Tajemnice sukcesu

0
1893

Z reguły każdy ma jakieś marzenia oraz cele i praktycznie każdy pragnie osiągnąć sukces w wybranej przez siebie dziedzinie. Dopóki marzenie jest tylko pragnieniem – z reguły pozostaje na tym etapie. Bowiem pragnienie jest odczuwaniem braku, a z kolei odczucie braku jest programowaniem umysłu na rzeczywistość, w której czegoś nie mamy i nie widzimy żadnych możliwości, aby to mieć. Poczucie braku powoduje zatem myślenie, które zamiast kierować nas do działania i osiągnięcia tego, czego chcemy, wręcz zniechęca nas do działań i zamyka nas w naszym poczuciu braku, beznadziejności i niespełnienia. Ponadto, gdy każdego dnia karmimy swój umysł negatywnymi informacjami z zewnątrz i pesymistycznymi własnymi myślami, to praktycznie sami sobie podcinamy skrzydła kreatywności.

Powinniśmy sobie uświadomić, że każda informacja z zewnątrz ma ogromny wpływ na nasze przekonania, a z kolei nasze przekonania wpływają bezpośrednio na nasze wszelkie działania i przyczyniają się do naszego powodzenia, bądź porażki. Nasze poglądy odzwierciedlają się bowiem we wszystkim, co robimy.
Dlatego przede wszystkim należy filtrować wszelką informację, jaką otrzymujemy z zewnątrz, bez względu na to, od kogo ona pochodzi. Warto zawsze zastanowić się, co wnosi w nasze życie dana informacja i jak oddziałuje na nas podana w niej treść. Selekcja przyjmowanych treści jest konieczna, jeśli chcemy zaprogramować nasz umysł na sukces i nie blokować swoich wrodzonych zdolności do bycia szczęśliwym w każdej sytuacji. Zatem nie bierzmy przykładu z ludzi apatycznych, zniechęconych, leniwych i wiecznie narzekających. Zauważmy, że ludzie z takim podejściem nie odnoszą sukcesów, ani nie czują się szczęśliwi.

Natomiast skupmy się na pozytywnych myślach i na tym, czego naprawdę chcemy oraz na tym, w jaki sposób możemy to osiągnąć. Przystąpmy do działania, nie zrażając się trudnościami i rywalizacją wywołaną przez innych. Nie żyjemy po to, by ścigać się z innymi, bo tzw. „wyścig szczurów” jeszcze nikogo nie uszczęśliwił. Zróbmy to, o czym marzymy, tylko dlatego, że tego chcemy i dlatego, że to współgra z nami, a nie po to, by stać się lepszym od kogoś drugiego i odczuwać wyższość nad innymi.

Jeśli spełnianie marzeń jest realizowaniem siebie, swoich potencjałów i zamiłowań, ale nie kosztem innych, to praktycznie zawsze jest zwycięstwem.
Dla jednym sukcesem jest kariera, dla innych szczęście osobiste. Ale jedno wcale nie musi przeczyć drugiemu. Można świetnie realizować się zawodowo, a jednocześnie z powodzeniem spełniać się w roli matki, ojca, męża, żony, czy przyjaciela. Jest możliwe odnoszenie sukcesów na wszystkich polach, ale pod warunkiem, że mamy właściwe podejście do życia.

Czego zatem powinniśmy unikać? Nie czytajmy przygnębiających wiadomości, ani nie słuchajmy krytycznie nastawionych do życia osób. Sami też nie generujmy myśli, które nas blokują, które wyzwalają w nas lęk przed działaniem i niewiarę we własne siły. Natomiast wsłuchujmy się w swój wewnętrzny głos, który podpowiada nam, co możemy zrobić, aby być szczęśliwym człowiekiem.
Jeśli jednak nie potrafimy zapanować nad własnym pesymizmem, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że własny umysł, jak i własną podświadomość można przeprogramować tak, aby służyły realizacji naszych celów. Aby to nastąpiło, otaczajmy się tym, co pozytywne i przy czym dobrze się czujemy, a w wolnych chwilach słuchajmy muzyki, która dobrze wpływa na nasze samopoczucie. Uprawiajmy jakieś hobby – najlepiej takie, które jest naszą największą pasją. To właśnie dzięki swojej pasji wielu ludzi zrealizowało największe swoje marzenia i osiągnęło największe sukcesy. Tylko ludzie z entuzjazmem osiągają swoje najwyższe cele i szczęście.

To my sami własną postawą przywołujemy sukces lub porażkę. Wpływamy na rzeczywistość poprzez nasze myśli, przekonania, słowa, emocje i czyny. Niskie, negatywne emocje, takie jak na przykład zazdrość czy lęk, zawsze będą utrudniać nam osiągnięcie celu, podobnie jak negatywne myślenie będzie negatywnie programowało nasze życie lub wręcz powstrzymywało nas przed skutecznym działaniem.

Jeśli zatem chcemy osiągnąć sukces, powinniśmy dostrzegać wszystkie pozytywy danej sytuacji i wszelkie okazje do realizacji celów. Powinniśmy doceniać też nasze własne potencjały oraz czuć się ludźmi sukcesu. Każdy zasługuje na sukces i szczęście, ale do tego potrzebne jest poczucie własnej wartości, nad którym warto od razu zacząć pracować i zawsze zauważać swoje pozytywne cechy.

Sukces jest wynikiem właściwych wyborów, zatem jak postępować, by nasze wybory okazały się trafne? Przede wszystkim należy kierować się zgodą własnych decyzji z nami samymi. Bo jeśli coś jest sprzeczne z nami, z naszymi zdolnościami, przekonaniami i pragnieniami, to na pewno nas nie uszczęśliwi.
A jeśli już jesteśmy pewni naszych przekonań i pragnień, to pozostaje nam jeszcze mocno wierzyć w siebie, w słuszność naszych wyborów i w naszą szczęśliwą gwiazdę, która nas nie opuści, nawet jeżeli pojawią się liczne trudności. Gdy potraktujemy te trudności jako wyzwania, a nie jako przeszkody nie do pokonania, to właśnie one wskażą nam drogę do celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here