Spotkania z dinozaurami: moc zabawy dla całej rodziny

0
1119
prehistoryczne gady

Gdzie w Polsce można spędzić czas na zdobywaniu wiedzy o dinozaurach i dobrej zabawie jednocześnie? W jakich miejscowościach czekają na nas prehistoryczne gady? Oto miejsca, które każdemu miłośnikowi dinozaurów zapewnią moc radości i które mogą się okazać atrakcyjnym celem rodzinnej wycieczki. Gdzie zatem warto się wybrać?
2
Bałtów i jego atrakcje
Największą atrakcją Bałtowa stał się wielki kompleks turystyczny, składający się z dwóch obiektów. Jednym z nich jest niezwykłe ZOO, na terenie którego można przeżyć niezwykłą przygodę typu safari. Drugą atrakcją jest park pełen dinozaurów oraz prehistoryczne oceanarium. Z myślą o turystach przygotowano tu wiele innych atrakcji, w tym wspaniały park rozrywki. Wielu wrażeń może też dostarczyć spływ tratwami lub kajakiem. Dzięki tym atrakcjom w Bałtowie można przeżyć wspaniałą, rodzinną przygodę. To miejsce jest o tyle niezwykłe, że w Bałtowie faktycznie odkryto wiele pamiątek związanych z dinozaurami. Po przeprowadzeniu gruntownych badań utworzono tu pierwszy w Polsce park jurajski z prawdziwego zdarzenia. Dziś jest on jedną z największych atrakcji województwa świętokrzyskiego i głównym celem wielu rodzinnych wypraw.

3
Solec: nie tylko dinozaury
Moc atrakcji czeka i na tych turystów, którzy zdecydują się odwiedzić Solec. I tu można spędzić czas w otoczeniu dinozaurów, i tu można w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat dziejów Ziemi.
Muzeum Ziemi
Wizyta w Muzeum Ziemi to wielka gratka dla miłośników skamieniałości, z kolei miłośnicy flory zachwyceni będą tutejszym Ogrodem Zimowym. Można się w nim zapoznać z ciekawymi gatunkami roślin, w gronie których znalazły się gatunki egzotyczne oraz reliktowe.
5
W Solcu czekają też gigantyczne owady, z którymi można się spotkać w czasie spaceru po Parku Owadów. Nie brak też takich atrakcji, jak nowoczesne kino oraz wspaniale urządzony park rozrywki.
krasiejow mapa parku
Tunel Czasu Krasiejów
Krasiejowskie skarby
Na terenie wykopalisk w Krasiejowie również czeka moc atrakcji. W miejscu, w którym odkryto pozostałości dinozaurów, czeka dziś rodzinny park pełen atrakcji. Kusi ścieżka dydaktyczna, przy której ustawiono modele dawnych gadów. Czeka też pawilon wystawowy oraz oceanarium. Wielką atrakcją dla każdego jest też podróż Tunelem Czasu. I tu najmłodsi mogą spędzić czas na zabawie, a karuzele i place zabaw zapewniają im dobrą rozrywkę przez cały dzień. Tu również powstaje ciekawy pawilon wystawowy, w którym już niebawem będzie można zapoznać się z historią człowieka oraz jego ewolucji.
Place Zabaw Krasiejów
8

Wśród ruchomych dinozaurów
Ryczą, plują i poruszają się… Najmłodszym dostarczają wiele radości, choć niektórzy w lękiem patrzą na dinozaury groźnie poruszające szczekami. W Zatorze, w niewielkiej odległości od Oświęcimia, można spędzić całe dzień wśród dinozaurów. W tutejszym parku zadbano o moc atrakcji dla każdego. Są zatem i ruchome gady, i ciekawa wystawa poświęcona dawnym olbrzymom. W czasie wycieczki do tego parku można też doskonale się zabawić, a to dzięki licznym atrakcjom dla najmłodszych. Karuzele i place zabaw sprawiają, że tu na nudę narzekać nie można.
mapa

Z wizytą w Jurowicach
W Jurowicach koło Białegostoku czeka na miłośników dinozaurów wielka atrakcja. Na terenie tutejszego parku można nie tylko zdobyć wiele ciekawych informacji na temat historii naszej planety, ale też miło spędzić czas w towarzystwie potężnych gadów. Modele dinozaurów oraz liczne karuzele i atrakcje dla najmłodszych sprawiają, że w tym miejscu każdy może doskonale się zabawić.
9
Spotkania z dinozaurami mogą dostarczyć wielu emocji. Dla najmłodszych wizyta w takich parkach to przede wszystkim świetna zabawa. Dla tych nieco starszych wycieczki po parków jurajskich są jednocześnie doskonałą lekcją. Każdy z tych parków ma swój urok i unikalną wartość, każdy z nich zasługuje na uznanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here