Siła własnego umysłu

0
746

Wprowadzenie.
Zamiast zastanawiać się nieustannie co robisz źle, zacznij analizować co możesz zrobić, żeby było dobrze. Najpierw zmień nastawienie i samą myśl, później przejdziesz do czynów.
Jesteś beznadziejny, nic ci nie wychodzi, nie masz pracy lub za mało zarabiasz, nie stać cię na wiele rzeczy, nic się ciekawego w twoim życiu nie dzieje, itd., itd. Brzmi znajomo?

Większość ludzi w ten właśnie sposób użala się nad swoimi wadami, porażkami, niedociągnięciami. Co się z nimi dzieje po takim przemyślunku? Brak wiary w siebie, rezygnacja, dół psychiczny, niechęć do otoczenia, zazdrość, z upływem czasu poddanie się. Czy tak sobie wyobrażają siebie? Nie. Chcieliby się widzieć w zupełnie innym świetle. Pewnych siebie, opanowanych, z pełnym portfelem, w pracy, którą lubią, tętniących życiem. Jakie kroki powzięli w tym kierunku? Właściwie żadnych, stworzyli sobie tylko skryty gdzieś głęboko w marzeniach taki obraz lub jeśli już powzięli jakieś kroki, to bardzo szybko dopadła ich rezygnacja i zwątpienie. Zadajmy im kilka pytań, które nie wymagają odpowiedzi, ponieważ wszyscy doskonale je znamy.

Czy przystępując do klasy pierwszej szkoły podstawowej, umieli pisać, czytać, liczyć? Nie.
Czy nauczyli się tego w pierwszy dzień szkoły? Nie.
Czy otrzymywali same piątki z klasówek? Nie.
Dlaczego więc oczekują, że ich życie stanie się takie jakie by chcieli, satysfakcjonujące, w jeden dzień? To niemożliwe. Ale możliwe jest, aby stało się zadowalające w ogóle. I to jest to, do czego dążyć powinni. To jest też twoim celem. Do dzieła więc.

Swoje wady i niedoskonałości masz opracowane do perfekcji. Teraz skup się na swoich zaletach i sukcesach, które do tej pory osiągnąłeś; Nie ma znaczenia w jakiej dziedzinie. Czujesz dumę wspominając swój zdany egzamin na prawo jazdy? Pamiętasz jaki byłeś zadowolony, a twoje dziecko szczęśliwe, kiedy wytłumaczyć mu matematykę? Masz przed oczami wspomnienie wdzięcznych ci rodziców za przekopany ogródek? Zachowałeś w pamięci pierwszą zdobytą pracę? Jak się teraz czujesz? W jaki stan wprowadziłeś nieświadomie swój umysł? Poczułeś przypływ energii, niewytłumaczalnej siły? Świetnie, o to chodziło. Twoim zadaniem jest utrzymywanie tego stanu, pielęgnowanie go i jednocześnie chowanie swoich wad do wielkiej skrzyni, którą później utopimy w morzu niekończących się sukcesów.

Pomoc i rozwój.
Wyobraź sobie, że jesteś lokomotywą, stojącą do chwili obecnej na błędnym torze i czekałeś, aż zwrotnica przekieruje cię na inny tor. Jednakże bez skutku. Dlaczego? Bo obojętnie czy iglica jest obsługiwana ręcznie czy mechanicznie, to i tak jest potrzebna choćby niewielka ingerencja człowieka. Tak więc, za pomocą tego artykułu wprawiłeś się w ruch. Teraz potrzebujesz siły napędowej, motywatora, swojego maszynisty. Dzięki nim będziesz doczepiał kolejne wagoniki do siebie.

Obejrzyj ‘Sekret’, ‘Siłę spokoju’, ‘Wielkiego Mike-a’, przeczytaj ‘Siłę pozytywnego myślenia’, ‘Obudź w sobie olbrzyma’, ‘ Uwolnij pewność siebie’, poznaj historię takich ludzi jak: Anthony Robbins, Bartek Popiel, Nick Kemp. Niech cię inspirują codziennie, bez przerwy, non stop.

Teraz wyznacz sobie konkretną trasę i stacje, na których będzie postój. Twoimi stacjami mają być rzeczy, warunki, przyzwyczajenia i wszystko to, co czyniło cię do tej pory niezadowolonym człowiekiem. Zmień podejście do ludzi i życia, uśmiechaj się częściej, bądź uprzejmy i miły, panuj nad negatywnymi emocjami. Poszukaj lepszej pracy lub taką, która dawałaby ci 100% radości. Znajdź pasję, która wypełni twój wolny czas i będzie wprawiała cię w fantastyczny nastrój. Poświęć się rodzinie, przyjaciołom, udzielaj się towarzysko, zacznij żyć pełną gębą. Zapomnij o przeszłości, patrz w przyszłość, a bądź w teraźniejszości.

Nie rezygnuj, nie złomuj swojej lokomotywy tylko dlatego, że jakiś trybik przestanie działać i będziesz miał opóźnienie w dojeździe na kolejny przystanek. Napraw go lub całkowicie wymień na inny. Dzięki temu włożysz w swoją maszynę duszę, a po kilku awariach będziesz znał ją jak własną kieszeń.

NLP a jedność ciała i umysłu
Większość naszych problemów psychicznych i socjologicznych bierze się z zakłóceń na poziomie komunikacji. i to nie tylko komunikacji z innymi, ale też komunikacji na poziomie organicznym. Często inaczej reagują nasze emocje, inaczej zachowuje się ciało a na dodatek, na poziomie racjonalnego umysłu, pragniemy zupełnie innych reakcji.

NLP zajmuje się między innymi ujednolicaniem przekazu, nie tylko dla lepszego porozumienia z innymi ale też dla naszego własnego komfortu psychicznego.

Weźmy prosty przykład – nasze przekonania. Wierzymy w coś, np. w to, że jesteśmy w stanie stawić czoło jakimś przeciwnościom, ale z drugiej strony przeciwności tych unikamy. Dlaczego? Dlatego, że powstaje w nas konflikt wiary i racjonalnej trzeźwej oceny rzeczywistości. a jeśli dodamy do tego emocje kwestia ujednolicenia sposobu myślenia, postrzegania i reagowania wydaje się zbyt skomplikowanym procesem, często barierą nie do pokonania.

NLP, zgodnie ze swoimi założeniami, ujednolica nasze reakcje na dwóch poziomach: emanacji zewnętrznej (słownej) i wewnętrznego świata naszej psyche. I jeden i drugi poziom oddziałują na siebie, przy czym NLP największy nacisk kładzie na zewnętrzne przejawy naszej aktywności, tj. jednym z głównych założeń NLP jest założenie, że słowa (aktywność zewnętrzna) kształtują i świat zewnętrzny i nasze wnętrza.

Morał.
Wszystko zależy od ciebie. Nie wyobrażaj sobie, że już jutro twoje życie się zmieni. Do tego potrzeba czasu, wiary, wytrwałości, determinacji i samozaparcia. Jeśli uzbroisz się w te cechy po zęby, nikt już nigdy nie zatrzyma twojej pędzącej lokomotywy. Pamiętaj, że zwyciężają tylko ci, którzy walczą do końca 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here