Odkrywanie Australii. Wielka Rafa Koralowa

0
2052

Dla wielu turystów Australia to piękne plaże oraz możliwość uprawiania sportów wodnych w wyjątkowo atrakcyjnej scenerii. W gronie wyjątkowo popularnych dyscyplin znajduje się tu nurkowanie, a do rozpoczęcia przygody z tym sportem zachęcają podwodne atrakcje tego kraju. Jedną z największych osobliwości, jaką może się pochwalić Australia, jest przecież Wielka Rafa Koralowa. To ona przyciąga miłośników podwodnych atrakcji z całego świata. Co warto wiedzieć na jej temat?

Ta największa rafa koralowa na świecie może zachwycić swym pięknem oraz ogromem. Tworzy ją około 2500 raf połączonych ze sobą w niezwykły, podwodny łańcuch o długości ponad 2 tysięcy km. Wspaniałe koralowce, które można podziwiać w czasie nurkowania w tym rejonie, uznawane są za jedną z największych atrakcji przyrodniczych świata. Ze względu na ich ogromną wartość oraz niezwykłe piękno, rafy te zostały objęte ochroną. Utworzony w latach 70. XX wieku Park Morski Wielkiej Rafy Koralowej szybko trafił na listę UNESCO. Choć ze względu na ochronę przyrody możliwości nurkowania są tu ograniczane, na miłośników podwodnych atrakcji czeka tu wiele ciekawych możliwości spędzania czasu. Na terenie parku można spędzić czas na jednej z około 20 wysp, które przyciągają doskonale rozwiniętym zagospodarowaniem i wspaniałymi atrakcjami. Są one popularnymi miejscami na wczasy dla każdego, komu marzy się Australia i jej najpiękniejsze zakątki. Które z wysp czekających na terenie Wielkiej Rafy Koralowej warto odwiedzić w czasie wędrówek po Australii?

Jedną z ciekawszych wysp jest tu Lady Elliot Island, na terenie której czekają kempingi oraz pola namiotowe. Dobre warunki do nurkowania oraz stosunkowo niskie ceny pobytu czynią zeń atrakcyjne miejsce dla miłośników podwodnych wypraw. Niezwykłym pięknem podbiła serca turystów Heron Island – wyspa uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc na obszarze Wielkiej Rafy Koralowej. Modnymi kurortami przyciąga z kolei wszystkich spragnionych wypoczynku Lindeman Island, na terenie której nie tylko miłośnicy nurkowania mogą liczyć na dobrą zabawę. Przyciągają tu ciekawe szlaki piesze oraz korty tenisowe, a świetne warunki do wędkowania są kolejnym walorem tego miejsca. Dla tych, którzy chcą na terenie Wielkiej Rafy spędzić niezapomniane wczasy z dziećmi, wyspą szczególnie godną polecenia jest South Molle Island. Świetne zagospodarowanie czyni z niej popularny kierunek rodzinnych wyjazdów, w czasie których naukę nurkowania można połączyć z grą w golfa oraz z żeglowaniem. Miłośników przyrody przyciąga z kolei Magnetic Island, której największą atrakcją jest park narodowy. Piesze wędrówki po tutejszych lasach deszczowych cieszą się tu równie wielkim zainteresowaniem, jak nurkowanie wśród wspaniałych raf koralowych.

Wizyta na terenie Wielkiej Rafy Koralowej może się okazać wspaniałą atrakcją dla każdego turysty. To najcenniejszy skarb przyrody, jakim może się pochwalić Australia, a jednocześnie region przyciągający świetnym zagospodarowaniem turystycznym. W tutejszych kurortach każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji, dzięki którym czas spędzony w tym niezwykłym zakątku świata z pewnością nie będzie czasem straconym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here