Pojezierze Drawskie: niezwykła kraina dla każdego

0
970

Malownicze Pojezierze Drawskie to kraina atrakcyjna nie tylko dla miłośników sportów wodnych, pieszych wędrówek czy cennych zabytków. To kraina kusząca wspaniałą przyrodą i wspaniałymi krajobrazami. Na tym niezwykłym terenie Pomorze Zachodnie pokazuje swe wyjątkowo atrakcyjne oblicze, któremu trudno się oprzeć. Jakimi atrakcjami kusi turystów Pojezierze Drawskie? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wizyty na jego terenie?

Drawsko Pomorskie: wokół poligonu
Dobrym punktem wypadowym dla niejednej wycieczki po terenie Pojezierza Drawskiego może stać się właśnie Drawsko Pomorskie. Na jego terenie czeka wiele godnych uwagi obiektów. Jednym z tych najbardziej intrygujących są potężne poligony otaczające miasto, które do dziś są najlepszym dowodem na wysoką wartość strategiczną tego miasta. Z najstarszych czasów na terenie miasta zachowało się kilka interesujących obiektów. Kościół w XIV wieku oraz budowane w tym samym czasie mury obronne to obiekty, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Ci, którzy znajdą dla siebie noclegi w tym mieście, będą mieli nieograniczone możliwości zwiedzania najbliższej okolicy tego miasta. W jego pobliżu czekają dwa popularne kąpieliska: w Karwicach oraz w Gudowie, czeka też kilka perełek dawnej architektury. Jedną z nich jest kościół ryglowy, który znajduje się w niewielkim Suliszewie.

Szczecinek i jego atrakcje
W czasie wycieczki po terenach Pojezierza Drawskiego z pewnością warto zajrzeć do Szczecinka. Wspaniała promenada oraz przystań sprawiają, że można tu znaleźć doskonałe warunki do wypoczynku, można też znaleźć miele ciekawych atrakcji na terenie samego miasta. Z pewnością warto zwiedzić tutejsze Muzeum Regionalne, przyciąga też działające w pobliżu prywatne obserwatorium astronomiczne. Tu prezentowana jest wspaniała kolekcja meteorytów, której z pewnością warto poświęcić odrobinę uwagi. Szczecinek może się też pochwalić dobrze widocznymi pozostałościami dawnego grodziska. By je zobaczyć na własne oczy trzeba wybrać się na spacer na pobliskie wzgórze Świątki.

Czaplinek: wyjątkowe letnisko
Leżący między jeziorami Czaplino i Drawsko Czaplinek jest doskonale znanym letniskiem i jedną z najciekawszych dla amatorów sportów wodnych miejscowości w Polsce. Rzeka Drawa i pobliskie dają tu wiele możliwości nie tylko kajakarzom, ale i tym, którzy chcą wypocząć w pięknej scenerii. Sam Czaplinek, podobnie jak jego najbliższa okolica, może też oczarować ciekawymi zabytkami. W samym letnisku intryguje gotycki kościół NMP, który miał powstać na fundamentach dawnego zamku templariuszy. Wielkim powodzeniem cieszy się również Czaplinek wśród motocyklistów, którzy tu urządzają swe wyjątkowe zloty. Co warto zobaczyć w okolicy tej miejscowości? Ciekawie prezentuje się Stare Drawsko, zachwycić też może Łubowo. Warto też zajrzeć do wsi o nazwie Draskowo, w której czeka i barokowy kościół z XVIII wieku, i najstarszy pałac na terenie całego Pojezierza Drawskiego.

Połczyn-Zdrój: wyjątkowy kurort
Połczyn-Zdrój to nie tylko znane i cenione uzdrowisko, ale i ważny ośrodek na turystycznej mapie Pomorza Zachodniego. Doskonale rozwinięta baza noclegowa oraz malownicza okolica sprawiają, że do Połczyna chętnie zaglądają nie tylko kuracjusze, ale i miłośnicy nadmorskich atrakcji. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Neogotycka świątynia oraz pochodzący z lat 20. XIX wieku browar to jedne z najważniejszych zabytków tego uzdrowiska. Zachwyca również tutejszy Park Zdrojowy, którego początki przypadają na połowę XIX wieku. Do dziś służy on kuracjuszom jako idealne miejsce do spacerów w otoczeniu pięknej zieleni. Połczyn-Zdrój to nie tylko atrakcje czekające na terenie kurortu, ale i malownicza okolica. Z pewnością warto zajrzeć do Świdwina, którego symbolem już dawno stał się okazały zamek joannitów. Zachwycić też może tzw. Dolina Pięciu Jezior, o której coraz częściej mówi się jako o Połczyńskiej Szwajcarii.

Ostoja wspaniałej przyrody
Drawieński Park Narodowy to kolejna atrakcja, której w czasie wędrówek po tej części Polski pominąć nie można. Malownicza dolina Drawy, wyjątkowe jeziora rynnowe oraz liczne gatunki ptactwa stały się najważniejszymi walorami tego miejsca. Drawieński Park Narodowy znany jest również jako jedno z nielicznych w Polsce miejsc, w którym można ujrzeć żółwia błotnego. Dzięki gęstej sieci szlaków turystycznych wszyscy turyści zainteresowani tym wyjątkowym miejscem będą mogli szybko i bezpiecznie dotrzeć do najpiękniejszych zakątków parku, zapoznając się z jego najważniejszymi atrakcjami.

Kuszące swą różnorodnością i dobrym przygotowaniem do obsługi ruchu turystycznego Pojezierze Drawskie z pewnością zasłużyło sobie na uwagę turystów. Ta kraina ma swój niepowtarzalny urok, któremu trudno się oprzeć i atmosferę, dzięki której wypoczynek w tej części Pomorza staje się prawdziwą przyjemnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here