Sztuka kupowania prezentów

1
2540

W okresie świąt Bożego Narodzenia ludzie wcielają się w role Świętych Mikołajów. Znakomita większość ma problem z podejmowaniem przedświątecznych decyzji zakupowych. Skutkuje to w kupowaniu podarunków na ostatnią chwilę, wybieraniu banalnych zestawów promocyjnych i ogólnym niezadowoleniu z własnoręcznie przygotowanych prezentów. Można jednak rozwiązać ten problem. Naprawdę każdy ma zdolność do obdarowywania innych rzeczami, które je ucieszą. Ta umiejętność przychodzi wraz ze znajomością charakteru człowieka, którego pragnie się uszczęśliwić.

Jest to podstawowy element wyboru właściwego podarunku. Znając dobrze drugą osobę można łatwo wywnioskować czego potrzebuje i z jakich upominków może się cieszyć. W codziennych kontaktach można znaleźć tysiące inspiracji na prezenty pod choinkę dla ukochanych osób. Zwrócenie uwagi na często pojawiające się słowo „chcę” jest świetnym źródłem pomysłów na prezenty. Ile razy potencjalny Święty Mikołaj słyszy je w ciągu roku? Specyficzne nawyki i upodobania bliskiego mogą dostarczać wyjątkowych wskazówek do zakupu czegoś, co usprawni jego życie codziennie. Na przykład, osoby które nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez przygotowanego prowiantu, zadowoli dobrej jakości pojemnik na żywność czy kubek termiczny.

Wielu bliskich dawno, a często nigdy nie zaznało luksusu – poczują się oni jak w niebie, jak dostaną zabieg w SPA czy luksusową lekcję golfa. Często okazuje się jednak, że obdarowywani nie mają zaspokojonych nawet podstawowych potrzeb. Nie posiadają ciepłych ubrań, dobrych butów, kosmetyków do codziennej higieny, albo w ich domu brakuje usprawniających prace domowe sprzętów. W takim wypadku chyba najodpowiedniejszym podarunkiem byłaby rzecz, która pomogłaby te pragnienia zaspokoić. Nie bez znaczenia jest znajomość zainteresowań obdarowywanego. Osoby mające prawdziwą życiową pasję zawsze uznają za najlepszy prezent rzeczy pomagające ją rozwijać. Jeszcze lepiej, jeśli dopiero zaczynają swoją przygodę z nowym hobby, prawdopodobne jest bowiem wtedy to, że mają wysokie potrzeby związane z określonym zajęciem. Dobrze znana osoba zazwyczaj nie kryje się ze swoimi talentami, a dobry Święty Mikołaj je szybko wychwytuje i wykorzystuje w planowaniu podarunków. Umieszcza pod choinką zaproszenie na ciekawy kurs, albo akcesoria pomagające rozwinąć wrodzone zdolności. Bardzo dobry efekt dają też prezenty, których nie mieszczą się pod choinką. Do tych należy na przykład remont pokoju dziecka, załatwienie jakiejś ważnej sprawy, zaoferowanie bezinteresownej pomocy.

Warto pomyśleć także o upominkach pamiątkowych – albumach zdjęciowych, grawerowanej biżuterii. Takie podarunki nie pozwolą zapomnieć o osobie, która się wcieliła w Mikołaja. Osobom z poczuciem humoru spodobają się praktyczne akcesoria z zabawnymi akcentami, a typy sentymentalne będą zadowolone z odnowienia bliskich im przedmiotów np. krzesła bujanego zmarłej babci.

Idealny prezent pod choinkę nie musi być drogi, a może nie kosztować nawet złotówki. Powinien zaś odpowiadać w stu procentach prawdziwym pragnieniom i potrzebom obdarowywanego. Najważniejszy jest bowiem efekt „WOW”, a Święty Mikołaj jest najszczęśliwszy słysząc od bliskiej osoby słowa „Zawsze o tym marzyłem!”. Dlatego właśnie nie warto dać się zwodzić reklamowej przedświątecznej papce, która próbuje wmówić społeczeństwu, że każdy pragnie nowego smartfona czy luksusowej linii kosmetyków. To oczywiście wierutna bzdura. W rzeczywistości, bliscy sobie ludzie doskonale wiedzą, czego chcą ich obdarowywani i potrafią „to coś” odnaleźć.

1 KOMENTARZ

  1. Mam nadzieję, że za knlejoym razem się uda. Prf3bowałem już ze 6 razy bez powodzenia.Zdrowych i spokojnych Świąt życzę. A na Nowy Rok jeszcze tu wrf3cę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here