laholm to miejsce idealne na wczasy dla tych, którzy kochają spędzać czas na łowieniu ryb oraz dla tych, którym największą przyjemność sprawia plażowanie. Tacy turyści w Laholm mogą liczyć na doskonałe warunki, a znajdująca się w tym mieście plaża jest uznawana za jedną z najpiękniejszych w całym kraju.

Varberg: z wizytą w portowym mieście
To portowe miasto może okazać się ciekawym celem wycieczki dla tych, którzy chcą lepiej poznać region Halland. Malowniczy port oraz pochodząca jeszcze z czasów duńskich twierdza to najważniejsze atrakcje, z jakimi mogą się tu spotkać turyści. Fortecę z pewnością warto zwiedzić, warto też zajrzeć do mieszczących się na jej terenie placówek muzealnych. Są one miejscami, w których w ciekawy sposób zaprezentowano historię regionu oraz dzieje transportu. To jeszcze nie wszystkie atrakcje, z których mogą korzystać w tym mieście turyści. Okolice miasta sprzyjają tym, którzy stawiają na aktywny wypoczynek. Spacery po okolicy lub rowerowe wycieczki są tu zatem bardzo popularnym sposobem spędzania wolnego czasu, a dzięki licznym punktom IT oraz wypożyczalniom rowerów, każdy z nas może z takich atrakcji skorzystać.

Kungsbacka: na przedmieściach Goteborga
Choć Kungsbacka traktowana jest przede wszystkim jako miasto – sypialnia dla oddalonego o 30 km Goteborga, miłośnicy podróży chętnie zaglądają na jej teren. Dlaczego? Głównym powodem zainteresowania tym miastem jest fakt, iż jest ono najdalej na północ wysuniętym ośrodkiem miejskim regionu. Chętnie zaglądają tu również miłośnicy historii, dla których cenna jest przede wszystkim informacja o tym, iż miasto to już w okresie wczesnego średniowiecza było znane jako ważny ośrodek handlowy. Niestety, wiele zabytków zostało zniszczonych w XIX stuleciu, a wzniesione po pożarze obiekty mają już bardziej współczesny charakter. Mimo to warto zajrzeć na teren tego miasta i wczuć się w niezwykły klimat współczesnej Skandynawii.

Szwecja może zachwycić swą różnorodnością, a każdy z regionów tego kraju może się okazać dla turystów atrakcyjnym celem wycieczki. Wiedza o tym doskonale biura podróży, w ofertach których Szwecja pojawia się coraz częściej. Choć prym wiedzie Gotlandia oraz Sztokholm, tak ciekawy region jak Halland z pewnością też zostanie przez organizatorów turystyki doceniony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here