Ratunku! Internet nie działa!

1
2533
internet nie dziala
internet nie dziala

Choć wielu z nas jest online 24h na dobę i nie wyobraża sobie funkcjonowania w innych warunkach, raz na jakiś czas złe chochliki telekomunikacyjne odcinają nas od Sieci. Co wtedy robić? Przede wszystkim – nie panikować. Z drugiej jednak strony zupełnie spokojne rysowanie prostokątów na pulpicie również nie jest najlepszym pomysłem. Czas odejść od komputera i wziąć się… No właśnie – za co?

”Prosiłam Cię milion razy, żebyś naprawił kran!”
Nie ma, że boli. Wreszcie jest okazja, żeby posprzątać i zadbać o mieszkanie. Sterty ubrań zalegające na wszystkich fotelach w domu nie świadczą o tobie najlepiej. Spójrzmy prawdzie w oczy – żona, która raz w tygodniu przypomina ci o cieknącym kranie, również ma trochę racji. Może wreszcie nadeszła pora, żeby zadziałać? Przecież złożenie ubrań i włożenie ich do szafy wcale nie jest takie straszne, a po wykonanej pracy od razu poczujesz się lepiej. Przewietrz mieszkanie, upierz firany, wymień uchwyty w szafkach. Sprawisz przyjemność nie tylko samemu sobie – wdzięczni będą wszyscy domownicy.

Zamiast facebooka spotkanie przy kawie
Nie miałeś czasu, żeby spotkać się z kimś, za kim naprawdę tęsknisz, a byłeś zawalony robotą? Portale społecznościowe to tylko substytut (i to znacznie uboższy) bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. Nie czekaj, zadzwoń do brata, kuzynki czy koleżanki. Prawdopodobnie już zapomniałeś, jak miło jest posiedzieć z kimś w kawiarence przy wyśmienitej kawie, podyskutować o starych czasach, planach na przyszłość czy pośmiać się ze wspólnych wspomnień. Hej, a czy zwróciłeś uwagę na to, jakie urocze dołeczki w policzkach ma twoja koleżanka, kiedy się śmieje? Jak zabawnie wymawia „rrrrr” twój kuzyn? Nie poczujesz, nie usłyszysz i nie zobaczysz tego na facebooku.

Trochę ruchu nie zaszkodzi
Ruch to zdrowie – ta prawda jest stara jak świat. Cóż, jesteś tą osobą, która zawsze jako ostatnia była wybierana do drużyny? I myślisz, że jest to jakaś wymówka? Przestań. Nawet największy leniwiec jest w stanie znaleźć dyscyplinę dla siebie. Jeśli nie siatkówka i koszykówka, to może ping-pong? Albo bieganie? Kobietom z kolei do gustu powinien przypaść aerobic albo modna ostatnio zumba. Zasada jest jedna – nie siedź bezczynnie. Nawet sam spacer ze słuchawkami w uszach jest lepszym wyjściem niż zaleganie na kanapie. Pada? Ok., możesz zostać w domu. Ale zrób 10 brzuszków. Kilka skłonów. Rozciągnij się. Po prostu zadbaj o swoje ciało.

Hobby trzeba pielęgnować!
Miałeś kiedyś hobby, które nie wymaga dostępu do Internetu? Może warto sprawdzić, czy dalej sprawia ci przyjemność? Zaparz sobie aromatyczną herbatę, ułóż się wygodnie w fotelu i poczytaj tę książkę, która od dawna czeka na regale. Weź do ręki gitarę. Nieważne, że kilka pierwszych akordów nie wyjdzie. Znów sprawia ci to radość, prawda? Upiecz babeczki dla ukochanej osoby. Udekoruj je jakimś optymistycznym wzorkiem. Nieziemski zapach już po chwili wypełni całe mieszkanie. Naszkicuj coś. Namaluj. Sklej model. Pozwól sobie choć na chwilę oderwać się od obowiązków.

Prawda jest taka, że każdy wybór jest dobry, jeśli tylko oderwałeś się od komputera. Po prostu dobrze jest przypomnieć sobie od czasu do czasu jak smakuje życie bez bycia na bieżąco. Bez ciągłego sprawdzania newsów. Bez emotikonek. Bo rzeczywistość również może dawać satysfakcję.

1 KOMENTARZ

  1. Nie jest to nowe rozwiazanie, od dluzszego czasu z tego typu zabezpieczen korzystaja polscy tworcy wideo, na przyklad w uslugach takich jak player. Odtwarzacze, zwykle oparte o technologie Silverlight, wyswietlaja komunikat o bledzie, jesli u ogladajacego wykryta zostanie wtyczka AdBlock.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here