Narty w Polsce– to świetny pomysł.

0
2485
Narciarstwo
Narciarstwo

Czy polscy miłośnicy i pasjonaci sportów zimowych, a szczególnie nart, muszą tak wiele płacić na zagraniczne dalekie i drogie wyprawy do odległych krajów, jak Hiszpania, Francja, Włochy, czy Szwajcaria? Czy w Polsce nie ma świetnie zagospodarowanych, komfortowych i przystosowanych dla potrzeb narciarzy i snowboardzistów ośrodków sportów zimowych? Wręcz przeciwnie. Na terenie naszego kraju czeka sporo miejscowości, które idealnie nadają się na realizowanie wymarzonych sportów zimowych. W miejscowościach tych znajdują się ośrodki i kurorty komfortowo zagospodarowane dla potrzeb turystów. Na ich terenie można znaleźć wiele kwater oferujących niedrogie noclegi, które idą w parze z bardzo dobrymi warunkami zakwaterowania.

Szczyrk
Szczyrk

Gdzie warto wybrać się na narty?
Jedną z najbardziej popularnych miejscowości jest Szczyrk. To modny ośrodek turystyczny, który jest położony w Beskidzie Śląskim.
W Szczyrku warto odwiedzić Kompleks Narciarski o nazwie „ Biały Krzyż”. Szczególnie początkujący znajdą tu łatwe trasy nadające się do nauki jazdy na nartach. Wcale nie musimy jechać za granicę. Dużą atrakcją dla turystów jest Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu.
Obok Szczyrku, do najbardziej znanych w Beskidach, należą ośrodki narciarskie w Wiśle, Ustroniu, Zawoi, Krynicy.
Ośrodki te oferują turystom nowoczesne wyciągi, trasy zjazdowe oraz trasy biegowe. Trasy narciarskie posiadają różną skalę trudności, a więc każdy znajdzie tu swoje miejsce, w którym doskonale się odnajdzie.

Zakopane
Zakopane

Bardzo kuszącym, doskonale znanym i chętnie odwiedzanym już od lat ośrodkiem zimowych sportów jest Zakopane. Tu na narty przyjeżdża wielu miłośników tego sportu z całej Polski, a nawet Europy.
Zakopane, podobnie jak inne ośrodki, sezon narciarski rozpoczyna Świętami Bożego Narodzenia.
Sezon ten trwa do kwietnia. Pogoda potrafi czasami płatać figle, ale generalnie najlepsze warunki panują tu w marcu. Bywają lata, że można w tych okolicach pojeździć sobie nawet w maju albo czerwcu.

Karpacz
Karpacz

Warto też wspomnieć o miejscowościach znajdujących się na terenie Sudetów.
Jednym z najważniejszych jest Karpacz i Szklarska Poręba.
W Karpaczu mogą jeździć zaawansowani w jeździe, ale też znajduje się dużo wyciągów dla początkujących narciarzy. Ciekawostką jest to, że wśród kilkunastu stoków narciarskich, cztery z nich to stoki sztucznie naśnieżane.
Szklarska Poręba posiada kilkanaście kilometrów tras narciarskich. Większość z nich usytuowana jest na stokach Szrenicy.

Narciarstwo biegowe
Narciarstwo biegowe

Dla miłośników biegania na nartach idealną i wymarzoną bazą może okazać się Karłów. To piękna i malownicza wieś, która znajduje się w Górach Stołowych. Jest tu bardzo dużo szlaków narciarskich. W miejscowości tej można znaleźć tanie noclegi. Z tych ofert skorzystało już bardzo dużo turystów i miłośników sportów narciarskich.
Wymienione miejscowości są doskonałymi miejscami dla dużej rozpiętości wieku. Znajdą tu wspaniałe szlaki małe dzieci oraz doświadczeni albo początkujący narciarze.
Życzymy wspaniałych wrażeń!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here