Skarby RPA: z wizytą w Górach Smoczych

0
1084

Republika Południowej Afryki to kraj niezwykle zróżnicowany pod względem przyrodniczym i krajobrazowy, na terenie którego każdy turysta znajdzie dla siebie moc atrakcji. Wczasy na wybrzeżu to propozycja dla tych, którzy kochają sporty wodne lub też chcą dobrze wypocząć nad morzem. RPA może się pochwalić także licznymi parkami i rezerwatami, na terenie których czekają dzikie zwierzęta oraz bogaty świat afrykańskiej flory. Kuszą też obszary górskie, a wycieczki po nich to kolejna propozycja na spędzenie wyjątkowego urlopu na kontynencie afrykańskim. Jakie atrakcje czekają na tych, którzy zdecydują się wybrać w Góry Smocze?

Walory Gór Smoczych

Góry Smocze to obszar idealny dla tych, którzy w czasie wycieczki po RPA chcą podziwiać wyjątkowe krajobrazy oraz poznawać niezwykle zróżnicowany świat afrykańskiej flory. To największe, a zarazem najpiękniejsze pasmo górskie w południowej części Afryki. Nie brak tu obszarów, które przyciągają rzadkimi gatunkami roślin oraz bujnymi lasami. Rezerwaty przyrody oraz malownicze doliny, jak np. Dolina Tysiąca Wzgórz, stają się zatem atrakcyjnymi celami wypraw. Kuszą też takie atrakcje, jak zapora Indana, w rejonie której można delektować się wspaniałymi widokami. Na terenie Gór Smoczych czekają też ciekawe miejscowości, w których z pewnością warto się zatrzymać na dłuższy postój. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem?

Pietermaritzburg: co warto zobaczyć w tym miejscu?
Jest to jedna z najważniejszych miejscowości na terenie Gór Smoczych. Jej walorem jest piękna okolica oraz ciekawa zabudowa. Turyści, którzy zdecydują się spędzić wczasy w tym miejscu, z pewnością na nudę nie będą narzekać. To miasteczko, założone przez osadników angielskich, ma się czym pochwalić. Jedną z największych atrakcji jest tu wiktoriańska zabudowa, której warto przyjrzeć się dokładniej. W gronie budowli, które skutecznie przyciągają uwagę, wyróżnia się pochodzący z końca XIX wieku ratusz. Dawna siedziba władz burskich jest obecnie jedną z największych atrakcji tej miejscowości. Ciekawie prezentują się również gmachy Zgromadzenia Ustawodawczego oraz Sądu Najwyższego, które przyciągają swą ciekawą formą architektoniczną oraz rolą, jaką odgrywają w życiu lokalnej społeczności. Wiktoriańskie uliczki oraz utrzymany w tym samym stylu dworzec kolejowy to kolejne obiekty, przy których turyści zatrzymują się dość chętnie. Te budowle mają swój wyjątkowy urok i są najlepszymi pamiątkami z dawnych czasów. Dzięki nim każdy może się przekonać, jak trudna i skomplikowana jest historia RPA.

W rejonie Howick
Miasteczko Howick to kolejny cel niejednej wycieczki. Przyciąga ono i uroczą zabudową, i wspaniałą okolicą. Jest to doskonały punkt wypadowy dla tych, którzy chcą odwiedzić pobliskie rezerwaty przyrody. Tym najbardziej atrakcyjnym jest rezerwat zapory Midmar, na terenie którego czekają m. in. nosorożce oraz zebry. Nie brak tu również ośrodków wypoczynkowych, w których wspaniałe wczasy mogą spędzić miłośnicy sportów wodnych. Drugą atrakcją dla miłośników przyrody jest leśny rezerwat Karkloof, którego największym walorem jest bogaty świat drobnych ssaków oraz leśnych ptaków.

W rejonie Harrismith
Harrismith to kolejna miejscowość, która w rozwoju turystyki na terenie Gór Smoczych odgrywa bardzo ważną rolę. Położenie w pobliżu terenów Wolnego Państwa oraz Parku Narodowego Golden Gate Highlands zapewnia jej sporą popularność wśród turystów. To miejsce szczególnie atrakcyjne dla tych, którym marzą się wycieczki w otoczeniu piaskowców przybierających niezwykłe formy. To właśnie one stanowią tutaj największą atrakcję i sprawiają, że spacery po tej części Gór Smoczych na długo pozostają w pamięci.

Najcenniejsze skarby przyrody Gór Smoczych
Góry Smocze to potęga natury. Można ją odkrywać w wielu miejscach, jednak największym uznaniem cieszy się tu rezerwat Kamberg. Przyciąga on wyjątkową scenerią oraz idealnymi warunkami do urządzania pieszych wędrówek. Jest to jednocześnie miejsce atrakcyjne dla miłośników wędkowania, a złowione tu pstrągi smakują rewelacyjnie. Ciekawym miejscem jest także rezerwat Monks Cowl, znany z licznych ośrodków wypoczynkowych oraz ciekawych szlaków turystycznych. Ciekawą formą spędzenia czasu na terenie Gór Smoczych są również wycieczki w rejonie Źródlanej Góry, na którą prowadzi kilka ciekawych tras turystycznych o zróżnicowanym stopniu trudności.

Dla tych, którzy chcą spędzić aktywnie wczasy w RPA, Góry Smocze są obszarem wyjątkowo atrakcyjnym. Wspaniałe widoki i bogaty świat przyrody, w połączeniu z coraz lepszym zapleczem turystycznym sprawia, że turyści zaglądają tu coraz chętniej. Popularność tego pasma górskiego dziwić nie powinna, gdyż jego piękno może na każdym wywrzeć ogromne wrażenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here