Słowackie kąpieliska: które z nich warto odwiedzić?

0
660

Serca polskich turystów podbiła pięknymi krajobrazami, cennymi zabytkami oraz kąpieliskami, na terenie których można połączyć świetną zabawę z wypoczynkiem. Słowacja to bez wątpienia atrakcyjny cel wycieczki dla tych, którzy wizytę na basenach chcą połączyć ze zwiedzaniem najwspanialszych zakątków tego kraju. Które z kąpielisk termalnych warto odwiedzić w tym kraju? Oto kilka propozycji dla tych, którzy na terenie Słowacji szukają wyjątkowych atrakcji.

Trenczyńskie Cieplice
Są jedną z najważniejszych miejscowości uzdrowiskowych i turystycznych na terenie Słowacji Środkowej, a wycieczki z Polski od lat chętnie zaglądają na teren tej miejscowości. Trenczyńskie Cieplice to gorące źródła, które pomagają w walce z takimi chorobami, jak reumatyzm oraz artretyzm. Z powodzeniem można tu leczyć i zaburzenia nerwowe, i choroby układu motorycznego. Można też miło spędzić czas na zwiedzaniu uzdrowiska. Na jego terenie nie brak ciekawych obiektów, wśród których wyróżniają się zabytkowe pensjonaty z XIX wieku oraz łaźnie. Wielką atrakcją jest również tutejsza kolejka elektryczna z początków XX wieku, która od stu lat służy turystom oraz kuracjuszom.

Bojnice
Drugim kąpieliskiem, z którego Słowacja środkowa znana jest w całej Europie, są Bojnice. Tutejsze kąpielisko termalne przyciąga kuracjuszy z odległych regionów, a doskonałe warunki pobytu są dodatkową zachętą do spędzania czasu w tym miejscu. Warto jednak pamiętać, że Bojnice to nie tylko uzdrowisko. To również miejscowość, mogąca być atrakcyjnym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii. Zachwycają historyczne budowle oraz uroczy park zdrojowy, jednak symbolem tej miejscowości stał się potężny zamek. To on przyciąga turystów szukających pamiątek z dawnych czasów oraz tych, dla których Słowacja to przede wszystkim kraj pełen wspaniałych zamków.

Komarno
Słowacja Zachodnia może się pochwalić tak ważnym ośrodkiem turystycznym, jakim jest Komarno. Na turystów czeka tu zarówno kąpielisko termalne, jak i ciekawe zabytki. W czasie wycieczki do tego miasta nikt nudzić się nie będzie, gdyż ciekawych placówek muzealnych oraz perełek dawnej architektury jest tu sporo. Muzeum Kultury Węgierskiej, Stara Twierdza, zabytkowy ratusz oraz wspaniały bastion to największe atrakcje, jakimi może się tu pochwalić Słowacja.

Beszeniowa
Beszeniowa należy do tych kąpielisk, których reklamować nie trzeba. Wycieczki zorganizowane od lat zaglądają tu chętnie, a świetne warunki pobytu oraz wspaniałe baseny sprawiły, że biura podróży już dawno pokochały tę miejscowość. W pobliżu kąpieliska znajduje się inna atrakcja. To barokowy kasztel, który jest jedną z najpiękniejszych budowli tego typu w całym kraju.

Rajeckie Cieplice
Są niewielkim kąpieliskiem, ich największym walorem jest jednak piękne położenie. Rajeckie Cieplice to jedno z tych kąpielisk, dzięki którym Słowacja środkowa cieszy się ogromną popularnością. Bliskość malowniczych terenów górskich oraz panująca na terenie tego uzdrowiska atmosfera to czynniki niezwykle istotne, które zadecydowały o popularności tego miejsca. Liczne hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne sprawiają, że turyści mogą tu liczyć na doskonałe warunki pobytu. Efekt? Udany wypoczynek w pięknej scenerii, dzięki któremu wspomnienia z wycieczki do tego kurortu na długo pozostaną w pamięci.

Dunajska Streda
To ciekawe miasto, leżące na terenie Słowacji Zachodniej, może się pochwalić kąpieliskiem termalnym oraz pięknym kompleksem krytych, całorocznych basenów. Warto też wybrać się na spacer w rejon rynku, przy którym wznosi się sporo zabytkowych obiektów. Do najcenniejszych zabytków zalicza się tu gotycki kościół z XIV wieku oraz barokowy pałac z XVIII wieku. W jego murach mieści się Muzeum Żytniego Ostrowa, które skupiło się na upowszechnianiu wiedzy na temat kultury i historii regionu. Na miłośników sztuki czeka tu z kolei Galeria Węgierskich Malarzy Współczesnych, znana jako miejsce organizacji popularnych warsztatów artystycznych. Wielu wrażeń mogą też dostarczyć wycieczki po najbliższej okolicy tego miasta, przy czym największe wrażenie na turystach wywiera niewielkie miasteczko Samorin. Liczne atrakcje sprawiają, że tutejsze kąpielisko termalne jest doskonale znane, a jego sława już dawno przekroczyła granice Słowacji.

Pieszczany
Leżące nad Wagiem Pieszczany znane są zarówno jako popularne uzdrowisko, jak i kąpielisko termalne. Wizyta na terenie tego kurortu to szansa na poznanie jednego z najpiękniejszych ośrodków, jakimi zadziwia Słowacja. Łaźnie, sanatoria oraz park zdrojowy – oto atrakcje, które pozwalają w miły i ciekawy sposób wypoczywać również poza terenem kąpieliska.

Rajec
W gronie najpopularniejszych kąpielisk słowackich znalazł się również Rajec. Tutejsze kąpielisko mineralne przyciąga przede wszystkim wspaniałą okolicą oraz bliskością Małej Fatry. Zachwyca też kompleks nowoczesnych basenów, które przyciągają tu miłośników leczniczych kąpieli z całej Europy. W efekcie Rajec stał się jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości na terenie Słowacji środkowej, a w gronie spędzających tu czas turystów nie brak i Polaków.

Liptowski Jan

Liptowski Jan to jedno z tych kąpielisk, które polscy turyści zaczynają dopiero poznawać. Jest to wspaniałe uzdrowisko, którego najcenniejszym skarbem są mineralne kąpieliska. Jest to jednocześnie miejscowość bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Czeka wspaniała okolica oraz ciekawa zabudowa. Gotycki kościół św. Jana Chrzciciela oraz ciekawe dworki to obiekty, które z pewnością warto zobaczyć w czasie spacerów po tym uzdrowisku. Nie brak też ciekawych miejscowości w okolicy, na terenie których można wypoczywać w pięknym otoczeniu. Miejscem wyjątkowo pięknym jest Janska Dolina, która cieszy się wielką sympatią polskich turystów. Demianowska Jaskinia Wolności oraz Demianowska Jaskinia Lodowa to kolejne atrakcje, które czekają w niewielkiej odległości od tego kurortu.

Słowackie kąpieliska termalne mają wyjątkowy urok. Każde z nich każdy może się pochwalić licznymi atrakcjami, każde z nich zachwyca unikalnym charakterem i wyjątkowym klimatem. Czas spędzony na ich terenie każdemu może sprawić wiele radości, zatem popularność słowackich kurortów dziwić nie powinna nikogo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here