Największe skarby Costa Dorada

0
593

To piękne wybrzeże jest jednym z najpopularniejszych regionów turystycznych, jakimi może się pochwalić Hiszpania. Wczasy na jego terenie to gwarancja udanego wypoczynku i wspaniałej zabawy. Costa Dorada przyciąga i fascynuje, a miejsc godnych zwiedzenia nie brak na jego terenie. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na letników? W jaki sposób można spędzić czas w tej części kraju?

Costa Dorada w pigułce
Costa Dorada, czyli „złote wybrzeże”, to kraina kusząca piaszczystymi plażami i modnymi kurortami. Idealne warunki czekają tu na miłośników sportów wodnych, choć i atrakcji o charakterze typowo krajoznawczym tu nie brakuje. W gronie historycznych miast wyróżnia się Tarragona, uznawana za stolicę wybrzeża. Ważnymi ośrodkami są tu również Reus oraz Salou, na terenie których również można spędzić czas w ciekawy sposób. Kuszą i cenne zabytki ukryte w malowniczych dolinach, kusza tereny atrakcyjne pod względem przyrodniczym. Dzięki tym atrakcjom jest Costa Dorada krainą pełną różnorodnych atrakcji, na terenie której każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Tarragona: najcenniejsze zabytki wybrzeża
To miasto to piękna architektura oraz zabytki, które mają ogromną wartość artystyczną i historyczną. Tarragona zachwyca, a możliwość odbycia wycieczki po jej terenie to wielka gratka dla każdego miłośnika historii. To miasto przyciąga wspaniałą starówką, na terenie której czeka m. in. średniowieczna katedra – jedna z najcenniejszych budowli sakralnych w tej części hiszpańskiego wybrzeża. W jej sąsiedztwie czeka na turystów Muzeum Diecezjalne, gromadzące najciekawsze przykłady sztuki kościelnej. Sztuka średniowieczna stanowi tu najcenniejsza kolekcję, choć i współczesne dzieła sztuki przyciągają uwagę. Warto wybrać się też na spacer po terenie Tarraco – antycznego miasta, będącego ciekawą pamiątką z okresu rzymskiego.

Odkrywanie Reus
Reus to piękne miasto, którego największym skarbem jest secesyjna zabudowa oraz doskonale zachowana, katalońska tradycja. W tym mieście koniecznie trzeba zwrócić uwagę na secesyjne kamienice oraz na malownicze fontanny. Wizyta na rynku to ciekawe doświadczenie, podobnie zresztą jak udział w tutejszych fiestach. Bliskość Gór Katalońskich oraz parku przyrodniczego to kolejny walor tego miasta, które dla turystów może się okazać wyjątkowo atrakcyjnym miejscem na wczasy w Hiszpanii.

Salou: turystyczna stolica wybrzeża
W gronie licznych kurortów, wyrastających na hiszpańskim wybrzeżu niczym grzyby po deszczu, Salou zajmuje wyjątkowo ważną rolę. To jeden z najprężniej rozwijających się ośrodków turystycznych w tej części kraju, który może letnikom zaoferować rewelacyjne warunki pobytu. Komfortowe hotele, piękne plaże oraz malownicza okolica stały się największymi zachętami do spędzenia urlopu na terenie tego kurortu. Salou przyciąga też piękną zabudową oraz innymi atrakcjami, dzięki którym można tu spędzić rodzinne wczasy na wysokim poziomie. Kusi latania morska oraz malowniczy port, jednak największym powodzeniem cieszy się rodzinny park przygód połączony z wesołym miasteczkiem. W efekcie na nudę nie można tu narzekać, a dobra zabawa gwarantowana jest każdemu – bez względu na wiek oraz zainteresowania.

Najpiękniejsze kurorty Costa Dorada
Na terenie hiszpańskiego wybrzeża nie brak miejscowości, które kuszą ciekawą ofertą wypoczynku oraz bardzo dobrym zagospodarowaniem. Wspaniałe wczasy można spędzić m. in. w miejscowości Cunit, znanej z pięknej plaży oraz malowniczej starówki. Ciekawą ofertą wypoczynku przyciąga również Segur de Calafell, znana z portu oraz doskonałych warunków pobytu dla żeglarzy. Sant Salvador to kolejna miejscowość nadmorska, na terenie której można spędzić wspaniałe wczasy na Costa Dorada. I tu czekają piękne plaże, w pobliżu których ujrzeć można ciekawe zabytki. Pozostałości murów miejskich oraz barokowy kościół znany z pięknych organów są tu najcenniejszymi zabytkami, które z pewnością warto zobaczyć w czasie wypoczynku w tej części wybrzeża. Plaże oraz naturalne wydmy zachęcają natomiast do wypoczynku na terenie miejscowości Creixell. To turystyczne miasteczko również może się pochwalić ciekawą zabudową, której odkrywanie może okazać się miłym urozmaiceniem czasu dla wypoczywających tutaj turystów. Wspaniałe wczasy można też spędzić w Cambrills – rybackiej miejscowości, znanej z rewelacyjnej kuchni oraz tradycyjnej dla portowych osad atmosfery.

Spotkania z Cystersami
Wczasy na terenie Costa Dorada są też okazją do lepszego zapoznania się z historią Cystersów. Pamiątek związanych z tym zakonem nie brak w okolicy, a dzięki szlakowi turystycznemu ich odkrywanie staje się zadaniem wyjątkowo prostym i przyjemnym. Z pewnością warto zajrzeć do klasztoru w Poblet, o którego wartości najlepiej świadczy umieszczenie go na liście UNESCO. Z Cystersami i ich klasztorami można się również spotkać w tak malowniczych miejscowościach, jakimi są Santes Creus oraz Montblanc. Wędrując tym szlakiem, każdy może się przekonać o tym, jak bogatym i pełnym historycznych pamiątek krajem jest Hiszpania.

Wyjątkowy urok oraz rewelacyjne zagospodarowanie to czynniki, dzięki którym Costa Dorada cieszy się sławą i wielką popularnością. Wczasy w tej części Hiszpanii to szansa na urlop pełen przygód oraz na poznanie jednego z najwspanialszych regionów tego kraju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here