Szwajcarskie TOP10: to musisz zobaczyć!

0
622

Piękne widoki, przyrodnicze bogactwo oraz miasta, które zachwycają swym historycznym charakterem – oto atrakcje, którymi Szwajcaria przyciąga turystów z całej Europy. Wycieczki po tym kraju mogą okazać się wspaniałym doświadczeniem dla każdego miłośnika podróży. Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas takiej wyprawy? Oto 10 najważniejszych atrakcji, których podczas takiej wycieczki pominąć nie można.

Miejsce 10: Szafuza
Szafuza to miejscowość, która może zaintrygować swym przemysłowym charakterem. Nie oznacza to jednak, że miasto to nie może być atrakcyjne dla turystów. Wręcz przeciwnie. Wycieczki po terenie Szafuzy mogą przynieść wiele możnych wrażeń. Ciekawe domy z XVI – XVIII wieku oraz pochodzący z XII wieku kompleks klasztorny są tu atrakcjami, dzięki którym Szafuza jest bardzo chętnie odwiedzana przez gości.

Miejsce 9: Sankt Gallen
To ważny ośrodek koronkarstwa, do którego w czasie wycieczki po Szwajcarii z pewnością warto zajrzeć. Na turystów czeka tu barokowa katedra, uznawana za jedną z najciekawszych budowli w tym stylu w całym kraju. Kusi też zabytkowy klasztor, znany ze wspaniałej biblioteki oraz muzeum, w którym można podziwiać ciekawe koronki oraz tkaniny – symbole Sankt Gallen.

Miejsce 8: Winterthur
To miasto przyciąga przede wszystkim wspaniałą zabudową. Na jego terenie nie brak perełek dawnej architektury, przy czym najciekawsze domy pochodzą z XVI i XVIII wieku. Dodatkową atrakcją są tu liczne galerie, w których można podziwiać wyjątkowe kolekcje obrazów.

Miejsce 7: Biel
To ciekawe miasto, którego dumą jest średniowieczna starówka oraz położenie w pobliżu malowniczego jeziora. Biel jest jednym z tych miast, z których Szwajcaria może być dumna. Cenne znaleziska archeologiczne przyciągają turystów, podobnie jak wspaniała zabudowa. Mimo to prężnie rozwija się tu nowoczesny przemysł, dzięki czemu Biel jest nie tylko ważnym ośrodkiem turystycznym, ale i gospodarczym. Zachwycić tu może i piękna okolica, która sprzyja aktywnej turystyce. Z pewnością warto wybrać się do pobliskich wąwozów, które ze względu na swe piękno już dawno zostały nazwane „bramą do Jury”.

Miejsce 6: Lucerna
Ten znany ośrodek turystyczny przyciąga piękną starówką, której największą ozdobą są zabytkowe mosty. Kuszą też zabytkowe świątynie, w gronie których wyróżnia się barokowa świątynia jezuitów. Największą atrakcją miasta jest jednak Jezioro Czterech Kantonów, które znane jest z ciekawej oferty wycieczkowych rejsów.

Miejsce 5: Thun
Położone nad jeziorem o tej samej nazwie, miasto Thun jest kolejnym ośrodkiem turystycznym, dzięki któremu Szwajcaria jest krajem idealnym na krajoznawcze wycieczki. Thun przyciąga też ciekawą zabudową, w której wyróżniają się dawne fortyfikacje. Na turystów czeka tu zamek z piękna Salą Rycerską oraz Muzeum Historyczne, w którym prezentowana jest ciekawa kolekcja dawnej broni.

Miejsce 4: Bazylea
To jedno z największych miast, jakim może się pochwalić Szwajcaria. Dla wielu turystów spacer po tutejszej starówce staje się wspaniałą przygodą, choć dla miłośników sztuki bardziej emocjonującym doświadczeniem jest wizyta w tutejszych placówkach muzealnych. Zachwyca tutejsze Muzeum Sztuki, intryguje Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Wzornictwa.

Miejsce 3: Berno
Berno to miasto, którego pominąć nie można. To wyjątkowy ośrodek miejski, którego największym walorem jest średniowieczna starówka. Dumą miasta są też piękne fontanny oraz gmachy, które służą władzy państwowej. Pochodzący z XIX wieku gmach Parlamentu Federalnego z pewnością zasługuje na uwagę, z kolei w gronie zabytków sakralnych wyróżnia się gotycka katedra. Berneńskie Muzeum Historyczne, Muzeum Sztuki oraz Szwajcarskie Muzeum Poczty są z kolei najważniejszymi placówkami muzealnymi tego miasta, których w czasie wycieczki po Bernie pominąć nie można.

Miejsce 2: Zurych
Najważniejsze miasto w Szwajcarii z pewnością zasługuje na uwagę. Ciekawe budowle oraz ważne placówki muzealne sprawiają, że ten ośrodek finansowy jest jednocześnie ważnym punktem na turystycznej mapie kraju. Zabytkowe świątynie oraz gmachy świecie walczą tu o uwagę turystów z obiektami, które świadczą o roli tego miasta we współczesnym świecie. Zachwyca też piękna okolica, dzięki której Zurych jest atrakcyjnym punktem wypadowym dla tych, którzy chcą odkrywać najpiękniejsze zakątki w pobliżu tego wielkiego miasta.

Miejsce 1: Jezioro Zuryskie
To niezwykłe jezioro polodowcowe, leżące tak blisko wielkiego miasta, jest chyba najważniejszą atrakcją turystyczną Szwajcarii. Zajmuje ono powierzchnię 88, 66 km², a jego długość wynosi 40 km. Wycieczki wzdłuż jego brzegów to jedno z najciekawszych doznań dla miłośników niezwykłych atrakcji, samo jezioro jest z kolei miejscem atrakcyjnym dla wodniaków, amatorów sportów wodnych oraz tych, którzy chcą beztrosko odpocząć w pięknym otoczeniu.

Szwajcaria to kraj wyjątkowy. Wycieczki po tym państwie to najlepsza okazja do przekonania się o jego niezwykłej różnorodności i bogactwie. Wspaniałe krajobrazy i miejsca, które zadziwiają swą atmosferą to czynniki, dzięki którym turystyka w Szwajcarii zajmuje bardzo ważną rolę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here