Odchudzanie – tabletki a inne metody

0
1911

Każdy, kto boryka się ze zbędnymi kilogramami, chciałby ich jak najszybciej się pozbyć. Ale wszystkie te osoby doskonale zdają sobie sprawę z tego, że utrata dodatkowych kilogramów wcale nie jest taka łatwa. Trzeba sporego poświęcenia oraz wyrzeczeń, by walka ze zbędny balastem zakończyła się sukcesem.

Tabletki odchudzające albo diety odchudzające są najczęściej wybieranymi metodami. Rzadko kiedy sięgamy po aktywność fizyczną. Warto więc zastanowić się, który ze sposobów jest najbardziej skuteczny.

JAK DZIAŁAJĄ TABLETKI NA ODCHUDZANIE?
Tabletki na odchudzanie, w chwili gdy pojawiły się na rynku, stały się bardzo popularne. Właściwie nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że mamy już taką naturę, która każe nam szukać takich metod, które pozwolą nam na odchudzanie bez żadnego wysiłku. Ale czy jest to w ogóle możliwe?

Tabletki odchudzające mogą działać na kilka sposobów. Warto bowiem wiedzieć, że na rynku dostępne są suplementy diety, które albo przyspieszają spalanie tłuszczu, albo też hamują uczucie głodu. Dostępne są również środki typowo przeczyszczające. Te zaś ze względu na to, że najczęściej zaburzają przemianę materii, prowadząc do zaparć i innych problemów, nie są polecane.

Tabletki, które przyczyniają się do przyspieszenia procesów spalania tłuszczu to tak zwane fat-burnery, czyli „spalacze tłuszczu”. Są to specyfiki, które zawierają w swoim składzie odpowiednie substancje. Przyczyniają się one do pobudzenia procesów termogenezy, co powoduje, że tłuszcz jest transportowany do mitochondriów i tam zamieniany na energię. Trzeba jednak mieć świadomość, że fat-burnery są skuteczne pod jednym a zarazem najważniejszym warunkiem – chodzi o jednoczesną aktywność fizyczną. W tabletkach na odchudzanie przyspieszających proces spalania tłuszczu może znajdować się między innymi: L-karnityna, kofeina, garcinia cambogia.

Tabletki na odchudzanie, które należąco grupy tak zwanych supresantów apetytu. Są to specyfiki, których mechanizm działania może przebiegać w dwojaki sposób. Bez względu na to, oba rodzaje preparatów przyczyniają się do zahamowania apetytu. Supresanty apetytu mogą działać w ten sposób, że pod wpływem wody zaczynają pęcznieć w żołądku. W ten sposób znaczna część żołądka zostaje wypełniona, a co za tym idzie – przestajemy odczuwać głód. Warto także mieć świadomość, że preparaty na odchudzanie mogą oddziaływać na ośrodek apetytu w mózgu. Substancje zawarte w tabletkach oddziałują na podwzgórze, dając sygnał że żołądek jest już pełny. W ten sposób dochodzi do przekształcenia mechanizmu głodu w mechanizm sytości.

Bezpieczeństwo tabletek na odchudzanie
Warto zastanowić się, czy tabletki na odchudzanie są bezpieczne? Czy – podobnie jak tabletki na przeczyszczenie – nie zaburzają procesów przemiany materii? Okazuje się, że nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. A to dlatego, że wiele zależy od tego, jakie specyfiki wybieramy. W wielu preparatach na odchudzanie, ale pochodzących z niesprawdzonego źródła, można znaleźć zabronione substancje, np. efedrynę, która – stosowana na dłuższą metę – ma negatywny wpływ na nasz organizm, stwarzając zagrożenie zdrowia.

Warto także mieć świadomość, że bezpieczeństwo suplementów diety na odchudzanie uzależnione jest również od tego, czy postępujemy zgodnie z informacjami podanymi na opakowaniu.

DIETA ODCHUDZAJĄCA A SKUTECZNOŚĆ
Poza tabletkami, schudnąć można stosując odpowiednią dietę. Najbardziej popularne są te, które nie zawsze są korzystne dla zdrowia. Warto być czujnym szczególnie wtedy, gdy wybieramy diety bardzo restrykcyjne, które mogą prowadzić do poważnych niedoborów witamin i minerałów, co ma negatywny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Na „diety cud” trzeba uważać również z innego powodu. Chodzi przede wszystkim o efekt jo-jo. Jeśli szybko pozbędziemy się zbędnych kilogramów, a jeszcze szybciej powrócimy do dawnych nawyków żywieniowych, nie ma się co łudzić że uzyskana masa ciała będzie wiecznie trwać. Szybko przekonamy się, jak silny jest efekt jo-jo. W ciągu krótkiego czasu kilogramy, których się pozbyliśmy powrócą do nas jak bumerang – ze zdwojoną siłą.

ROLA ĆWICZEŃ W ODCHUDZANIU
Zbędnych kilogramów można pozbyć się, ćwicząc. Trzeba mieć jednak świadomość, że koniecznością jest wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Najlepsze efekty przynosi trening co drugi dzień, przez 40-60 minut.

PODSUMOWANIE
Czy tabletki odchudzające mogą okazać się skuteczne? Czy są w stanie wygrać z innymi metodami? Okazuje się, że skuteczność preparatów jest wysoka. Trzeba mieć jednak świadomość, że takie suplementy to tabletki wspomagające odchudzanie. Łykanie ich nawet codziennie, nie wykonując żadnych ćwiczeń czy też nie zmieniając swojego dotychczasowego jadłospisu na niewiele się zda.

Jeśli chcemy schudnąć za pomocą tabletek, trzeba zacząć ćwiczyć (szczególnie jeśli łykamy fat-burnery) oraz ograniczyć kaloryczność posiłków. Tylko w ten sposób uda się nam pozbyć zbędnych kilogramów, a walka z nimi nie będzie tak wymagająca i uciążliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here