Skarby greckich wysp. Kefalinia

0
593

Kefalinia jest jedną z tych wysp, na terenie której można spędzić wspaniałe wczasy. Biura podróży pokochały tę grecką wyspę, która przyciąga wspaniałymi widokami i cennymi zabytkami. Jakimi atrakcjami może się zatem pochwalić Kefalinia?

Jednym z ciekawszych miejsc na tej wyspie jest miasto Argostolin. Znane jako wyspiarska stolica przyciąga pobliskimi wzgórzami i malowniczą zatoką. Wycieczki po tym mieście każdemu mogą sprawić wiele radości, a na miłośników historii czekają tu wspaniałe placówki muzealne. Jedną z tych najbardziej atrakcyjnych jest Muzeum Historyczne i Folklorystyczne. W jego zbiorach wyjątkowo pięknie prezentują się stroje ludowe oraz dawne narzędzia rolnicze. Równie atrakcyjne jest pobliskie Muzeum Archeologiczne, którego zbiory najpiękniej przypominają o długiej historii wyspy. Ta wyspa może się pochwalić i innymi skarbami. Idealnym miejscem na wczasy jest wioska Kastro, znana z pięknych domów oraz długiej historii. Dawniej to ona odgrywała rolę wyspiarskiej stolicy. W jej okolicy przyciąga niezwykła góra Ainos, na której szczycie znajdowało się niegdyś sanktuarium Zeusa. Dziś znana jest ona głównie z takiej atrakcji, jaką jest Park Narodowy Góry Ainos. Wycieczki po jego terenie mogą sprawić wiele radości każdemu, są jednak wyjątkowo kuszące dla miłośników zwierząt. Można tu ujrzeć dzikie konie, które w wyspiarskiej scenerii prezentują się niezwykle ciekawie. Inną miejscowością, którą z pewnością warto odwiedzić w czasie pobytu na wyspie, jest Sami. Ci, którzy spędzają wczasy w jej pobliżu, mają niezwykłą szansę na zapoznanie się z wyspiarskimi perełkami. To groty, których podziemne jeziorka robią ogromne wrażenie na turystach.

Ciekawym miejscem na tej wyspie jest również wioska Fiskardo. Zdaniem wielu to ona jest najpiękniejszą miejscowością na wyspie, a jej symbolem stały się weneckie domu. Wzniesione w XVIII wieku są jej największymi skarbami, a jednocześnie cennymi świadkami historii. Pięknie prezentuje się również tutejszy port, w którym można podziwiać jachty i wycieczkowe promy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here