Poker-rozrywka czy uzależnienie?

1
3568

Gry hazardowe stają się coraz popularniejsze, przez co liczba graczy, w miarę orientujących się w zasadach i potrafiących logicznie planować rozgrywkę stale rośnie. Jedną z takich gier jest poker. Bezcelowe byłoby opisywanie jego historii, źródeł powstania, gdyż najważniejsze są zasady.

poker
poker

Poker jest grą, w której brać udział może nieograniczona liczba osób, jednak przesada nie jest wskazana. Optymalna ilość graczy nie powinna przekraczać dziesięciu. Istnieje również wiele odmian gry, w zależności od predyspozycji pokerzysty. Najbardziej rozpowszechniony w sieci jest poker Texas Hold’em. Charakterystyczne dla niego jest to, iż dwóch graczy jeden poprzedzający, a drugi następujący po zawodniku zwanym z angielskiego dealerem wchodzą do gry w ciemno, czyli nie mając wglądu w swoje karty, inni natomiast mogą je wcześniej poznać.

as
as

W innych odmianach pokera zawodnicy, aby rozpocząć rozgrywkę i otrzymać karty zobowiązani są uiścić stawkę wpisową tak zwane ante. Zawodnikom rozdawane zostają karty, ich ilość jest zależna od rodzaju gry, następnie następuje wejście do gry bądź jej opuszczenie określane słowem pas. Poker polega na skompletowaniu jak najlepszego układu kart. Każde rozdanie zwieńczone jest licytacją polegającą na podbijaniu stawki, bądź czekaniu do następnej rundy. Możliwe jest również zagranie All-in polegające na obstawieniu wszystkich posiadanych żetonów. Poker jest typową grą, w której można osiągnąć sukces również nie posiadając szczęścia, a umiejętności. Blefowanie i zachowywanie spokoju, czyli tak zwanej pokerowej twarzy umożliwiają znaczne osiągnięcia. Zwycięża osoba, która na koniec rozgrywki w momencie wyłożenia kart posiada ich najlepszy układ. Poker jest grą opartą w dużej mierze na prawdopodobieństwie. Coraz częściej pokerzyści nie muszą wybierać się do kasyn, aby móc grać za realne pieniądze. Partie prowadzone są na różnych portalach internetowych, choć często bywa to nielegalne. Wyróżniamy dziesięć różnych układów kart ustawionych od najlepszego: poker królewski, poker, kareta, ful, kolor, strit, trójka, dwie pary, jedna para, wysoka karta.

gra karciana
gra karciana

Poker jest obecnie najbardziej cenioną i znaną grą karcianą, Zawody emitowane są w telewizji, ponadto powstaje wiele filmów opartych właśnie na turniejach pokerowych. Dzięki czemu prawie każdy w dzisiejszych czasach zna, choć po części zasady tej gry.

1 KOMENTARZ

  1. Jak każde nowe zainteresowanie, również hazard, poker początkowo jest ciekawą zabawą, nauką, zgłębianiem tajników i sposobów na osiągnięcie sukcesu. Ludzie swój wolny czas poświęcają na rozrywkę, którą może być także hazard, poker. Radość z wygranej czy gorycz porażki przynoszą emocje, urozmaicając monotonię codzienności.

    Z biegiem czasu, zainteresowanie to tak samo jak wiele innych zaczyna się nudzić, bądź brak czasu uniemożliwia dalsze jego zgłębianie. Gry stają się wyłącznie rozrywką i zabawą, w wolnych chwilach. Jednak zdarzają się również takie sytuacje, w których kilkukrotne wygrane zapadają w pamięć rozbudzając chęć próbowania sił ponownie. I tak do skutku. Jak w większości gier opierających się na losie i szczęściu tak również w hazardzie, pokerze nie można wiecznie wygrywać. Stres i nerwy spowodowane coraz gorszą passą sprawiają, że gracz za wszelką cenę pragnie odzyskać stracone pieniądze, mając nadzieję, że kolejna partia okaże się tą szczęśliwą. Jest to pierwszy stopień uzależnienia. Kolejny już doprowadza do wydawania wszelkich zarobionych pieniędzy na gry, obracając zarobkami nie tylko w sposób legalny, ale również niezgodnie z prawem. Wielu ludzi pragnąc pozyskać środki na grę, zdobywa je poprzez kradzież. Ciągła chęć uczestniczenia w rozgrywkach towarzyszy człowiekowi w każdej wolnej chwili, nie może skupić się na pracy, zajęciach, czy rodzinie. Wszystko staje się mniej ważne, odchodzi na dalszy plan. Jest to uzależnienie takie samo jak wszystkie inne i powinno być leczone. Jednak nie wszyscy ludzie są podatni na uzależnienia w równym stopniu, dlatego nie w każdym przypadku zainteresowanie, czy hobby przeradza się w chorobę. Wszystko jest dla ludzi, jednak korzystanie powinno być rozważne, przemyślane i umiarkowane.

    Podsumowując, zjawisko uzależnienia od hazardu, pokera, jest coraz powszechniejsze, często ukrywane i ciężkie do wykrycia. Ludzie nawet w domowym zaciszu dzięki grom online mogą zagłębiać się w ten aspekt. Jednak to jak bardzo pochłonie ich gra, zależy tylko i wyłącznie od rozumu i zdrowego rozsądku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here