Najwięksi producenci opakowań w Polsce

0
4009

Podobno rynek opakowań w Polsce ma się dobrze. Prawdopodobnie to prawda. W dzisiejszej dobie, kiedy to przesyłamy kurierem, pocztą niezliczoną ilość wysyłek, korzystamy z produktów, opakowanych w różnego rodzaju kartoniki, pijemy napoje z kartonów – producenci tych opakowań muszą zarabiać krocie. W tym artykule zaprezentujemy jedne z największych firm, które działają w naszym kraju i zajmują się produkowaniem różnego rodzaju opakowań.

Utz Group Polska

To firma, która zajmuje się już od wielu lat konstruowaniem, produkcją i sprzedażą produktów wykonanych z tworzyw sztucznych. Jest uznawana za renomowaną markę, a jej zakłady produkcyjne znajdują się w wielu krajach Europy, takich jak Szwajcaria, Niemcy, Polska, Wielka Brytania czy Francja, ale także poza nią, czyli na przykład na terenie Stanów Zjednoczonych czy Chin. Jej przedstawicielstwo w tym momencie obejmuje blisko 32 kraje, przy czym śmiało stwierdzić można, że jej zasięg jest ogólnoświatowy. W ofercie firma ta proponuje takie produkty jak wykonane z plastiku palety i pojemniki, ale także wózki transportowe, skrzyniopalety, pojemniki antyelektrostatyczne ESD, inne przeznaczone na przechowywanie części technicznych, oszczędzające powierzchnię oraz przeznaczone z uwagi na materiały niebezpieczne. Wszystkie produkty są zgodne z ogólnie przyjętymi normami oraz standardami przemysłowymi.

Coffee Service

Firma ta zajmuje się głównie produkcją opakowań foliowych przy użyciu materiałów termozgrzewalnych zarówno zadrukowanych jak i nie, czyli takich jak torebki, worki, saszetki i inne. Gotowe produkty są przeznaczone do pakowania ręcznego lub z użyciem odpowiedniego automatu pakującego takich produktów jak kawy, makarony, bakalie, herbaty, ciastka, pieczywa, kurczaków, kapusty kwaszonej, wszelkiego rodzaju produktów mrożonych, przypraw, środków chemicznych, mydła, soków, czasopism, tytoniu, gum do żucia, nasion i wielu innych.

Huta Szkła „Czechy” S. A.

Przedsiębiorstwo produkuje opakowania ze szkła bezbarwnego, które są niezwykle użyteczne w przypadku takich branż jak perfumeryjno -kosmetycznych, spirytusowych czy spożywczych. Rocznie produkuje około 150 milionów sztuk opakowań szklanych. Jego produkty dostępne są w różnych formach i kształtach, mogą też się różnić wagą.

DINOPOL Sp. z o. o.

To polski producent opakowań z masy papierowej, znajdujących zastosowanie w sektorze medycznym, technicznym i przemysłowym. Firma obejmuje swoim zasięgiem całą Europę i oferuje produkty medyczne, opakowania dla elektroniki oraz produkty z masy papierowej na specjalne zamówienia.

Eurobox Polska Sp. z o. o.

Istniejąca od 1998 roku firma zajmuje się przede wszystkim produkowaniem wysokiej jakości tektury falistej oraz opakowaniami. W jej ofercie znajdziemy produkty z tektury falistej trzy i pięciowarstwowej w kilku różnych typach fali i zróżnicowanych parametrach wytrzymałości. Oprócz tego oferuje opakowania ekspozycyjne z wielokolorowym nadrukiem, jakie mogą się sprawdzić zwłaszcza w sieciach handlowych i dyskontach. Zajmuje się także produkowaniem wytrzymałościowych kartonów transportowych, mających przeznaczenie w transporcie produktów z branży TV, AGD czy AUTOMOTIVE. Oprócz tego produkuje także wyposażenia do kartonów, takie jak przekładki, wkładki czy kratownice oraz pudełka specjalne, z zastosowaniem tasiemek zrywających, wzmacniających i/lub sklejających służących do podniesienia ich funkcjonalności.

Kram Polska S. A.

To firma, która swoją działalność rozpoczęła w 1991 roku przede wszystkim jako producent folii rozciągliwej. Zajmuje się produkcją takich artykułów opakowaniowych, jak papier pakowy, torebki papierowe, pojemniki z tworzyw sztucznych, produkty ze styropianu, tacki tekturowe, etykiety i rolki kasowe, różnego rodzaju folie i opakowania foliowe oraz opakowaniami jednorazowymi, takimi jak miseczki, talerze czy tacki papierowe. W ofercie tej firmy znajdziemy także inne usługi.

Podsumowanie

Z powyższego zestawienia wynika, że obecnie na rynku polskim dobrze sobie radzą zarówno firmy krajowe, jak i zagraniczne. Mimo ogromnej ilości firm, zajmującej się produkowaniem różnego rodzaju opakowań, istnieje tak wiele specjalizacji, że każda z nich swobodnie może zająć określoną niszę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here