Problemy z trądzikiem

0
2001

Wiele osób powyżej 14-15 roku życia zmaga się z problemami trądzikowymi. Dotyczy to również osób powyżej 30 roku życia, które przeszły wiele burzliwych faz trądzikowych i pragną ostatecznie się go całkowicie pozbyć. W młodszym wieku na młodzieńczej skórze trądzik przebiega inaczej ale również intensywniej niż w wieku powyżej 25 lat. Bowiem w wieku starszym, gdzie trądzik przechodził przez wiele faz, skóra jest bardziej zrogowaciała, zniszczona, pojawiają się lekkie blizny a po za tym jest też już starsza i nie wydziela już tak dużej ilości barwników koloryzujących i ujędrniających skórę. Przeważnie trądzik kumuluje się na policzkach twarzy oraz szyi a rzadziej na plecach. Jeżeli posiadamy dość duży trądzik na plecach, należy bezwzględnie przemywać plecy 2 razy dziennie tonikiem antybakteryjnym przeciwtrądzikowym, a udając się do lekarza na pewno zaleci też on branie tabletek w postaci antybiotyku.

Czas brania takich tabletek wynosi przeważnie pomiędzy 14-21 dni i nie wolno wtedy bezwzględne pić alkoholu jak również miesiąc po zaprzestaniu brania tabletek. Jeśli chodzi o dietę warto pić codziennie dużo wody oraz zażywać tran w kapsułkach. Jeżeli w domu mamy twardą wodę warto robić sobie herbatę na bazie wody mineralnej. Alkohol jest dozwolony ale warto go unikać w dużej ilości i można go spożywać najlepiej raz na tydzień lub raz na 2 tygodnie. Nie warto wygniatać krost na twarzy, a szczególnie wtedy kiedy mamy ostre pazury, ponieważ tworzą się wtedy dołki, które później bliznowacieją. Nie warto np. opalać się zbyt często na ostrym słońcu, ponieważ często np. na spalonym nosie pojawiają się białe krosty. Nie należy jednak całkowicie unikać słońca ponieważ nasza skóra potrzebuje też od czasu do czasu ożywczych promieni słonecznych. Warto robić sobie napar z rumianku najlepiej ekologicznego, gdzie moczymy go później w płatkach kosmetycznych i przykładamy na skórę twarzy. Jeżeli zaczynają powstawać nam blizny potrądzikowe to są oczywiście specjalne zabiegi tańsze i droższe, które warto skonsultować z lekarzem. Warto wychodzić też na spacery po deszczu, wtedy mamy bardziej ożywcze powietrze i jeżeli jest również lekki wiaterek to mamy wtedy leciuteńki naturalny peeling naszej skóry twarzy. Wspominając wcześniej o trądziku na plecach bardzo często należy je przemywać, ponieważ nie mogą być one ciągle spocone, dlatego warto często zmieniać ubranie. Niektórzy dla rozbijania trądziku używają preparatu Face Okey. Tutaj mała wzmianka rzeczywiście należy brać 2 tabletki dziennie tego preparatu, ale najlepiej później zrobić 4-5 miesięczną przerwę. Dodatkowo 2 tabletki stosujemy do 26 roku życia, po tym czasie najlepiej 1 tabletkę, ponieważ organizm przyswaja ją już wolniej i broni się też innymi naturalnymi środkami.

Po 30 roku życia jeżeli regularnie dbamy o twarz to w najlepszym wymiarze będą pojawiały nam się tylko drobne krosty i bardziej powinniśmy pomyśleć o kremach peelingach oraz nad poprawą zniszczonego naskórka, który przez wiele lat dręczony był przez krosty. Podsumowując walka z trądzikiem może być bardzo trudna oraz czasochłonna i wykorzystujmy każdą sprawdzoną metodę do walki z tą chorobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here