Rowerowa moda, czyli ubiory dla kolarzy

0
2263

Miłośnicy jazdy na rowerze troszczą się nie tylko o swój rower i starannie dobrane akcesoria rowerowe. Wiedzą oni doskonale, że komfort jazdy zależy nie tylko od sprzętu, ale też od stroju. Moda dla rowerzystów to odzież wygodna i funkcjonalna, dzięki której rowerowe wycieczki stają się jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. Jaka odzież najlepiej nadaje się zatem na rower? Jakie stroje są przez miłośników jazdy na rowerze wybierane najchętniej?
Spodenki rowerowe to podstawa w garderobie każdego rowerzysty. Są to specjalne spodenki z lycry lub spodenki wszyte w luźniejsze szorty. Jest to odzież zaprojektowana w taki sposób, by w czasie jazdy skóra była maksymalnie chroniona przed otarciem mogącym powstać z powodu dłuższego siedzenia na rowerowym siodełku. Ochronę taką zapewnia specjalna wkładka, zapewniająca izolację oraz wygodę w czasie jazdy. Równie ważnym elementem kolarskiej garderoby jest koszulka rowerowa. Wykonana (podobnie zresztą jak spodenki) z przewiewnego materiału, pozwala na urządzanie długich treningów bez konieczności martwienia się o przepocony strój. Koszulka taka jest zaprojektowana dodatkowo tak, by nie utrudniać jazdy.

Koszulki rowerowe ściśle przylegają do ciała. Ta cecha jest szczególnie doceniana w chwili, gdy trzeba jechać pod wiatr. Ponieważ rower zmusza do przybierania charakterystycznej, pochylonej pozycji, koszulki takie są dość długie. Dlaczego? Bo dzięki temu mogą one ochronić nerki przed przewianiem. Na chłodniejsze dni niezbędne stają się takie elementy, jak bluza i kurtka. Dzięki temu na rower można wybrać się nawet późną jesienią oraz w mglisty, deszczowy dzień. Z myślą o kolażach powstała specjalna odzież z polaru oraz cieplejszych materiałów zapewniających ochronę przed deszczem. Bluzy z polaru to jedno z rozwiązań, z którego w chłodniejsze dni rowerzyści korzystają wyjątkowo chętnie. Kurtki, które podobnie jak koszulki rowerowe wyróżniają się dość charakterystycznym krojem, stanowią kolejny ważny element w kolarskiej garderobie. Są one dłuższe, gdyż w czasie jazdy na rowerze plecy wymagają maksymalnej ochrony przed wiatrem i chłodem. Rękawiczki rowerowe to kolejny element kolarskiego wyposażenia który pozwala skutecznie walczyć z wilgocią, wiatrem oraz chłodem. Przed wiatrem, a w cieplejsze dni przed słońcem, pozwalają ochronić się specjalne okulary rowerowe. Warto o ich pamiętać, gdyż nawet przy pięknej pogodzie mogą się one okazać cennym wsparciem. Chronią one delikatne oczy przed pyłkami i zanieczyszczeniami, które w czasie jazdy mogą wpadać do oczu, utrudniać jazdę i stać się przyczyną poważnych problemów ze wzrokiem. Buty ze specjalną, sztywną podeszwą oraz kask to kolejne elementy, o których każda osoba kochająca rower powinna pamiętać.

Rowerowa odzież to szeroki asortyment produktów, dzięki którym jazda na rowerze staje się wygodniejsza i bezpieczniejsza. Specjalne kurtki i koszulki, okulary oraz buty czy spodenki na rower – oto elementy kolarskiej garderoby, które oferuje niemal każdy sklep sportowy. Odpowiedni dobór odzieży to wygoda i komfort jazdy, bezpieczeństwo oraz profesjonalny wygląd, który dla wielu miłośników sportu jest również kwestią wyjątkowo ważną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here