Odkryj piękno włoskich gór: Trydent i Górna Adyga czekają!

0
2357

Dla jednych Włochy to piękne miasta oraz malownicze wybrzeża, na terenie których wczasy oferują niemal wszystkie biura podróży. Dla innych ten kraj to wiele pięknych zakątków, górskie scenerie oraz wspaniałe miejscowości, które ukryły się w mniej znanych dolinach. Dla tych, którzy kochają góry, idealnym celem niejednej wycieczki mogą się okazać tak piękne krainy, jak Trydent oraz Górna Adyga. Jakie atrakcje na ich terenie są w szczególności promowane przez biura podróży?

Włoskie Dolomity i ich skarby
Dla miłośników spędzania czasu w aktywny sposób Włochy to przede wszystkim piękne Dolomity. Tu można urządzać piesze wycieczki, choć i kajakarstwo górskie cieszy się tu ogromna popularnością. Biura podróży od lat oferują też wyjazdy na narty do tutejszych ośrodków sportów zimowych, które zyskują coraz większe uznanie na całym świecie. Trydent oraz Górna Adyga są jednocześnie krainami wyjątkowo interesującymi dla tych, dla których liczy się przede wszystkim wspaniała kultura i niezwykła tradycja. Tu wpływy włoskie i niemieckie pięknie łączą się ze sobą, dzięki czemu w tej części państwa włoskiego panuje niezwykła atmosfera. A jakimi atrakcjami może się pochwalić ten region? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

Z wizytą w Trydencie
Trydent to najważniejsze miasto w tej części kraju, zatem nic dziwnego, że większość turystów swe wycieczki po górskiej części Włoch zaczyna właśnie na jego terenie. Biura podróży cenią to miasto, które zachwyca i ciekawa okolicą, i wspaniałymi atrakcjami leżącymi na jego terenie. Koniecznie trzeba zwiedzić tutejszy Zamek Dobrej Rady oraz katedrę św. Wigiliusza, która jest ciekawym połączeniem architektury romańskiej i gotyckiej. Wiele cennym pamiątek czeka też na tych turystów, którzy zdecydują się zwiedzić miejscowe Muzeum Diecezjalne. Zachwycić może również Muzeum Nauk Przyrodniczych, dzięki któremu każdy turysta może zdobyć wiele cennych informacji na temat naturalnych bogactw tej części państwa włoskiego.

Włochy dla narciarzy: zimowe kurorty i ich atrakcje
Ta część państwa włoskiego to idealne miejsce na zimowe ferie. Biura podróży chętnie organizują tu wyjazdy na narty, a chętnych na spędzenie zimy na włoskich stokach nie brakuje. Wśród miejsc, które zajmują najważniejsze miejsce w turystycznych ofertach, na szczególne wyróżnienie zasługuje Madonna di Campiglio. To ważny ośrodek narciarski, który latem staje się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla amatorów wspinaczki skałkowej. Nie brak tu również ciekawych tras trekkingowych, w gronie których wyróżnia się niezwykle malowniczy Szlak Wodospadów. Dumą tej części kraju jest też słynna Dolina Słońca – Val di Sole. To ona od lat pojawia się w ofertach, którymi polskie biura podróży przyciągają miłośników sportów zimowych chcących spędzić ferie w wyjątkowo atrakcyjnym miejscu. I tu czeka wiele wspaniałych tras zjazdowych oraz doskonałe warunki pobytu, dzięki którym wypoczynek w tej części Włoch staje się jeszcze przyjemniejszym doznaniem.

Górska przyroda i jej najcenniejsze skarby
Włochy mogą oczarować nas nie tylko pięknymi widokami i cennymi zabytkami. Ten kraj to wspaniałe parki narodowe, których nie brak i na górskich terenach. Miejscem wyjątkowo atrakcyjnym może się okazać Park Krajobrazowy Adamello Brenta, którego symbolem stał się niedźwiedź brunatny. Ważnym miejscem jest tu również Park Narodowy Stelvio, na terenie którego znajduje się słynna Val di Sole. Warto pamiętać, że Park Narodowy Stelvio jest największym parkiem narodowym na terenie Alp, a o jego atrakcyjności decyduje niezwykle bogaty świat fauny i flory. Do najsympatyczniejszych mieszkańców tego parku zaliczają się świstaki, choć to orły stały się jego symbolem i najlepszą wizytówką.

Włochy to kraj niezwykle piękny, a w jego krajobrazie góry zajmują bardzo ważne miejsce. Trydent oraz jego okolice to wyjątkowo atrakcyjny cel wycieczki dla każdego miłośnika aktywnego wypoczynku i przyrody. Biura podróży polecają też znajdujące się w tej części kraju parki przyrodnicze oraz ośrodki sportów zimowych, dzięki którym obszar ten jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku o każdej porze roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here